Корисні поради психолога: як підняти самооцінку і впевненість в собі

Пізнай себе – пізнаєш світ,
Сократ колись сказав
А сам зробити цього не зміг:
Соціоніки не знав.
Чому я хочу діяти так,
А дію все ж інакше,
У чому силу маю я,
Яка робота є моя,
У чому кращий, гірший..?
Пізнати себе? З чого почати?
Характер типу свого пізнати...

Вітаємо вас, дорогі наші друзі! Сьогодні ми підготували для вас коротенький аналіз та корисні поради психолога як насправді підняти самооцінку і впевненість в собі. Багато написано вже на цю тему і ви самі можете в цьому пересвідчитися. Але що написано і хто це пише, мало хто задумується. І, як правило, на сайтах одні і тіж правила чи поради, тільки речення змінені або слова переставлені.

Ми погоджуємося з тими порадами і рекомендаціями блогерів чи психологів, але чому ніхто з них не пише про основне - про саму суть. Чому ніхто не скаже вам, що всім цим порадам є головна порада. Мабуть тому, що серед них багато писаків, але мало спеціалістів. 

Ми не будемо рекламувати ці сайти, але проаналізуємо те, що вони пишуть. Вони ще й лідери в пошукових системах по запитам "як підняти самооцінку, як підняти впевненість в собі, як стати впевненим, як бути впевненим" і т.д. Можете самі перевірити. Але давайте перейдемо до суті. 

1-ий сайт, на якому психолог, автор матеріалу, пише про "10 простих правил як стати впевненим в собі", перелічила і коротенько прокоментувала всі ці правила. Давайте ми коротко перелічимо їх:

1.  Щоб цілий день не думати про свій зовнішній вигляд, потрібно вранці встати в гарному настрої і одітися в найкращий одяг. В обідню перерву глянути в дзеркало, щоб пересвідчитися, що все чудово. Перед сном зробити цю ж процедуру. 
2.  За наявності фізичних недоліків, психолог рекомендує про них просто не думати і не зациклюватися. Бо насправді іншим людям глибоко байдуже до них. 
3. Якщо вас щось знічує чи вам не комфортно у присутності інших людей, просто не звертайте на це увагу, не думайте і не зациклюйтеся на цьому.
4. Позбутися звички критикувати інших людей, оскільки за такого налаштування виникатиме думка, що і вас є за що критикувати. Ніби замкнуте коло, з якого треба вибиратися, позбувшись такої негативної звички. 
5. Відпрацьовуйте в собі вміння уважно слухати інших людей. За це вас будуть хвалити і обожнювати. 
6. Завжди і будь з ким будьте щирими. Жартуйте і відкрийтеся в спілкуванні. 
7. Обов'язково знайдіть серед свого близького оточення людину, з якою ви зможете поділитися своїми тривогами і побоюваннями. А ще краще, щоб таких людей було декілька. 
8. Не вживайте алкоголь в тяжкі хвилини. Алкогольні напої тільки додають проблем. 
9. Самоствердження з допомогою агресії тільки розширює агресивне поле навколо вас. І агресії щораз буде більше і більше в вашому житті. Не проявляйте агресію і не реагуйте агресією на агресію. 
10. Зменшуйте свою вагу в спілкуванні і домінуванні вашого співрозмовника. Така перевага над вами не зменшує вашу вагу, але збільшує симпатію зі сторони співрозмовника до вас.

Ну як, ви підняли самооцінку і впевненість в собі від цих порад? На превеликий жаль, ці рекомендації можна помножити на ноль. Ми розуміємо одне, щоб з допомогою порад і рекомендацій психолога підняти самооцінку і впевненість потрібна тривала робота над собою. Але наша ціль в тому, щоб ви це зробили всього за одну консультацію в нашого спеціаліста, не витрачаючи купа часу на експерименти з собою і своїм життям.

На 2-му сайті просто охарактеризували впевнену людину, перелічили якості впевненої особистості і порадили звернутися до психолога, щоб він попрацював з наявними комплексами, які і заважають отримати високу самооцінку і впевненість в собі. Після цього просто психологічна каша з рекомендаціями, які одній людині на користь, а для іншої можуть зробити ще гірше. Не можна так гратися з людьми. 

На 3-му сайті авторка звертається до жінок і хоче їм допомогти підняти самооцінку та впевненість в собі:

1. З радістю і подякою приймай компліменти, при цьому посміхнись і повір в їх щирість.

2. Рішуче приймай рішення, без надмірного аналізу. Дій без зайвих обдумувань!

3. Припиняй зайвий раз вибачатися.

4. Менше заглядай в дзеркало - ти відбираєш в себе енергію, розглядаючи свої недоліки.

5. Зміна кольору волосся позитивно вливає на життєві події. 

6. Помилилася, подякуй і йди далі. Не згадуй і не накручуй себе - не примножуй свої помилки.

7. Не думай, що ти десь чи в чомусь недосконала. Треба гнати від себе всі негативні думки. Думай тільки позитивно про себе.

8. Впевнені жінки завжди дивляться в очі співрозмовнику. І ти так роби!

9. Роби якнайшвидше те, що запланувала. Не відкладай і не шукай причин, щоб не робити це зараз.

10. Знайди цікавий і новий вид спорту. Тренування підвищують твою самооцінку.

Тут вже краще, ці поради дуже корисні. Їх можна втілювати і отримувати результати миттєво. Та все одно рекомендації загальні, а жінки по типу характеру різні. Жінка хоче почувати себе навіть не особистістю, а індивідуальністю. А для цього 10 вищенаведених рекомендацій мало.

Людині справді, щоб стати щасливою, потрібно підняти самооцінку і впевненість в собі. Зараз такий час, що кожен прагне заробити грошей і думає, що це єдина пілюля від усіх проблем. Так, багато життєважливих питань можна вирішити, маючи гроші, а ще більше - коли їх багато. Але не всі люди, які мають гроші, відчувають себе щасливими.

То коли ми все ж таки буваємо щасливими?

Досвід багатьох людей і наш в тому числі переконує в тому, що саме тоді коли реалізуємо свій творчий потенціал, коли знаємо свої здібності, а своїми вміннями формуємо таке життя, яке приносить радість і щастя.

Хочемо зауважити, що люди, які визначили своє призначення - точно знають як підняти самооцінку і впевненість в собі, дуже цінують таке досягнення, а життя стає дійсно цікавим і наповненим щасливими моментами. Такі люди вже знають свою життєву місію. Бо коли знаєш себе – свої сильні і слабкі сторони, можна її відчути в собі і усвідомити, визначити шлях її ефективної реалізації. Так вже влаштована людина, що саме реалізація призначення, місії - творчого потенціалу, робить її дійсно щасливою. І для цього потрібно тільки правильно визначити свої сильні і слабкі сторони.

У нас ще є потреби і у кожного свої. І якщо ми їх не задовільняємо – страждаємо від цього, помиляємося частіше, ніж хотілось би, стаємо роздратованими, неспокійними, тривожними, сердитими і, взагалі, життя стає немилим.
 
А головні потреби диктуються дуальною природою людини – прагненням душі до дуальності: комфорту, затишку, захисту слабких сторін, підтримки, допомоги. І любові. Без любові чахне все живе. Що вже говорити про живу людину!? І кожній людині потрібна затишна і гармонійна сім'я люблячих рідних - діти, які розуміють і допомагають, супутник життя – найголовніша після тебе самого людина, і мінімальні потреби душі і тіла задоволені.
 

А в Любові, сім’я завжди міцна, гармонійна, здорова і щаслива з чудовою самооціонкою і впевненістю.

Кожному з нас хочеться психічної рівноваги у всіх життєвих ситуаціях, душевного здоров’я та вміння управляти своїм станом. І саме тут виростають ноги у невневненості і низької самооцінки, бо ми просто себе не знаємо. Часто тільки думаємо, що знаємо, а насправді це геть не так.
 
Єдино правильне рішення в такій критичній ситуації - звернутися за домопогою до соціоніки, а ще краще - до спеціаліста з соціоніки. Нам потрібно знати свій тип характеру - соціонічний тип і особливості перебігу психічних процесів. Нам треба знати модель психіки, тобто як ми сприймаємо, обробляємо і передаємо інформацію.
 
Рекомендуємо перейти на сторінку з моделлю всім, хто хоче детальніше її вивчити і знати, що блоком ЕГО ще потрібно вміти грамотно користуватися. Якщо експлуатувати творчу функцію, а ми завдяки їй частіше всього діємо, можна і виснажитися і набути психосоматичних хвороб. Щоб не перевантажуватися, треба відчувати свій стан, і при найменшій втомі переключатися на першу програмну функцію: комусь задовольнити естетичні потреби і дати насолоди тілу, комусь полинути у мрії, комусь у міркування. Залежно від типу. Хто ще не знає свого типу - терміново замовляйте в нас цю послугу.
 
Отже, не тільки тип свій варто знати, а й функціонування психіки за моделлю-А. Блок ЕГО – це блок реалізації, грамотно задіюючи його психічні ознаки, почуваємось сильними, здоровими, щасливими. Блок ІД (можу) діє в напружених екстремальних ситуаціях, і прояви його психічних ознак – короткочасні, тільки залежно від ситуації. Некотрольовані: «дію не я, діє воно само». Так само і соціальний блок СУПЕР ЕГО (треба) – «я повинен, від мене чекають». Треба задіяти ці якості – піднапружте себе, але тільки короткочасно, згідно ситуації, а потім знову переходьте до якостей блоку ЕГО – ставайте самим собою, і одразу відчуєте полегшення і спокій після напруження невластивих вам від природи слабких якостей. Та можна їх і не задіювати взагалі – ми робимо це для того, щоб відпровідати суспільним нормам і стереотипним уявленням. По мірі переходу суспільства до соціону потреба в актуалізації блоку СУПЕР ЕГО відпаде – суспільні норми будуть поважати вроджену природу кожного і прийматимемо один одного такими, якими ми є за сильними своїми сторонами. Яке ж це полегшення! 
 
А поки що, знання свого типу – це знання свого стилю роботи, стилю життя, що дає можливість розвивати і зміцнювати свої сильні сторони і компенсувати слабкі, переймаючи нормативні елементи поведінки у інших, або делегуючи їм з повною довірою те, у чому ви слабкі. Це є певним дієвим інструментом адекватної адаптації у житті. Але для цього ще й необхідно знати соціонічні типи свого оточення.
 
І, знаючи свій тип, а отже, себе природного, ми ефективно спрямовуємо внутрішню енергію, щоб, не виснажуючись, досягати кращих результатів, стаємо впевненими у відстоюванні своєї індивідуальності: своїх потреб, інтересів, цінностей, прагнень. Стаємо самостійними.
 
Людина певного типу має певний вроджений і незмінний основний та перехідний темперамент. І, знаючи можливості свого темпераменту, можна правильно організувати ритм життя, не дозволяти іншим порушувати його. А, знаючи типи і темпераменти інших, не будемо нікого ні підганяти, ні сповільнювати, будемо приймати темп інших і співіснувати з тими, темпераменти яких доповнюють наш, а це: сангвіністичний з холеричним і флегматичний з меланхолійним.
 
Коли ми знаємо свій тип і типи людей свого оточення, ми знаємо наші закономірні стосунки і можемо їх корегувати, тоді наше спілкування і взаємодії стають приємними, ефективними, ми знаємо, чим можемо бути корисними одне одному. І при цьому не піддаватимемось впливу, зберігаючи особисту свободу. З’являться розуміння і терпіння, чуйність, доброзичливість, станемо цікавими в спілкуванні, впевненими за будь-яких обставин.
 
І, звичайно, вибір своєї справи ми можемо зробити правильно, тільки знаючи свої сильні сторони і сфери їх реалізації, тобто, що ми можемо, а що – ні, яка справа принесе задоволення і користь, тому проблеми вибору професії не постане.
 
Знання свого типу сприяє кращому усвідомленню і взаємодії з оточенням, розумінню себе та інших. Тим, хто знає себе, легше і цікавіше жити: розуміючи суть психіки, мотиви поведінки і особливості характеру згідно соціонічного типу, ви уникнете багатьох помилок, сприйматимете людей і життя усвідомлено, бачитимете соціонічні закономірності, житимете насичено й гармонійно.
 
Сила соціонічного типу - в осмисленні своїх якостей: а значить, у сприйнятті ситуації належним чином, у виборі найоптимальніших рішень з усіх можливих, в усвідомленні причин і передбаченні наслідків своїх дій, у можливості побачити себе зі сторони, розібратися і керувати собою – все це відкриває шлях до себе.
 
Людина, яка зрозуміла властивий їй тип поведінки, сприйняття, мислення, відчуття, тобто відкрила свій соціонічний тип, починає діяти значно ефективніше, впевненіше, не витрачаючи зайвих сил. Вона пізнає себе й сильні, творчі сторони своєї індивідуальності, не розпорошує сили та енергію на дрібниці, впевнено йде життєвим шляхом, знаючи своє покликання і призначення в суспільстві. Реалізує свій енергетичний потенціал. Для цього треба усвідомити свої сильні сторони і почати більш цілеспрямоване й активне життя, що стане більш осмисленим, а результати - наявними. Відчується ріст енергетики – немов побіжний вітер дме у вітрила! Знайдете своє покликання, помічники прийдуть, однодумці, близькі за духом люди. І світ, і люди чекають цього від Вас.

Чи не забагато обіцяєте? – спитаєте. Ні. Це – реально. Це - наша природа.
Вона сильніша за нас. І дотримання її законів – це якість нашого життя. Вибір – за вами.

Ти є Шлях, Ти є Начало,
Ти є Кінець, Ти є Життя.
Природи ти дитя -
Знайди себе, Пізнай себе!
Бо тільки в цьому
Мудрість вся.
(Вікторія Гладких)

Процитуємо книгу «Знайди гармонію в житті»

Соціонічний тип - це шлях до себе. Знаючи його, можна максимально наблизитись до істиності своєї натури, краще розуміти себе, мотиви власних вчинків. Основне психологічне правило при постановці і вирішенні завдань - не варто замахуватися на більше, ніж можеш зробити. Як сказано в крилатому вислові – “вище себе не плигнеш”. Знаючи свій тип, можна напевне знати свої можливості. Людина тоді правильно орієнтується у життєвих ситуаціях: адже знає, в чому від природи вона компетентна і сильна, енергетично невичерпна і невразлива щодо критики, що дається їй легко, не обтяжує і не буде набридати. А знаючи власні слабкості, можна оминати ті види діяльності, які не відповідають характеру і які просто недопустимі, бо спричинятимуть хворобливість – напружуватимуть психіку, пригнічуватимуть, формуватимуть комплекс неповноцінності і будуть фізично виснажувати, приводячи до різних хвороб.

Дехто вважає, що знання власного соціонічного типу ставить людину у певні рамки, обмежує її світосприйняття, не дає можливостей розвиватися. Насправді ніякі знання не обмежують світогляд, а навпаки. А щодо соціонічного типу, то, якщо людина знає себе, свої особливості та відмінності інших людей, вона перестає ставити всіх у рамки власного світосприйняття, тобто міряти всіх по собі. Знаючи здібностіі, як свої, так і інших, може об’єктивно ставитися до людей, висувати реальні вимоги до них, даремно не осуджувати. А також знайти злагоду із самим собою, внутрішньо організуватися і самостійно вирішувати особисті питання. Прагнучи до організованості і комфортності свого оточення, ми регулюємо необхідну відстань у стосунках: з ким і як спілкуватися, при чому можемо це робити як свідомо, так і автоматично. Допомагає психіка і знання.

Знання соціонічного типу дає можливість:

1.   Розкрити природжений потенціал, індивідуальність.
2.   Стати впевненим у собі.
3.   Знати свої сильні і слабкі сторони.
4.   Знати свої потреби і способи їх задоволення.
5.   Бути самостійним у вирішенні питань.
6.   Знати мотиви вчинків як своїх, так і інших.
7.   Свідомо діяти й об’єктивно оцінювати свою поведінку.
8.   Оминати помилок у житті.
9.   Правильно обрати професію.
10.  Знайти друзів й однодумців.
11.  Передбачати стосунки з іншими.
12.  Уникати непорозумінь і конфліктів.
13.  Створити дуальну сім’ю.
14.  Формувати ефективні психічно сумісні робочі групи.
15.  Вирішити соціальні проблеми невдоволення, роздратування і психічних захворювань, які виникають через незнання власної природи і законів міжособових взаємодій.
 

Щоб записатись на консультацію, телефонуйте або заповніть форму на сторінці контактиДля заочної консультації необхідні Ваші фотографії (паспортна обовязково), на яких добре видно обличчя анфас. Обов'язково підписуйтесь на канал нашого центру.

Розкажіть про нас своїм друзям (кнопки соцмереж нижче), якщо вважаєте корисною дану статтю. А ми продовжимо готувати свіжий практичний матеріал.

Далі обов'язково перегляньте статтю про значення астрології, езотерики і соціоніки для людей.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал