Ми прийшли у цей світ,
Щоб пізнати себе
І навчитись із іншими жити:
Що я можу, а що ні?
Як інші можуть допомогти?
Як знайти своє оточення
Щоб щасливим бути в житті?
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту! І сьогодні ми хочемо дати відповідь на запитання "Навіщо українцям соціоніка - наука про психотипи", чому ми вважаємо, що соціоніка допоможе влаштувати щасливу гармонійну сім'ю, ефективний робочий колектив і навіть українську державу.
Заглянемо в історію і згадаємо військову еліту українського козацтва - воїнів-характерників. Це були не просто козаки, а козаки-надчоловіки чи надлюди, які на "ти" спілкувалися з природними стихіями і керували ними, їх не брали кулі і мечі, могли стати птахом чи вовком тощо. Але ми не будемо зараз висвітлювати можливості характерників. Нас цікавить як їх навчали та готували, які методи використовувалися для засвоєння знань і вмінь характерника.
Найцікавіше те, що в характерництві не змушували нічого робити, не було ніякої муштри. Підгтовка воїна-характерника була індивідуальною. Вчителі не гналися за кількістю, вони прагнули підготувати досконалих воїнів.
Спочатку вихователі проглядали попередні втілення потенційних учнів (вихователями були не тільки воїни-характерники, але й волхви-характерники) і Карму - напрацьовані борги. Тоді враховувались індивідуальні риси характеру (була вже тоді наука про психотипи), поведінка, здоров'я, природна реакція на подразнення, біль, страх, сміх, випробування вогнем, водою і висотою. Враховувались також знання і досвід учня в цьому втіленні. В результаті формувалася індивідуальна система захисту, котра була притаманна конкретній особі. Вихователі спиралися на те, що кожен учень реагує на подразники індивідуально і має тільки йому притаманне розуміння ситуації.
Вам це нічого не нагадує? Так, те що знали Вихователі характерників більше тисячі років тому, повертається до нас, а соціонічні знання займають вже зараз гідне місце для виховання сильного, щасливого і здорового українця. Навіщо блукати і гадати, якщо можна звернутись до фахівців, щоб визначити соціонічний тип чи отримати знання на тренінгу з візуального визначення соціотипів.
Звертайтесь до соціоніки, яку справедливо називають "грамотність №0", бо це саме та наука, якої не вчать у школі, і якої кожен так потребує – наука, як жити, який я й інші, що ми можемо у парі і в групі, ким нам бути і з ким жити.
Середовище – наш світ, людина – невід’ємна частка його, і психіка її включає все те, що маємо у світі. Тільки сприймає кожен не все адекватно: щось краще, щось гірше, кожен індивідуально.
Знаючи свій тип можна навчитися керувати своїм настроєм і станом, жити в гармонії з собою, краще соціалізуватися, тобто відчути себе соціально значимою особистістю – корисною і цінною для суспільства, реалізовуючи себе сповна, відчувати гармонію зі світом, знайшовши своє місце в ньому відповідно до свого покликання.
Знаючи особливості характеру людей різних соціонічних типів, можна описати закономірності розвитку стосунків між людьми, можна корегувати стосунки, не звинувачуючи одне одного, а враховуючи характерні особливості партнерів і прояви стосунків. Любов не залежить від типів і стосунків. Але гармонійна сім'я можлива лише між психічно-доповнюючими партнерами – дуалами.
Людина – одухотворена, тож сприймає і зовнішній світ і свій внутрішній – так само безмежний… Хто тяжіє до подій зовнішнього світу й черпає там енергію – екстраверт, а хто заглиблюється у власний внутрішній – інтроверт. Читайте хто такі екстраверт-інтроверт.
Світ багатогранний й багатовимірний, але можна його систематизувати: існує він у формі енергії та матерії, а рухається у часі і просторі - 4 основні виміри. Частина психіки, яка сприймає енергію від людини (настрій, емоції, почуття) Юнг назвав етикою. Протилежна їй – логіка – відчуття матеріального світу і його системності, точніше – структурна логіка, бо є ще й ділова логіка, завдяки якій людина діє, перетворює навколишнє. І якщо людина злегка вловлює емоції і стосунки, значить має сильну етику емоцій. А вдало маніпулює цим – має сильну етику поведінки. Тоді логіка у неї буде слабка. От і маємо поділ на "фізиків" та "ліриків".
Часово-просторовий континіум також сприймається усіма не однаково: Час чудово відчувають, не потребуючи годинника, інтуїтивні, простір – сенсорні. Час несе нові можливості, і бачать їх люди із сильною інтуїцією можливостей. Експансія зовнішнього простору відбувається завдяки сенсориці вольовій, відчуття внутрішнього (мій організм, мої відчуття і самопочуття) – сенсориці відчуттів. Читайте про інтуїтивних та сенсорних типів.
Світ ірраціональний – може трапитися будь-що, людина ж – істота організована, планує, послідовно діє. Така людина – раціональна. Ірраціональна ж гнучко пристосовується до ситуації – імпульсивно й спонтанно діє (про раціональних-ірраціональних).
В житті потрібні всі якості, в одній людині природа не дала всі можливості, тож маємо сильні і слабкі сторони, і тих інших, хто може нам допогти у тому, де ми слабкі.
Розкажіть друзям про нас (кнопки соцмереж нижче), а ми продовжуватимемо готувати корисні і практичні матеріали.
Далі обов'язково ознайомтеся з матеріалом про те як змінити своє життя і світ на краще.
Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!
Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...
Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...
Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...
Додати новий коментар