Візуальний метод визначення типу як точний діагностичний інструментарій психолога

Ви є тут

03.11.2010
Тарас Гладкий

Вітаємо вас, дорогі друзі! Сьогодні ми повідаємо вам про основний діагностичний інструментарій нашої школи соціоніки, який дає вражаюче точні результати в роботі з людьми і вже довів свою практичність та ефективність.

Найдієвішим діагностичним інструментарієм визначення соціонічного типу є візуальний метод.

Він дає не тільки швидкий, але й точний результат, тому вимагає тривалого тренування для вироблення стійких навичок. Як правило, це практична робота протягом 2-3 років, або самостійна, або під кураторством спеціаліста.

Візуальний метод визначення не складний, але вимагає зусиль і вироблення навичок і тренування, щоб не припускатися помилок. Адже краще не знати соціонічного типу, ніж неправильно його визначити. Людина тоді може розгубитися у сприйнятті себе і в житті, орієнтуючись на неправильні рекомендації, вибрати «не свою» діяльність, знайти «не своє» оточення. Почитайте, що дає знання своїх сильних і слабких сторін характеру.

Неправильне визначення соціонічного типу може людині нашкодити, оскільки дає неправильні орієнтири в сприйнятті себе, своїх можливостей та перспектив розвитку стосунків. Тому звертатися за консультацією необхідно до кваліфікованих діагностів. Визначення соціонічного типу, як і будь який діагностичний інструментарій, – вкрай відповідальне завдання.

Чисельні тести не дають точного результату і вводять людину в оману, за допомогою інтерв’ю можна теж припуститися помилки, а за поведінкою – і поготів, бо часто люди, проявляють напрацьовану рольову соціально бажану поведінку, вводять в оману (ми це називаємо «маскою»).

Правильно визначити свій соціонічний тип за тестами не просто по декільком причинам:

По-перше, людина себе не знає з сильної і слабкої сторони, які розглядає соціоніка. По-друге, людині важко оцінити рівень своєї кваліфікації з боку слабких функцій. Ми звикли до самотнього, самостійного існування, і всі справи добре чи ні, але виконуємо самостійно і якось справляємось. Тому у нас немає підстави підозрювати у себе якісь слабкі функції. І людина підсвідомо вибирає для себе ту «слабкість», яку мати не соромно і відмічає її в тесті, тобто дає соціально схвальні відповіді.

Візуальний метод як інструментарій психолога – це те, чому обов'язково треба навчитися і користуватися.

візуальний метод як точний діагностичний інструментарій

Знаючи візуальний метод і навчившись за зовнішністю співбесідника визначати його тип, психолог і педагог (вчитель, вихователь, юрист тощо) будуть користуватися цим інструментарієм усе життя без додаткових затрат грошей, часу, сил, програмного забезпечення тощо. Це вміння стане їхньою додатковою значущою перевагою в роботі і зробить унікальним спеціалістом у своїй галузі.

Діагностичний інструментарій візуального методу ефективний завдяки своїй спрямованості на пізнання й гармонізацію особистості та міжособових стосунків. Це гармонійний шлях до успіху, а природа, як відомо, завжди прямує до гармонії.

Ніколи медичні довідники не замінять справжнього лікаря, тому жодний тест не замінить спеціаліста, який знає візуальний метод. Ми пропонуємо вам консультації спеціалістів по визначенню типу та складання характеристики (особистісної та ділової), а також тренінговий курс по оволодінню технікою візуального методу. 

Ви ще можете придбати книги нашої школи соціоніки "Знайди гармонію в житті" і "Характер за зовнішністю". Обидві книжки зараз з дуже великою знижкою і щоб придбати книжки онлайн, заходьте на сторінку оформлення замовлення.

Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче), а ми продовжимо готувати для вас корисний контент.

Далі обов'язково стаття про те наскільки корисною є соціоніка в практичній роботі психолога.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Навіщо українцям соціоніка?
Ми прийшли у цей світ,Щоб пізнати себеІ навчитись із іншими жити: Що я можу, а що ні? Як інші можуть допомогти? Як знайти своє оточення Щоб щасливим бути в житті? Вітаємо вас на сторінках нашого...
Корисні поради психолога: як підняти самооцінку і впевненість в собі
Пізнай себе – пізнаєш світ, Сократ колись сказав А сам зробити цього не зміг: Соціоніки не знав. Чому я хочу діяти так, А дію все ж інакше, У чому силу маю я, Яка робота є моя, У чому кращий, гірший...
Соціоніка - наука як жити своїм життям по новому
Соціоніка розкриє Ваш вроджений характер, покаже як жити своїм життям і по новому. Соціоніка – це наука про соціон, як вищий, природний ступінь організації суспільства. Вона розкриває дуальну природу...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал