Ваша сильна сторона Інтуїція (N) чи Сенсорика (S)?

Ви є тут

03.05.2010
Таня Педан

Інтуїція (N): думки про майбутнє, перспективи, суть явищ, творення нового

Людина з такою ознакою має звичку думати одразу про кілька речей, яких тепер може ще й не бути, але можливі згодом. Спрямовує свої думки в майбутнє, планує і передбачає перспективи розвитку подій, заглиблюється в суть явищ. Інтуїція дає волю творчим вигадкам, уяві. Неусвідомлене відчуття дає можливості відшуковувати нові ідеї, які наштовхують на правильні дії.

Знаходить відповіді на питання способом здогадування. Спостерігає за подіями, які розвиваються у часі, бачить їх внутрішні причини. Така людина часто відволікається, задумується, тому складається враження, що відірвана від дійсності, не уважна й нібито "літає в захмарних висотах". Розвинуте абстрактне мислення, уява. Відзначається допитливістю. Намагається знайти взаємозв’язок між речами. В своєму кращому прояві всі інтуїтивні – творці нового, ставлять перед собою цілі і здатні побачити перспективу в ситуаціях, які іншим можуть здатися безнадійними.

Інтуїція часу: глибока уява, прогнози і передбачення

Мислення - найбільш абстрактне, відображає глобальні процеси, інформація потрапляє ззовні, з Космосу, в динамічних образах: це бачення різних подій, як у фільмі. В такому стані можливі прогнози і передбачення, людина стає чутливим індикатором змін, вивільняючись від усього земного і звичного. Тягнеться до всього загадкового, містичного. У цьому стані людина чутлива до гіпнозу чи самонавіюванню, відчуває вплив вищих сил, підвладність долі. Втрачається свобода волі, людиною управляють ті думки і образи, які з’являються в уяві. Це ніби сон наяву. Плавні та рівномірно уповільнені рухи, втрата відчуття тіла, невагомість, окриленість, таємничий погляд – печальний, або сяючий погляд – ось зовнішні атрибути інтуїції часу.

Інтуїція можливостей: генерація ідей, нові відкриття

Це здобуття інформації із несвідомого – де вся інформація людини дорівнює за об’ємом зовнішній. У цьому стані людина видобуває з глибини власної психіки парадоксальні відкриття. Неясні образи осмислюються і синтезуються у складний комплекс, і в якусь мить відбувається осяяння - яскравий спалах здогадки, усвідомлення чогось вкрай важливого.

Якщо інтуїція можливостей у людини сильна, і вона її постійно задіює, інформаційно вдосконалюючи, вона генерує ідеї, проявляє підвищену інтелектуальну активність, шукає нові і складні задачі, винаходить нові підходи до реалізації ідей. Відкриваючи нове, людина задовольняє власну пізнавальну цікавість, і її мало цікавлять думки інших щодо своїх ідей.

Зосередженість, заглибленість, відстороненість – це ознаки входження у цей стан. Відчувши ідею, людина вже готова її впроваджувати, і місця собі не знаходить, виношуючи її. Ідея ніби визріває самостійно, але для цього все ж прикладаються деякі зусилля, щоб виявити саме ті образи, які необхідні. Народження ідеї супроводжується різким полегшенням і радістю, як стрімким вивільненням і задоволенням – ейфорією. Виразний погляд і незвичайне обличчя, нестандартна поведінка, завмерлі рухи в момент пошуку істини і бурхлива емоційна реакція на час прозріння – ось як проявляється стан інтуїції можливостей.

Сенсорика (S): гармонія з природою, створення комфорту і зручностей

Людина за такою ознакою сприймає оточуюче середовище через свої психічні й фізичні відчуття, живе нібито одним організмом з природою. Відчуває гармонію природи. Самопочуття залежне від змін в погоді. Загострено реагує на дотики, тембр голосу, смакові якості, має розвинуті тактильні відчуття (дотик). А також зорові – витончено вирізняє кольори. Відчуває втому, хвороби, піклується про здоров’я. Виявляє недуги як свої, так й інших. Піклується, проявляє матеріальну турботу. Займається побутовими справами для створення комфортності, зручностей.

Відчуває практичну користь роботи, як своєї так й інших. Отримує задоволення, якщо робить щось своїми руками. Має розвинений естетичний смак. Володіє фактами, а не ідеями. Вибирає ту діяльність, де є конструктивність і швидкий видимий результат. Якщо бажає щось мати, то саме "тут і зараз". Вже сьогодні знає, де можна взяти необхідне. Тому часто вважає, що має право бути володарем будь-якої ситуації, на будь-якій території, до того ж її оберігатиме, відстоюватиме. Притримується думки, що "краще один раз побачити, ніж сто разів почути".

Сенсорика відчуттів: задоволення біологічних потреб

У цьому стані людина вбирає в себе все навколо: те, що бачить, чує, до чого торкається, як що пахне, чи тепло, чи холодно, - тобто все, що сприймається органами відчуттів, і поєднує це в єдиному сенсорному комплексі, отримуючи задоволення, приємність, насолоду розслабленого стану від гармонії, чи неприємність, коли гармонія відчуттів порушена. В такому стані людина мислить не словами, а образами і всім тілом – багатогранними його відчуттями. Будь-якого дискомфорту (фізичного і психічного) прагне уникати. Свої почуття проявляє у піклуванні, конкретній допомозі для задоволення біологічних потреб. Зручна поза, м’яке і розслаблене тіло, точні і плавні жести, вираз задоволення або огиди, приємності або відрази на обличчі – ось зовнішні ознаки перебування людини у стані сенсорики відчуттів.

Сенсорика вольова: вплив без зайвих слів, втілення і управління будь-яким колективом

Основний критерій сприйняття – це сила-слабкість. Мислення конкретно-предметне, земне, супроводжується м’язовими відчуттями і усвідомленням влади над іншими. У такому стані людина вміло входить в діяльність будь-якого колективу. Якщо відчуває необхідність змінити події, легко, без напруження, як дирижер, управляє групою, при чому чим чисельніша вона, тим краще.

Достатньо лише одного вигляду людини, коли вона у стані вольової сенсорики, і якщо вона є її сильною стороною, як оточуючі потрапляють під її вплив – ні слів, ні особливих дій не потрібно. Це впевненість у собі, відчуття господаря будь-якої ситуації і території, готовність перемогти будь-якою ціною, змобілізованість, яка дозволяє швидко нанести або відбити удар. Сміливий, важкий, прямий погляд, поза людини, що твердо стоїть на ногах, швидка реакція, точні, тверді, виважені рухи, міцна масивна тілобудова – зовнішні ознаки людини, стан якої – сенсорика вольова.

Достатньо цієї інформації для розуміння цих ознак? Розкажіть своїм друзям (кнопки соцмереж нижче). А далі обов'язково дізнайтеся навіщо інтуїтивному сенсорний і навпаки.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки СЛІ - Габен
Психотип Габен СЛІ - Майстер і "айсберг в океані" Сенсорно-Логічний Інтроверт        4 квадра Псевдонім - Габен     Координатор Тварина - слон     Холерик   Ірраціональність. Стиль життя: поєднання...
Модель психіки ЛСІ - Горький
Психотип Максим Горький - інспектор, контролер, систематик Логіко-Сенсорний Інтроверт       2 квадра Псевдонім - Горький    Координатор Тварина - Пантера    Холерик   Раціональність. Уникає...
Гармонійний розвиток людини або як потрібно жити сьогодні
Ми відчуваємо швидкоплинність життя і тому цінуємо його неповторність. У хвилини роздумів хто не задавав собі питання: "Хто я", "Що я можу, а що ні?", "Які мої природні таланти", "Як треба жити", "...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал