Які можливості і переваги дає загальна характеристика типу характеру людини

Ви є тут

15.01.2011
Таня Педан

Загальна характеристика типу дає знання себе і знання людини, яка вас цікавить

Який психотерапевтичний ефект, можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини: читаючи про свої сильні сторони, моментально підвищується самооцінка, поганий настрій змінюється адекватним ставленням до власних характерних рис, здібностей і можливостей.
 

Цей процес настільки приємний, що людина вірить в себе і подобаєтесь собі! 

І якщо ви зневірились у житті чи вас огортає сум і печаль, безвихідь, розчарування, депресія – відкривайте загальну характеристику свого типу характеру і не поспішаючи та вдумливо вчитуйтесь з олівцем у руці. Можете також додавати від себе те, що помітили в собі і вважаєте дуже важливим. Це краще за ведення щоденника – адже кожного разу, звертаючись до характеристики, ви працюєте над собою, краще розумієте себе і свою природу.
 
І в цьому дуже цікавому процесі самовивчення ви стаєте самим собою – природним, впевненим, спокійним і сильним. Адже ви читаєте власні сильні сторони. Психіка відчуває це, погоджується, врівноважується і розквітає як зів’яла квітка, набираючи життєдайних сил власної природи. А природа, як відомо, сильніша за людину. 
 
Психіка – це ваша суть і цілісність, відчуваючи і знаючи яку, ви ніколи не схибите! Даремно релігійники розділяють розум, душу і серце – вони ніби препарують, розчленовують глибинну суть людини, а, втрачаючи цілісність, людина стає навіюваною, легкою здобиччю тих самих сектантів. 
 
Життя дає нам різні випробування і перешкоди, які можливо долати лише у співдружбі з природою, із самим собою, знаючи свої сильні сторони і вміючи їх використовувати – у будь-яких обставинах, у спілкуванні й співдіях з будь-ким. 
 
Уважно вивчаючи свої слабкі сторони, ви чудово озброєні, бо "Хто володіє інформацією - володіє світом" - у даному випадку ви володієте собою. "Поінформований – значить, озброєний". Та вам не потрібно воювати із собою, викорінювати недоліки, виховувати себе – це все боротьба, а у боротьбі із собою нічого, крім виснаження і нових проблем, не отримаєте.
 

Праця над собою – це прийняття себе таким яким ви є від природи – адже тип вроджений і незмінний протягом життя. Праця над собою – це знання себе: своїх сильних і слабких сторін характеру та вміння відчувати їх у собі. Дуже важливо користуватися сильними і не допускати прояву слабких та постійно відстежувати це у собі.

Прочитавши в характеристиці типу про свої слабкі сторони та акцентуації, ви знаєте свої потреби: в чому потребуєте допомоги від інших людей, у яких ці якості сильні, і тому їм можна у цьому довіряти. Акцентуації виникають тоді, коли людина, спостерігаючи за іншими, намагається виховати такі ж якості і в собі: штудіює інформаційні джерела, "виховує силу волі", намагається поводитись так, як прийнято у суспільстві, хоч відчуває при цьому дискомфорт: напругу, страх, тривогу, невпевненість та ще й сердиться через це на себе. Навіть може стати собі ворогом: насилуючи те, що природою їй не дано. Починається самокритика, самопоїдання, а критикуючи й "виховуючи" себе, починає автоматично критикувати й виховувати інших. І в результаті губить друзів. Кому приємні повчання, сарказм, іронія, критика – інші невдоволення?.. А це, виявляється, - проекції невдоволення собою. Адже, скільки не "виховуй" свої слабкості, вони ніколи не стануть сильними, результат один – виснаження, роздратування, психічні розлади... Така людина стає нав’язливою у повчанні саме за цими ознаками, напружує і дратує оточуючих, оскільки знаходиться у цьому стані сама і відштовхує інших. Попереду – невдоволення собою, життям, морок самотності...
 

Тож, читаючи і вивчаючи, як настільну книгу, які можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини,  кожен з вас знатиме свої сильні і слабкі сторони і навчиться керувати собою та своїм станом. На сильних сторонах людина завжди впевнена і щаслива, на слабких – нещасна, невпевнена і дратівлива. Оминайте таких проявів. 

А знаючи типи і характеристики людей свого оточення, ви знатимете їхні сильні і слабкі сторони. А це означатиме, що орієнтуєтесь, у чому саме їм можна довіряти, а в чому – ні.

І якщо людина нав’язливо щось пропонує, ще й повчає, будьте певні – проявляє акцентовані слабкі сторони. І довіряти їй у цьому не можна! Вона тут необ’єктивна, нав’язує хибне суб’єктивне бачення. А чому так яро нав’язує? Бо сама приклала чимало зусиль для цього, тож занадто цінує і зусилля, і інформацію, добуту таким сизифовим трудом... На слабких сторонах достатньо мати лише суспільні норми і дотримуватися їх – не більше. А сильні – це компетентність, створення і прояв нового, прогресивного, це шлях до розвитку і себе, і суспільства. 

Праця над собою – це постійний розвиток: вдумливе ставлення до подій життя, людей, ситуацій, себе самого. Без любові до себе, до людей, до життя розвиток неможливий. Знайте себе, поважайте себе, вмійте собою керувати, і любіть себе – у всіх своїх проявах! Ви – довершене творіння природи, ви – знаряддя Бога на Землі, і будьте гідними. Бо Ви – Людина. І все у ваших руках. Знайте себе, знайдіть своє покликання – своє завдання у житті – вибране вашою душею, і будьте щасливими. У цьому допоможе соціоніка.

І відразу хочемо вас попередити, що багато людей шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишукують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. Натомість просто замовляйте визначення соціонічного типу з детальною характеристикою.
 
Розкажіть про нас друзям, якщо вважаєте корисною інформацію (кнопки соцмереж нижче), а для нас це буде доброю підтримкою в подальшій роботі.
Далі обов'язково ознайомтеся з моделлю людської психіки, щоб жити впевненіше і смачніше ))

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Етика (F) чи логіка (T)
Логіка (T): цінує компетентність і знання Людина, маючи таку ознаку, розглядає всі явища через причинно-наслідкові зв’язки, відчуває взаємозв’язки. Аналізуючи все, приходить до самостійних висновків...
Модель психіки ІЕЕ - Гекслі, Том Сойер, Дон Жуан
Психотип Гексли - психолог, радник, весельчак, пересмішник і пустун Інтуїтивно-Етичний Екстраверт        4 квадра Псевдонім - Гекслі, Том Сойєр, Дон Жуан        Програматор Тварина - кіт    ...
Модель психіки ЛІЕ - Джек Лондон
Психотип Джек Лондон - найкращий підприємець і експериментатор Логіко-Інтуїтивний Екстраверт       3 квадра Псевдонім - Джек Лондон    Програматор Тварина - собака    Сангвінік   Раціональність....

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

19 Кві 2021
Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки
  Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських...
22 Бер 2021
Гармонія особистості
Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування...
27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал