Як впливають на життя сильні та слабкі риси характеру людини

Ви є тут

12.01.2011
Тарас Гладкий

Психіка діє за законами природи, має вроджену і незмінну протягом життя структуру

Психіка людини, як і все в природі, підпорядковується її законам. Існує закон структури психіки людини – 1-й закон соціоніки:

Психіка – це чітко організована інформаційно-енергетична субстанція організму, яка забезпечує життєдіяльність людини і її адаптацію у зовнішньому середовищі. Має сильні і слабкі риси характеру - природну закономірну структуру, яка є вродженою і незмінною протягом життя.
 
За сильними сторонами людина намагається дати те, що може, - це її внутрішній потенціал, котрий вона реалізує. А за слабкими хоче взяти від інших те, чого їй не вистачає, - це її потреби, які їй необхідно задовільнити.
 
Сильні сторони – це позитивні риси характеру людини і її достоїнства, це ті якості, проявляючи які вона впевнена і компетентна. Слабкі сторони – це негативні риси характеру і те, що люди називають недоліками, проявляючи які, людина відчуває тривогу і невпевненість, внутрішній дискомфорт і напруження, що призводить до негативності, адже вона нервується й дратується, розгублюється, бо за ними важко діяти. Тут людина відчуває потребу у допомозі і порадах. Змінити цього ніяк не можна, крім того, щоб надавати перевагу позитивності, а отже, сильним рисам характеру.
 
Для успішної самореалізації треба знати і грамотно використовувати свої сильні сторони за покликанням, а також знати і визнати для себе слабкі риси характеру, задовольняючи власні потреби. Проблеми і нещастя людей полягають саме в тому, що вони помиляються щодо себе - не знають свої сильні та слабкі сторони, тобто переоцінюють одні і недооцінюють інші або й взагалі не знають себе і діють навмання. Звідси помилки у виборі професії, непорозуміння із друзями і близькими, інші проблеми і конфлікти, коли переслідують хвороби і відчуваємо себе нещасними, сприймаючи життя як тягар. Бо беремо на себе чужу роль, задіюються слабкі риси характеру. Тому й не дивно, що почуваємося кволо і виснажено. Така діяльність неефективна, вона просто не має сенсу, енергія витрачається в нікуди.

 

Сильні і позитивні риси характеру

Якщо знати і використовувати сильні риси характеру, то жити стає легко і весело, збільшується енергія, з’являється бадьорість і завзяття, зростає самоповага через відчуття власної сили і можливостей. Здається, що й зусиль особливих не прикладається, а справа виконується найкращим чином. Діяльність результативна і гідно оцінюється. При усвідомленні власних сильних сторін характеру життєдіяльність стає усвідомленою, організованою і доцільною, а результати не змушують на себе чекати.
 
На жаль, людям притаманно недооцінювати позитивні риси характеру і переоцінювати власні недоліки, які і є слабкими сторонами людини. Свої сильні риси якості людина сприймає, як справжній дар і ставиться до нього, як до приємної і необтяжливої якості натури, що полегшує життя по принципу "душа відпочиває", або, "добре, хоч тут без проблем". А як немає проблем, то нема і потреби звертати уваги. От і зосереджується людина на перевиховуванні себе, на вдосконаленні слабкостей. Мучить і виснажує цим себе. А їй достатньо тільки пізнати себе і робити те, що легко дається, що просто, приємно й необтяжливо.
треба знати сильні сторони людини і слабкі сторони характеру

Слабкі і негативні риси характеру

Не варто ігнорувати і власні слабкі риси характеру, адже саме вони допомагають нам у виборі партнера – тому що вони вразливі і потребують підтримки зі сторони, - це наші потреби, які ми підсвідомо прагнемо задовольнити за допомогою партнера, а точніше, шукаємо такого партнера, який зміг би ці потреби задовольнити. Негативні риси характеру - це ті "антени", завдяки яким людина вловлює, чи саме той партнер поруч. А якщо тривалий час їх задіювали і стали психічно надломленими і неприємними як для себе, так і для інших, можна, знаючи їх, вирівняти психіку.
 
Знання соціонічного типу розкриває сильні та слабкі риси характеру людини.
 
Тоді вона знає, які риси характеру їй треба розвивати, а на які не варто загострювати уваги, а покладатися на допомогу інших людей, в котрих ці якості сильні. Важливо відділяти поняття "вдосконалюватися" – що є нескінченним процесом, адже всі люди мають недоліки, від поняття "досконалість" – що є вже результатом, якого досягти, на жаль, неможливо, через те, що неможливо зробити слабкі риси характеру сильними.
 
Саме тому не варто концентрувати увагу на слабких сторонах психіки, а надавати основного значення її сильним сторонам, які не всі можуть гідно оцінити. Треба знати й свої слабкості і бути вкрай чесним перед собою. Але як цього досягти?
 
При загальному розвитку інтелекту і підвищенні рівня культури вдосконалюються негативні риси характеру лише за умови, якщо не акцентувати уваги на них, - виробляється певний норматив від збільшення об’єму інформації. При цьому варто знати, що нам легко розвивати, а що важко, і зрозуміти саме той шлях, який веде до успіху. Важливо також визнати власну недосконалість і просто розуміти, що ми живі люди і маємо недоліки, тому розвиватися потрібно, дотримуючись певних правил, щоб не надірватися, "тренуючи" свої слабкі риси характеру.
 

Сильні риси характеру - це ваш успіх і щастя у всіх сферах життя

А тепер виникає запитання: чи варто шкодити власному здоров’ю, намагаючись розвивати в собі якості тільки тому, що вони є в інших людях, якщо це складно? Чи не краще цінувати і розвивати власні позитивні риси характеру і, віддаючи належне достоїнствам інших людей, рахуватися з їхніми слабкостями, приймаючи себе й інших такими, як ми є. Саме в цьому полягає гармонійний розвиток особистості.
для повноцінного життя важливо знати сильні сторони людини
Від того, які риси характеру переважно задіюємо - сильні чи слабкі, залежить наше життя. Якщо віддаємо перевагу сильним якостям, відчуваємо себе впевнено, є господарем власної долі. Стаємо вищими за обставини, керуємо ними, вільні у власному виборі. Творимо своє життя свідомо і впевнено, так, як вважаємо за потрібне самостійно. Тоді ми сильні і вільні як птахи.
 
Якщо ж на перший план виступають негативні риси характеру, то відчуваємо себе невпевнено. Підкоряємось долі, тобто обставинам, пливемо за течією. Розгублені і прислухаємось до порад інших, відчуваючи власне безсилля щось змінити в своєму житті, не знаємо, який зробити вибір. Відчуваємо себе безвольними, слабкими, залежними і хворобливими. І в кожного з нас це проявляється по-різному.
 
Чи не помічали ви за собою, що в одних обставинах ви дієте рішуче, впевнено, вміло, а в інших - вагаєтесь, відчуваєте невпевненість, тривогу й острах, брак волі й енергії. В одних випадках ви людина сильна, в інших – слабка. Наше оточення теж дуже впливає на нас: в присутності одних людей ми сміливі, стаємо розкутими, а інші впливають негативно - ми відчуваємо себе другорядними, безсилими, неповноцінними. Одні люди пригнічують нас, інші окриляють.
 
До речі, в стосунках з дуалом не відчуваються власні слабкості, вони віддаються під захист сильним сторонам партнера, якому природньо передається ініціатива, і людина відчуває себе і впевненою, і захищеною.
 
Одна й та сама людина може бути і сильною і слабкою, це залежить від того, які сторони психіки функціонують у той чи інший період. Від нас самих залежить, відчуватимемо себе впевненими чи слабкими. І для цього треба просто вивчити модель своєї психіки, щоб навчитися відчувати її стан, який підказує, як діяти в тій чи іншій ситуації. Знання своїх сильних і слабких сторін характеру дають орієнтацію, де діяти самостійно, а де прислухатися до думок тих людей, які за своєю природою сильні в цих питаннях. Щоб знати, до кого варто звернутися за підказкою, порадою в тому чи іншому випадку, треба знати і соціонічні типи людей нашого оточення.
 
Сильні та слабкі риси характеру – назва умовна. Кожна психічна властивість необхідна і корисна - виконує своє певне завдання. Тільки сильні – основні, а слабкі – допоміжні.
 

Слабкі риси характеру енергетично менш насичені

Сильні сторони людини – це її самореалізація, а слабкі допомагають адаптуватися, це - людські потреби. Якщо вони задовольняються, людина почувається спокійно і впевнено. Позитивні риси характеру мають найбільшу кількість енергії, а негативні - енергетично менш насичені. Ми чітко відчуваємо й аналізуємо прояви сильних сторін, а тому контролюємо їх, а от прояви слабких виходять з-під осмисленого контролю, і тут ми губимось, не володіємо собою - втрачаємо самоконтроль.
 
Кожна ситуація вимагає певної реакції, а щоб ця реакція була результативною і правильно сприймалася оточуючими, ми повинні мати максимум енергії – а отже задіювати тільки сильні риси характеру. На жаль, люди підвладні стереотипам поведінки і суспільним нормам. І вважають, що певна ситуація вимагає застосування тільки певних якостей.
 
Наприклад, у вихованні, навчанні, командуванні тощо вимагається тільки силовий тиск – от і застосовують вольову сенсорику, але не у всіх людей вона є сильною. І людина, у якої вольова сенсорика – слабка, буде напружуватися, кричати, нервуватися, а в результаті – виглядатиме скоріше кумедною, ніж суворою. І у навчанні, і у командуванні головне – бути впевненим і спокійним. У спілкуванні прийнято бути дипломатичним, чуйним, приємним, лагідним – щоб сподобатись. Тільки дійсно сподобатись можуть лише ті люди, у яких психічна ознака етики є сильною, інші у такій ролі тільки відштовхуватимуть – здаватимуться підлабузниками.
 
Якщо реагуємо згідно усталених норм, а не згідно своєї природи, то автоматично задіюємо не тільки сильні, а й слабкі риси характеру, які вимагають більших енергетичних витрат, ніж вони природно мають у своїх запасах. Тоді енергія перетікає від сильних каналів до слабких, і ми швидко виснажуємось, відчуваємо внутрішню нестабільність, діємо невпевнено, втрачаємо самоконтроль і не керуємо собою.
 
Негативні риси характеру людини можуть проявлятися час від часу, але коли вже вони задіюються, вона стає ніби не схожою на себе – як монстр якийсь. І тому такі її риси називають негативними або недоліками. Немає недоліків у людини – вона є цілісною істотою, довершеним творінням природи, а недолік полягає лише в недоліку знань про саму людину.
 
якщо не знати сильні сторони характеру - страждають діти
 
Негативні ситуації виникають від халатності й негативних проявів людей. А можна їх і не допускати. Хто знає себе і володіє собою, може вміло і впевнено змінити негативну ситуацію чи вийти з неї.
 
Як це робити? Як реагувати і діяти, щоб не бути втягнутим у негативні ситуації і мати некеровану поведінку, задіюючи ті сторони психіки, які для цього не призначені, а самому керувати ситуацією і власними проявами?
 
Перш за все, треба знати себе – закономірні прояви сильних і слабких сторін свого психотипу. Знаючи це, можна керувати своїм внутрішнім станом, і таким чином стати над ситуацією і піддаватися її впливу. Наприклад, коли потрібне задіювання слабких сторін - бути врівноваженим, просто не реагувати тимчасово, не зважати на ситуацію, можна і вийти з неї, а з часом все змінюється, з’являються інші ситуації, де можна впевнено реагувати через свої сильні сторони характеру.
 
Оптимальний для всіх варіант: передаємо ініціативу до дій "у руки" тому, хто зможе реагувати на ситуацію за своїми сильними сторонами. Тоді треба знати соціонічні типи людей свого оточення і покладатися перш за все на дуалів. Адже тільки дуал природно перекриває своїми сильними сторонами наші слабкі, і передача ініціативи виходить невимушено.
 
Щоб бути щасливим, достатньо використовувати тільки сильні свої якості. І знання себе дає правильний напрям у всіх життєвих виборах. 
 
І відразу хочемо вас попередити, що багато людей після цього шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. А ще краще замовляйте визначення соціонічного типу зараз на сторінці онлайн-замовлення (або зв'яжіться з нами за будь-якими контактами) і не марнуйте найдорожче - ваше життя.
 
Розкажіть про нас вашим друзям (кнопки соцмереж нижче).

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Етика (F) чи логіка (T)
Логіка (T): цінує компетентність і знання Людина, маючи таку ознаку, розглядає всі явища через причинно-наслідкові зв’язки, відчуває взаємозв’язки. Аналізуючи все, приходить до самостійних висновків...
Модель психіки ІЕЕ - Гекслі, Том Сойер, Дон Жуан
Психотип Гексли - психолог, радник, весельчак, пересмішник і пустун Інтуїтивно-Етичний Екстраверт        4 квадра Псевдонім - Гекслі, Том Сойєр, Дон Жуан        Програматор Тварина - кіт    ...
Модель психіки ЛІЕ - Джек Лондон
Психотип Джек Лондон - найкращий підприємець і експериментатор Логіко-Інтуїтивний Екстраверт       3 квадра Псевдонім - Джек Лондон    Програматор Тварина - собака    Сангвінік   Раціональність....

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

22 Бер 2021
Гармонія особистості
Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування...
27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал