Модель психіки ЕІЕ - Гамлет

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Гамлет - наставник, ідеолог, педагог, вихователь і артист

Етико-Інтуїтивний Екстраверт       2 квадра
Псевдонім - Гамлет    Програматор
Тварина - тигр    Сангвінік
 
 
Раціональність
 
Розсудливий, послідовний. У здійснені задуманого допомагає план і розклад, який складає із зручностями своїх потреб. Ще вранці знає, що робитиме протягом дня. Наміченого плану не змінює, бо це вибиває з колії. До справ готується завчасно. Розпочате доводить до кінця. Переходить до нової діяльності тільки по закінченню попередньої. Бажає порядку, але не буде вказувати на помилки, якщо це може засмутити когось або погіршити стосунки.
 
Володіє розвиненими чуттями правильного і здійснює покладені надії стосовно того, що "повинно" і "треба" – при цьому не все і не завжди робить те, що в дійсності хотілось би. Якщо переслідують невдачі, то швидше з причини ідеалізму, бо дуже твердо стоїть на тій чи іншій позиції, що спричинює відчуження оточуючих. 
Безкомпромісний, ЕІЕ важко переконати. Пунктуальний, дисциплінований, має розмірений стиль життя. Досить організований. Психотип Гамлет вміло вдосконалює систему людських відносин і методи впливу на психіку людини, вірно оцінює діючу програму і виконує роботу вчасно.
Має виключно особливу повагу до термінів та інструкцій. Хоча чуйність на людські нещастя може сплутати всі плани й змінити події. Відчуває ієрархію, вертикаль послідовності гілок державної влади з конкретними людьми та внутрішні взаємини будь-якої організації тощо. Консервативний. 
 

Екстравертність

Майже постійно рухливий, швидко пристосовується до незвичних умов життя, плідно й активно працює, якщо справа до душі, але швидко "згасає" й нудьгує, якщо такої справи немає. Проявляє ініціативу, працювати на одному місці важко. Нервовий та імпульсивний, рішучий, жвавий та активний, допитливий. У характері присутня нібито прозора аура турботливості, самовідданості з відтінком тривожності. Психотип Гамлет легко знайомиться і спілкується з людьми. У курсі всіх подій. При знайомстві перший починає і веде розмову. 

Впевнений у собі, безкомпромісний. Твердо стоїть на своїй позиції, легко піде з посади чи сім’ї, якщо надумав і остаточно вирішив. А зважує все довго. Полюбляє легкий, жартівливий тон, має веселу вдачу, тонкий гумор. Надзвичайно товариська й відверта людина, її душа завжди відкрита. Найвідвертіший з усіх психотипів: що на думці, те й на язиці. Легкий у спілкуванні, захоплююче розповідає про людей, про себе, з ЕІЕ завжди цікаво і спілкуватися, і працювати. Ентузіазм ЕІЕ передається іншим і захоплює їх. Легко розкручує людей, їхніми руками робить свої справи, все обертається навколо ЕІЕ.

Рішучий в досягненні своєї мети. Працьовитий, наполегливий. Вміє і відпочити. Почуття обов’язку в роботі, а тим паче в рутинних ситуаціях, обтяжує. Психотип Гамлет вперто стоїть на своєму, не йде на компроміси, притримується власної думки й наполегливо її захищає, навіть, якщо вона іде в розріз із загальноприйнятою. 

Властивий життєвий стиль жвавості, конструктивізму з почуттям суспільної відповідальності за всіх. Ентузіазм не послаблюється навіть у випадку рутини і нудної роботи. Навколо ЕІЕ виникає жвавість, веселість, сміх. Досягає цього оптимістичними поглядами на світ, щедрістю на похвалу, підтримку і компліменти. Нерідко ЕІЕ докоряють і звинувачують у поверхневості – особливо, коли схвалення вважають пустослів'ям. Це чіпляє за живе, бо вважає, що робить важливе діло і віддає для цього всі свої душевні сили.

Впевнений, що будь-яка справа потребує турботи, піклувань, що приведе до старання кожного окремо і всього колективу. А для того, щоб всі добре себе почували й були в настрої, повинен бути старанний, турботливий куратор. Готовий підбадьорити найрізноманітнішими проявами і способами, вислухати ближніх, і ображається, якщо хтось тримає свої образи, сум, журбу при собі і не хоче з ЕІЕ ділитися. Психотип Гамлет влаштовує на робочому місці гармонію.

Проштовхує, впроваджує абсолютно нові ідеї, допомагає у наведенні порядку. Прагне до великої, значної справи, щоб застосувати свої сили та знання. Може виробляти стратегію діяльності, готовий піти на ризиковані кроки, якщо запланована активність досконало підготовлена і застрахована від непередбачених ситуацій. Не боїться взяти на себе відповідальність, особливо, якщо має надійних партнерів. Рішуче, без особливих проблем досягає поставлених цілей, використовуючи всі засоби. Працю сприймає як гру і творення чогось нового, потрібного, прогресивного і проявляє себе там, де є критичні ситуації. Щоб не нудьгувати, тягнеться до тих місць, де щось відбувається.

1. Етика поведінки

Має своєрідну, ніби зарозумілу манеру поводити себе - навіть здається, що він чомусь зазнається, щось із себе корчить. Світ бачить у драматичних і навіть трагічних барвах, чекає всіляких неприємностей. Не соромиться і не приховує емоцій, глибина і різноманітність переживань - найцінніше, що знаходить у собі, за що цінує й інших, звідси потяг до поезії, музики. Легко говорить не лише про позитивні емоції, але й про страх, ненависть. Трапляються раптові примхи, спалахи радощів, несподівані періоди песимізму. Добре вловлює емоційний стан оточуючих. Психотип Гамлет - прекрасний актор і оратор. Вміє імпровізувати, імітувати голос і манери інших людей. Підкреслює свою перевагу над іншими. Злопам’ятний. Буває жорстоким.

2. Інтуїція часу

Лейтмотив - тема долі. Довіряє інтуїції: відчуттям, снам, думкам більше, ніж реальності. Свої почуття висловлює не конкретною турботою про партнера, а драматичними розповідями і попередженнями про небезпеки, які можуть на того звалитися. Сміливо входить у ситуацію, якщо оцінив її та ретельно все підготував. Вичікує, страхується від усіх можливих неприємностей і після цього діє напевно. Прагне довести справу до кінця, добивається перемоги, безкомпромісний. Вірить, що все добре рано чи пізно погано закінчиться.

3. Логіка ділова

Не любить на людях працювати, часто розсилає всіх з дорученнями. Психотип Гамлет дорожить репутацією ділової людини, економної та ощадливої, активної і підприємливої, хизується цим. Розмірковує про доцільність і вигідність своєї діяльності, але не відчуває себе впевненим у цих питаннях. Примушує себе не опускати руки, не розхолоджуватися, тримати діловитість. Нема настрою – нема роботи.

4. Сенсорика відчуттів

Недостатньо відчуває матеріальність навколишнього світу, йому треба, щоб хтось потурбувався про придбання потрібних речей. Знає, що потрібен новий одяг, але купити самому важко. Боїться, що його рухи, вчинки неестетичні, насилу вдається створити навколо себе комфортні умови, оточити себе приємними людьми та створити затишок.

5. Логіка структурна

Психотип Гамлет потребує об’єктивного пояснення своїх вчинків, бо самостійно не здатний цього зробити через емоційність мислення. Має вплив інформація, в якій розкриваються загальні закономірності явищ і подій, поважає людей, які надають її. Провокує їх на філософствування, розмови на абстрактні теми. Йому цікаво вислуховувати стрункі логічні теорії й приймати участь в їх обговоренні.

6. Сенсорика вольова

Часто заражає переконаністю, однак не має, як правило, сильної волі, настійливості, терплячості, і це заважає йому домогтися успіху.

7. Етика емоцій

Добре розбирається в людях, відчуває їхні негативні і позитивні якості, підмічає особливості, уважний до них, співчуває, прагне допомогти у важку хвилину. Оточуючим з ним нелегко: вимогливий, бракує легкості сприйняття життя. Психотип Гамлет схильний до постійних сумнівів, вагань, іноді справляє враження неврівноваженої, збудливої особистості - наприклад, його дратують будь-які зайві рухи - він бачить світ і без того надто динамічним. Не полюбляє виявляти ініціативу, почуття ставить вище за розум.

8. Інтуїція можливостей

Досить точно передбачає, як поводитиме себе незнайома людина у конкретній ситуації. Внутрішньо енергетично напружений: чекає на небезпеку, хоче до неї підготуватися. Обережний, бездіяльність тяжко переживає, зайнятий пошуком мети, однак більше розмірковує, ніж діє. Стратег - знає, як розподілити сили у часі. Дуже витривалий, може дуже довго працювати без відпочинку.

Обов'язково ознайомтеся з усіма функціями в структурі людської психіки і з дуалом Гамлета, психотипом Горький ЛСІ. Ця інформація може зацікавити і ваших друзів (кнопки соцмереж нижче).

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Тип особистості та інформаційний розподіл
Соціоніка вивчає типи інформаційного метаболізму (ТІМ) людини У основу покладено вивчення сприйняття і оцінки дійсності людиною К.Г. Юнгом, який описав 16 варіантів здорового сприйняття реальності....
Модель психіки ІЕІ - Єсенін, Тутанхамон
Психотип Есенин - лірик, романтик, мрійник, фантазер Інтуїтивно-Етичний Інтроверт        2 квадра Псевдонім - Єсенін, Тутанхамон     Коректор Тварина - мавпа     Меланхолік     Ірраціональність....
Модель психіки СЕІ - Дюма
Психотип Дюма - комунікатор, посередник, художник у любові Сенсорно-Етичний Інтроверт       1 квадра Псевдонім - Дюма    Координатор Тварина - заєць    Холерик   Ірраціонільність. Спокійно...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал