Модель психіки ЕСЕ - Гюго

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Гюго - ентузіаст, організатор свят, полум’яний життєлюб

 

Етично-Сенсорний Екстраверт       1 квадра
Псевдонім - Гюго    Практик
Тварина - мангуст    Флегматик
 
Раціональність. Працює дуже старанно, підтримує певний і достатньо високий ритм, темп життя, робить усе швидко, і його дратує, коли люди роблять щось неквапом. Однак цей ритм досить негнучкий - не розуміє, коли треба пригальмувати, перечекати (натура, яка захоплюється!) і обурюється, коли йому на це вказують.
 

Екстравертність. Невтомний, постійно активний, увесь час серед людей, увесь час - у русі. Особисте життя важить більше, ніж кар'єра: діти - то святе, далі йдуть - сім'я, друзі і нарешті робота. З огляду на це, сприймається як парадокс те, що часто бере шлюб з розрахунку, причому такі шлюби виявляються не такими вже невдалими - чи то розрахунок зроблено правильно, чи то, володіючи своїми емоціями, ловить, кого треба. Психотип Гюго при всій своїй товариськості - в чомусь індивідуаліст, для себе всього добивається своєю працею, не сподівається на допомогу іншого, близьких друзів мало - не завжди легко витримати його емоційний пресинг.

 

1. Етика поведінки

Добре розбирається в емоціях людей, власних почуттях, знає, коли вони щирі. Ненавидить фальш, байдужість, грубість, безтактність. Емоції сильні, колоритні, нерідко й владні - це людина дії: енергійна, рішуча, напориста. Приємний співрозмовник, знаходить підхід до будь-кого. Даючи радість іншим, радіє сам. Полюбляє застілля, розваги, вміє зрозуміти, захопитися, схвалити, поспівчувати. Вірить людям, не заздрісний, радіє успіхам інших, уміє зробити комплімент поглядом, легко вступає в контакт з людьми - завжди ініціатор у спілкуванні. Тягнеться до людей, до колективу. Психотип Гюго життєрадісний, природно розкутий, подобається бути в гущі народу.

2. Сенсорика відчуттів

Жваво й емоційно відгукується на всіляке починання, яке підтримує енергійно. Створює для себе і близьких атмосферу комфорту, достатку, радості і витонченості, дуже гостинний, завжди доладно, акуратно і з вигадкою одягнений. Інстинктивно і блискавично орієнтується у тонкощах етикету, багато уваги приділяє зовнішності.

3. Логіка ділова

У роботі не розрізняє цікаве та нецікаве - її треба зробити і край. Якщо вирішив чогось добитись, обов'язково доведе справу до кінця. Завжди прагне до довершеності, гармонії: те, що зробив - не лише якісне, але й красиве. Добивається справжньої досконалості в зовнішньому вигляді своїх творінь. У глибині душі точить сумнів щодо особистого вміння впоратися зі справою (хоча має самовдоволений вигляд), тому прихильно ставиться до схвалення своєї роботи.

4. Інтуїція часу

Намагається встигнути все зробити, але не вистачає часу. Боїться запізнитися, бо не вміє управляти часом і таки спізнюється. З пересторогою ставиться до принципово нових рішень, які вимагають відмови від випробуваних методів. Психотип Гюго до змін ставиться з тривогою. Погоджується на зміни лише тоді, коли доводять їхню необхідність.

5. Логіка структурна

Розсудливий, тверезо дивиться на життя, недовірливо ставиться до теоретичних або ідеологічних вивертів, консервативний, не шукає і не любить нові рішення, надає перевагу випробуваним шляхам або таким, які схвалює більшість; радикальні реформи не завжди зрозумілі, не довіряє новим методам.

6. Інтуїція можливостей

Психотип Гюго оптимістичний фаталіст, вірить у щасливу зірку для себе і своїх близьких, спроби переконати в іншому сприймає вкрай вразливо, "каркання" інших виводить з рівноваги. Не любить скептиків, книжки з нещасливим кінцем, тяжкі фільми. У життєвих питаннях поворотного плану (шлюб, розлучення) ні з ким не радиться, швидко їх вирішити не може, вагається, багато розмірковує, як краще вчинити, роздумуючи при цьому постійно, ніби відключається від світу, не чує оточуючих. складні питання вирішує наодинці - люди дуже відволікають.

7. Етика емоцій

Важлива проблема - вміння поставити свої емоції під контроль. Як правило, йому легко позбавитися гнітючого настрою, але дехто може бути довго захопленим і негативними емоціями, серйозну трагедію переживати роками. Стежить за враженням, яке справляє на оточуючих - йому важливо, до якої категорії людей його віднесуть, гарний на офіційному рівні - не розгубиться, вміє себе подати і організувати ставлення до себе. Сам дуже чітко розподіляє людей на групи, при всій своїй гостинності уважно стежить - кого запросити, а кого - ні.

8. Сенсорика вольова

Психотип Гюго - вимогливий, наполегливий, послідовний. Може проявляти волю: вичікує момент, щоб визначити мету, тільки-но визначить її - невтримно рухається до неї. У квартирі, машині, коморі - ідеальний порядок і чистота; краса і комфорт вимагають грошей - активно їх здобуває. Настійливо захищає інтереси - свої та близьких. 

Думаю, що буде правильно запропонувати вам ознайомитися з моделлю психіки (детальніше про 8 функцій психіки) і звичайно не менш важливо знати, що дуалом для ЕСЕ є психотип Робесп'єр ЛІІ. Про друзів не забувайте (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки СЕЕ - Наполеон, Цезар
Психотип Наполеон - політик і лідер Сенсорно-Етичний Екстраверт        3 квадра Псевдонім - Наполеон, Цезар     Практик Тварина - лисиця     Флегматик   Ірраціональність. Гнучкий і легкий. Діє за...
Онлайн тести і тест на психотип людини - поради психолога
Поради психолога як сприймати усі онлайн тести і тест на психотип людини Знати свій тип характеру (психотип - соціонічний тип) життєво необхідно, а визначення його – це дуже велика відповідальність....
Модель психіки ЕІЕ - Гамлет
Психотип Гамлет - наставник, ідеолог, педагог, вихователь і артист Етико-Інтуїтивний Екстраверт       2 квадра Псевдонім - Гамлет    Програматор Тварина - тигр    Сангвінік     Раціональність  ...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал