Модель психіки ЕІІ - Достоєвський, Тарас Шевченко

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Достоевский - гуманіст, самозаглиблений аскет, безпристрасна особа

Етико-Інтуїтивний Інтроверт       4 квадра
Псевдонім - Достоєвський, Ватсон        Коректор
Тварина - качка, риба    Меланхолік
 

Раціональність. Не любить, коли при одній незакінченій роботі доручають іншу.

Інтровертність. Тихий, товариський, в компанії більше мовчить і спостерігає, серед близьких - говіркий. Тісний гурт близьких людей, зв'язаний не тільки офіційними, але й дружніми узами - ось його сфера. Сталий у почуттях, емоціях, рідко і тільки близьким розкриває свої почуття, все переживає в собі. Розвинуте почуття обов'язку.

 

1. Етика емоцій

Носій тихого, внутрішнього моря почуттів. Без слів бачить, хто, кого і як любить, хто кому потрібний, а хто кому – ні. Пристосовується до емоцій іншої людини, співпереживає, знімає емоційну напругу, заспокоює, розмірковує про почуття та стосунки між людьми. Психотип Достоевский відмінно бачить, як до нього ставляться інші, власних емоцій не нав'язує, демонструє своєрідне емоційне завмирання, певен, що іншим потрібний спокійним, рівним, безтурботним, бажає бути бальзамом, який інші можуть прикладати до ран. Дуже чутливий до чужої біди. Приділяє багато уваги моральному аспекту культури: чесність, совість, гідність, порядність, інтелігентність.

2. Інтуїція можливостей

Цікавить абсолютно все: повна всеїдність на рівні його інтелекту і здібностей, любить видавати несподівані ідеї та думки. Винахідливий. Допитливий. Ерудований. Не користується стандартними способами вирішення проблем. Задумливий, схильний до розмірковувань. Розвинена уява часто приводить у сферу мистецтва. Майстер метафор, усна і письмова мова вирізняються витонченістю. Кооперується тільки з тими людьми, котрі поділяють моральні позиції і переконання.

3. Логіка структурна

Логічний аналіз і точні науки здаються занадто складними. Важко розібратися з речами, якщо їх багато, не може дати їм ладу. Тому обмежується невеликою кількістю предметів побуту й одягу. Не зважаючи на демонстрацію об’єктивного підходу, дуже залежить від симпатій, антипатій та інших почуттів. Психотип Достоевский скаржиться на свої нібито негаразди, злигодні та нещастя.

4. Сенсорика вольова

Недолік рішучості та ініціативності, невміння вимагати, сором’язливість вважає найбільшою своєю проблемою, яка постійно тривожить. Боїться бути нав’язливим, тому часто залишається в тіні. На виклик активно не реагує, образи носить у собі: незручно прийняти захист від інших. Погано запам'ятовує імена, прізвища, обличчя, не любить примушувати інших робити щось проти їхньої волі. Критичний до власної краси, волі, енергії, хворобливо переносить їх несхвалення, компліменти ж на цю тему сприймає тільки тоді, коли вони сказані віч-на-віч, лагідним тоном, без підкреслювання: йому потрібне мовчазне або тихе визнання. Протипоказана важка фізична робота.

5. Логіка ділова

Не може розібратися, що - дрібниця, а що - важливе. Не знає, що треба робити, потребує, щоб йому це говорили. Здатен не покладаючи рук працювати заради близьких, але треба, щоб цю жертву помітили й оцінили, інакше ображається. Психотип Достоевский включається в ділову активність тільки тоді, коли відчуває себе компетентним і впевненим у даному питанні.

6. Сенсорика відчуттів

Підтримання порядку в домі та акуратної зовнішності вимагає від нього багато сил. Не може дозволити собі бути неохайним, зайві речі викидає, пам'ятає, де і що лежить, пропажа речі переживається важко. Уникає позичати гроші. Одяг не повинен впадати у вічі, але при цьому - має бути якісним, додержується англійської приказки: "Ми не такі багаті, щоб купляти дешеві речі".

7. Етика поведінки

Не вміє говорити "ні", рідко вступає у конфлікт, якщо його просять щось зробити, не в змозі відмовити, тому його нерідко експлуатують. Вияви теплих почуттів словами дратують, а от конкретна справа - постелити ліжко, піти в магазин - викликає глибоке почуття вдячності. Образившись на людину, демонструє відстороненість, першим до кривдника не звернеться, але досить показати добрий настрій — прощає, вибачення йому не потрібні. Психотип Достоевский побачивши людину, якій він потрібний, оживає, стає працездатним, у компанії підладжується до найбільш «задзьобаного». М’яка, люб’язна, турботлива, тепла людина, яка створює атмосферу добра, порозуміння, безконфлікності, поступливості, миру. Красномовний. Намагається уникати сварок та чвар, дуже важко зносить конфлікти. А якщо такі виникають, не розпалює їх, а допомагає все владнати власним прикладом, поведінкою та доброзичливістю, заспокоюючи інших.

8. Інтуїція часу
 
Передбачає початок конфлікту, коли він лише визріває, драматичність, навіть трагічність якоїсь ситуації, стає стриманим у цей час. Добре відчуваючи тривожні ситуації і готуючись до них заздалегідь, обмірковує запасні варіанти, не забуває попередити інших. Довіряє своїм передчуттям, знає мотиви вчинків. 
 
Обов'язково знайомтесь з доповнюючим психотипом - ЛСЕ Штірліц, а також більше інформації про модель психіки
Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки ІЛІ - Бальзак
Психотип Бальзак - критик, іронічний і песимістичний буркотун, архітектор Інтуїтивно-Логічний Інтроверт       3 квадра Псевдонім - Бальзак    Коректор Тварина - ведмідь    Меланхолік  ...
Які можливості і переваги дає загальна характеристика типу характеру людини
Загальна характеристика типу дає знання себе і знання людини, яка вас цікавить Який психотерапевтичний ефект, можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини: читаючи про свої сильні...
Модель психіки ЕСЕ - Гюго
Психотип Гюго - ентузіаст, організатор свят, полум’яний життєлюб   Етично-Сенсорний Екстраверт       1 квадра Псевдонім - Гюго    Практик Тварина - мангуст    Флегматик   Раціональність. Працює дуже...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал