Модель психіки ЛІІ - Робесп'єр, Декарт

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Робеспьер -  мислитель, аналітик 

Логічно-Інтуїтивний Інтроверт         1 квадра
Псевдонім - Робесп'єр, Декарт    Коректор
Тварина - Орел    Меланхолік
 

Раціональність. Послідовний, систематичний і наполегливий. Розпочату справу прагне обов'язково довести до кінця, терпіти не може робити кілька справ одночасно; якщо змушений це робити - суворо дотримується певного розкладу, часто ніде не записаного. Дуже допомагає в роботі відмова від усіх занять та обтяжливих світських обов'язків.

Інтровертність. Не любить відвідувачів, не знає, що з ними робити, вважає, що вони лише відволікають, важко переносить необхідність постійно бути на людях. Потайний. Віддає перевагу самотності, думки більше зайняті теорією та ідеями, аніж людьми. Обов’язковий. Добросовісний, серйозно ставиться до своєї роботи, дотошний, уважний до деталей, шліфує все “до дірок”, повільний у виконанні.

 

1. Логіка структурна

Глибокий аналітик з розвинутим логічним мисленням. "Мислю - отже, існую". Схиляється перед таємничим світом знань, борець за справедливий, розумно побудований світ. "Справендливість – моє ремесло". Мета - істина, чітко вироблені власні уявлення про оточуючих, сім'ю. Психотип Робеспьер нетерпимий до невідповідностей. Прагне до чіткої ідеї, спеціаліст з поглиблення знань. Обирає вузьке коло і копає дедалі глибше і глибше, спираючись на послідовну систему. Стриманий, упевнений у собі, непохитний в судженнях. Логіка - зручний захист: говорить коротко і влучно, вміло доводить свою правоту.

2. Інтуїція можливостей

Докопується до суті явищ, розкриває їхню внутрішню структуру. Розкриває здібності людей, аналізує об'єктивні характеристики: рівень кваліфікації, працездатність, стаж і досвід роботи, освіту - все це для того, щоб здібностям кожного дати можливість включитися в роботу. При цьому суворий та прискіпливий.

3. Етика емоцій

Проблеми людських відносин, почуттів та емоцій є об'єктом його тривалих, болісних і пасивних роздумів наодинці. Ретельно приховує своє самолюбство (до речі, позбавлений пихи). Психотип Робеспьер не честолюбний, але з почуття справедливості не терпить, коли його обходять по службі. Взагалі, коли хтось намагається грати роль учителя та ідейного натхненника - це дратує.

4. Сенсорика вольова

Ненавидить насильство та сваволю, природний противник тиранії та диктату, вбачає у духовності запоруку існування цивілізованого суспільства. Будь-яка спроба натиснути на нього призводить до конфлікту: скоріше помре, ніж піддасться грубому тискові. Як захист проти таких спроб - нетерпимий характер. Не гримає на людей, не догоджає начальству. Опиняється у важкій ситуації, потрапивши до начальника, якого не поважає, а не поважає тих, хто застосовує грубий тиск. Якщо підвищують голос - ніби відключається, не реагує на звернуті до нього гнівні фрази, ігнорує настирні фрази та нотації, не піддається впливу.

5. Етика поведінки

Життєва енергія, здоров'я і навіть зовнішність залежать від почуттів оточуючих, у яких не розбирається. У спілкуванні часто відіграє роль людини ввічливої, люб'язної; прагне надіти маску ввічливості, яка, однак, перебуває в контрасті з його суттю і стомлює. Психотип Робеспьер іноді вважається безсоромним, перекірливим, навіть озлобленим і упередженим. Один із шляхів оволодіння етичною функцією - її форсування. Тоді замість віри породжується фанатизм, замість надії - непохитність і нетерпимість, замість любові - активний пошук ворогів, саме цьому станові М.Робесп'єр зобов'язаний тим, що його ім'я асоціюється зі словами "терор" і "гільйотина".

6. Сенсорика відчуттів

Необхідність займатись побутом просто дратує. Аскет: виявляє іноді жорстокість до своєї сім'ї, до себе самого.

7. Логіка ділова

В роботі характерна велика цілеспрямованість: "жертвуй малим в ім'я великого", звідси - аскетизм, самопожертва аж до самокатування в ім'я великої мети; обережний, завбачливий, небагатослівний. Психотип Робеспьер розуміє внутрішню структуру своєї думки, але не знає, де і коли він її реалізує. Прискіпливо ремонтує справні речі. Не нав'язує своєї думки, не диктує, коли і що робити - контролює результати.

8. Інтуїція часу

Живе мовби наперед, тому сьогочасні образи в сім'ї - суєта, не варта уваги. Рухи розмірені, ніколи не квапиться і скрізь встигає вчасно.

Найкращим для стосунків і роботи є психотип Гюго ЕСЕ. Обов'язково ознайомтеся з моделлю психіки і розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки СЕІ - Дюма
Психотип Дюма - комунікатор, посередник, художник у любові Сенсорно-Етичний Інтроверт       1 квадра Псевдонім - Дюма    Координатор Тварина - заєць    Холерик   Ірраціонільність. Спокійно...
Як бути щасливою людиною знаючи свій соціонічний тип
Вітаю вас, дорогі друзі! Сьогодні в мене чудовий настрій, щоб поговорити про просте людське щастя. Запрошуємо всіх вас до обговорення, але спочатку ознайомтеся навіщо знати свій соціонічний тип, для...
Модель психіки ЕСІ - Драйзер
Психотип Драйзер - хранитель і господар Етико-Сенсорний Інтроверт        3 квадра Псевдонім - Драйзер     Координатор Тварина - корова     Холерик   Раціональність. Обережний, йому нелегко зважитися...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал