Модель психіки СЕІ - Дюма

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Дюма - комунікатор, посередник, художник у любові

Сенсорно-Етичний Інтроверт       1 квадра
Псевдонім - Дюма    Координатор
Тварина - заєць    Холерик
 
Ірраціонільність. Спокійно дотримується течії життя, чекаючи, щоб воно саме підказало, куди йти далі. Гнучко змінює сьогоденні плани, щоб скрізь встигнути, нічого не пропустити, а побутові справи потім якось владнати.
 

Інтроверність. Краще спілкується у колі своїх друзів. Не виливає свої емоції на інших, тому, тримаючи їх у собі, страждає.

 

1. Сенсорика відчуттів

Реаліст, прагматик. Орієнтований на прості, надійні цінності: сім'я, дім, друзі, а також маленькі радощі та приємності. Приваблюють утилітарні речі, спонука до дії, яка вела б до конкретного результату. Схильний до всього простого, природного, нехитрого. Психотип Дюма тонко відчуває природу, мистецтво, вміє запам'ятати і відтворити пережиті емоції, почуття: випадковий звук, запах здатні відновити у пам'яті цілісну картину.

2. Етика емоцій

Вміє скерувати емоції інших людей: врівноважує, створює добрий настрій, дає радість. Має лагідну вдачу. Добре розуміє інтереси людей і враховує їх, вирішуючи будь-яке питання. Має швидкі емоційні реакції, спрямовані на вивчення і зміну емоцій оточуючих, це - причина багатьох жартів. Займається емоційною творчістю: шукає варіанти, які активізують партнера. Контролює настрій своїх близьких.

3. Інтуїція часу

Уважно стежить за часом, добре пам'ятає дати. Іноді мучить почуття беззахисності перед плином часу, перед поворотами і змінами долі. Не обіцяє через велике завантаження; на прохання звичайно відповідає: "Я Вам не обіцяю, але постараюся". Фаталіст, вірить у роль випадку, талану. Психотип Дюма вважає, що життям керує доля, нерідко вірить у прикмети. Якщо цей стан домінує, стає безініціативним: "якщо від мене нічого не залежить, то навіщо ж смикатися?". Метушиться, коли обмаль часу.

4. Логіка ділова

Прозаїчна діловитість, яка ставить матеріальний бік життя понад духовними цінностями. Недовіра до всього незвичного, пристрасть до домашнього вогнища. Звична стриманість і самовладання здатні у важку хвилину перерости у вперту одержимість.

5. Інтуїція можливостей

Тривожиться в умовах невизначеності, коли несподівано з’являються нові обставини. Має потребу в інформації про перспективи розвитку будь-якої справи. Людина, яка має багато нових ідей, заспокоює і надихає. Психотип Дюма полюбляє слухати про свої здібності. Завжди хоче, щоб пощастило, і по-дитячому радіє, коли трапляються приємні несподіванки.

6. Логіка структурна

Потребує роз’яснень причин і наслідків тих чи інших подій. Інформація, в якій докладно викладені закономірності зв’язків і фактів, активізує. Полюбляє логічну злагодженість, щоб не було протиріч. Факти, інформацію, повідомлення добре сприймає, тільки якщо вони викладені чітко і послідовно. Заплутані пояснення дратують. Абстрактні речі не цікавлять.

7. Етика поведінки

Інтриган: нерідко використовує емоційний пресинг, щоб створити і підтримувати ситуацію безперервного зіткнення і протистояння інтересів, в якій почувається, як риба у воді. Не всміхнеться людині, до якої виявляє антипатію. Товариський, оптимістично настроєний, теплий, дбайливий. Не любить просити, казати "ні", уривати небажані знайомства, тому побоюється тих, хто "липне". Психотип Дюма уникає контактів з ними тим, що просто не відповідає на телефонні дзвінки або тимчасово "зникає", їде кудись. Свої потреби задовольняє самотужки. Зважає на зручності інших людей, уважний до проблем своїх друзів.

8. Сенсорика вольова

Бачить труднощі і небезпеку. Це обмежує ініціативність, на нову справу не наважується без схвалення. Психотип Дюма ініціативний тільки на своїй території, не любить, коли втручаються у кухню його праці, показує тільки результати, не терпить, коли критикують його вчинки і методи. Іноді вважає, що співробітники недостатньо активні, тоді ладен обрушити на них негативні емоції.

Проштудіюйте ще матеріал про модель психіки і доповнюючий психотип Дюма - Дон Кіхот ІЛЕ. Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Тип особистості та інформаційний розподіл
Соціоніка вивчає типи інформаційного метаболізму (ТІМ) людини У основу покладено вивчення сприйняття і оцінки дійсності людиною К.Г. Юнгом, який описав 16 варіантів здорового сприйняття реальності....
Модель психіки ІЕІ - Єсенін, Тутанхамон
Психотип Есенин - лірик, романтик, мрійник, фантазер Інтуїтивно-Етичний Інтроверт        2 квадра Псевдонім - Єсенін, Тутанхамон     Коректор Тварина - мавпа     Меланхолік     Ірраціональність....
Модель психіки СЕІ - Дюма
Психотип Дюма - комунікатор, посередник, художник у любові Сенсорно-Етичний Інтроверт       1 квадра Псевдонім - Дюма    Координатор Тварина - заєць    Холерик   Ірраціонільність. Спокійно...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал