Модель психіки ЛСЕ - Штірліц, Шерлок Холмс

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Штирлиц - розвідник або адміністратор 

Логіко-Сенсорний Екстраверт        4 квадра
Псевдонім - Штірліц, Шерлок Холмс       Практик
Тварина - вовк     Флегматик
 
Раціональність. Планує свій день; якщо за щось узявся, то прагне довести до кінця. Страхується від зовсім безглуздих, на погляд оточуючих, несподіванок і саме вони й відбуваються. Поважає традиції та звичаї, притримується їх з деякою долею помпезності. Багато важать сімейні традиції, тому є справжнім охоронцем домашнього вогнища і затишку, турботливий і уважний до близьких. Послідовний, надійний, має інші чесноти. Педантичний - завжди дотримується певних норм поведінки, звичок, мислення.
 

Екстравертність. Зібраний у будь-якій ситуації, активний, має розмірені, контрольовані рухи. Ініціативний, рішучий, любить бути в центрі уваги; свої ідеї обстоює сміливо і дуже азартно, перед начальством не почувається ніяково, навіть агресивний; знає, що справа йде добре, коли відповідного темпу їй надано негайно.

 

1. Логіка ділова

Жвавий, ясний, тверезий розум, уміє розумно й логічно діяти. Пристрасний борець за якість, ґрунтовність роботи, любить навчати своїх друзів і знайомих, як правильно виконати ту чи іншу роботу. Рішучий - якщо треба обрати один із двох варіантів, швидко зважує і береться до роботи, з виконанням рішень не зволікає. Ощадливий. Не просто робить, а зробить надійно. Психотип Штирлиц всебічно вивчає людину, щоб пояснити логічність її вчинків, високо цінує компетентність, професіоналізм. На нього можна покластися.

2. Сенсорика відчуттів

Одягається добре й елегантно, але не чепуриться, одяг носить довго і дивує його свіжість, немовби фактор часу тут не діє, любить, коли оточуючі добре вдягнуті, дає їм вказівки, консервативний у смаках та схильностях. Чудовий господар у домі, вміє смачно приготувати й накрити на стіл, до прийому гостей готується як до параду: все має бути вичищене до блиску, нервує, що не встигне вчасно, нещадно ганяє домочадців, регулярно займається прибиранням квартири.

3. Етика поведінки

В розмові тисне на співрозмовника, навіть намагається залякати, але якщо його не бояться - стає привітним і ввічливим, лють - його притулок в екстремальній ситуації, з якою він сам не в змозі впоратися. Психотип Штирлиц цінує людські зв'язки. Може, запідозривши людину в намірі зробити йому критичне зауваження, завдати "упереджуючого удару" - неприпустимо різко висловитися на її адресу, потім шкодує, але вибачитися йому важко, дуже не любить визнавати свою неправоту, тому тримається у таких випадках підкреслено рівно, не пом'якшується, щоб навіть цим не натякнути, що він завинив.

4. Інтуїція часу

Потребує завчасної підготовки до важливих заходів. Важко доцільно використовувати час. Це часто приводить до перевантажень у роботі, яка з’являється невідомо звідки. Час нібито вислизає з уваги, непідвладний. Відкладає на завтра те, що можна зробити сьогодні. Шкодує за втраченим. Вагається у виборі дій, зволікає, відкладає відповідальні рішення "на потім", може і зовсім не виконати запланованого, бо слабо відчуває майбутнє. Потреба щось зробити до визначеного терміну нервує. Не любить чекати.

5. Етика емоцій

Вважає, що зайві емоції втомлюють людей. Підвищену емоційність інших сприймає як небезпеку. Важко проявити симпатії. Почуття глибокі, спокійні, приховані, тому у виборі близької людини дуже обережний, щоб усунути можливість травм. Психотип Штирлиц образи пам'ятає довго, затаює їх, а вони час від часу випливають, і це робить його ще обережнішим у майбутньому. Світ власних почуттів показує тільки тому, кого давно знає, до кого відчуває симпатію та прихильність. Прагне стабільності стосунків як у сфері почуттів, так і в ділових відносинах.

6. Інтуїція можливостей

Щоб активно включитися в роботу, потребує інформації про можливості майбутніх починань, що дає чітке уявлення послідовності дій і поштовх до участі у справі. Потребує визнання власних можливостей, навіть, щоб підіграли в самолюбстві і честолюбстві.

7. Логіка структурна

Вірить, у чесну гру, вважає додержання її правил сильною рисою, виявом характеру, не терпить хитрощів і підступності. Одне з основних правил: сказав - зробив, не можеш - не обіцяй. Цінність усього на світі визначається кількістю вкладеної праці, якщо роботу виконують надто швидко, починає шукати огріхи і, як правило, знаходить; ґрунтовний і методичний, читає ґрунтовно, не обмежуючись вибірковим читанням цікавих місць. Психотип Штирлиц не любить іти шляхом проб і помилок, воліє мати вичерпну інформацію, збирає її всіма доступними каналами, старанно аналізує і зіставляє. Не терпить плутаних відповідей, вимагає ясності й чіткості.

8. Сенсорика вольова
 
Має спортивну виправку, різкі, жорсткі, риси обличчя. Прихована нервовість, висока поетичність, сила і внутрішня наповненість. Мало потурає власним почуттям, особливо у складній життєвій ситуації, яка вимагає швидкого й точного рішення. 
 
Обов'язково знайомтеся з дуалом Штирлица - психотип Достоєвський ЕІІ, а щоб краще розуміти кожну функцію психіки проштудіюйте структуру психіки.
Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки СЕЕ - Наполеон, Цезар
Психотип Наполеон - політик і лідер Сенсорно-Етичний Екстраверт        3 квадра Псевдонім - Наполеон, Цезар     Практик Тварина - лисиця     Флегматик   Ірраціональність. Гнучкий і легкий. Діє за...
Модель психіки ЕІЕ - Гамлет
Психотип Гамлет - наставник, ідеолог, педагог, вихователь і артист Етико-Інтуїтивний Екстраверт       2 квадра Псевдонім - Гамлет    Програматор Тварина - тигр    Сангвінік     Раціональність  ...
Онлайн тести і тест на психотип людини - поради психолога
Поради психолога як сприймати усі онлайн тести і тест на психотип людини Знати свій тип характеру (психотип - соціонічний тип) життєво необхідно, а визначення його – це дуже велика відповідальність....

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал