Правило №3 - Навіщо інтуїтивному сенсорний і навпаки

Ви є тут

12.01.2011
Таня Педан

Інтуїтивний психотип - стратег, сенсорний психотип - тактик

"Інтуїція мені підказала" - можуть сказати як інтуїтивні, так і сенсорні. І всі будуть праві. Просто підказки отримують по-різному: інтуїтивний – образно, думками, снами, сенсорний – відчуттями тіла: "мурашки побігли", "йокнуло", "потягло" тощо. Тому що людина з ознакою інтуїтивності зовнішній і внутрішній світ сприймає через різноманітні образні відчуття, а сенсорний – через особливі відчуття тіла.

(Якщо ви почали з цієї сторінки, вам треба знати Правило №1 і Правило №2)

Інтуїтивний має розвинену уяву і довіряє своїй фантазії, полинає у майбутнє, відчуває те, чого ще немає в наявності, і дещо відірваний від матеріальності. Краще схоплює загальне, вловлює тенденції розвитку подій, вміє побачити ситуацію вцілому, спланувати роботу. Інтуїтивний - стратег, краще орієнтується в часі. Сенсорний – тактик, краще орієнтується в просторі, намагається зайняти й обжити територію, практичний, краще орієнтується в теперішньому моменті й у світі речей. Інтуїтивний приділяє більше уваги новим можливостям, сенсорний – реаліям, тому практичний в матеріальних речах, прагматичний, обіцянками його не візьмеш: "соловей піснями не ситий".
 
Сенсорний показує себе й відчуває іншого як конкретність, інтуїтивний уявляє себе й показує іншим таким, яким себе уявляє. Тому сенсорний показує реальний стан речей і тим допомагає інтуївному бути більш практичним. А інтуїтивний, уявляючи сенсорного кращим, сприяє його розвитку через прагнення наблизитись до образу.
 
Інтуїтивному варто довіряти сенсорному в практичних речах, у відчутті конкретної ситуації, в реаліях теперішнього дня, в пропонуванні методів, у використанні накопиченого досвіду, у вирішенні проблем, в оцінці себе, як більш точної, ніж власна самооцінка, зважати на поради щодо зовнішності, фізичного стану, в корегуванні своєї поведінки. Сенсорний потрібен йому для того, щоб бути спокійним за стабільність свого життя, звертати увагу на те, що потрібно сьогодні для комфорту, щоб мати практичну допомогу в реалізації своїх ідей, розбиратися в деталях, стати терплячішим, реалістично ставитись до труднощів, позбавитись матеріальних проблем.
 
Дівчина, вирушаючи за покупками, пропонує своїй подрузі, супроводжувати її. Покладається на її поради, бо вони завжди слушні, відчуває полегшення і вдячна їй за це. А якщо самостійно купує будь-що, то з великою напругою, вагаючись у виборі, і не завжди робить кращий. Дівчина – інтуїтивна, подруга – сенсорна.

 

Сенсорний психотип довіряє інтуїтивному у визначенні нових можливостей та ідей

Сенсорний може довіритись інтуїтивному у плануванні дій на майбутнє, у визначенні цілей, у підтриманні приємних, гарних взаємовідносин через лояльне ставлення до партнера, у відчутті глибини інтелекту, у передбаченні наступних подій. Інтуїтивний психотип потрібен йому для того, щоб не боятися майбутнього і знати, як до нього приготуватися, для визначення нових можливостей та ідей у вирішенні проблем, щоб все встигати і не запізнюватися, мати можливість широко і цілісно уявляти ситуацію і не залежати від її непередбачених змін, не пропустити жодної нової можливості, реалізувати свої таланти, із ентузіазмом і задоволенням долати труднощі.
 
Інтуїтивний точно відчуває час, розподіляє справи, реально сплановує їх і вчасно все встигає. А сенсорний не відчуває плин часу, прагне всі справи зробити в сьогоднішньому дні, будує плани в залежності від кількості роботи: є справи – мобілізується і намагається швидше виконати, немає – байдикує, бо визначити цілі не може. Під кінець дня починає працювати прискорено і панікує, що не встигає всього зробити, а через втому змушений перекладати незакінчені справи на потім. Тому вранці діє уповільнено, а надвечір прискорює темпи. Ніби наздоганяє час, який невловимо услизає, тікаючи від нього. В діаді інтуїтивний вміло розподіляє роботу між обома, стимулює до праці сенсорного, допомагає працювати врівноважено і більш ефективно. І орієнтуватися в часі, і сплановувати реально справи. 
 
Навіщо інтуїтивному інтуїтивний? Для обміну і збагачення ідеями і самовдосконалення. Навіщо сенсорному сенсорний? Для стимулу вдосконалення: естетика власного образу і дизайн оточення, вишуканість страв, сприйняття і створення краси.
 
Від тепер ви володієте інструментом, який допоможе краще розуміти себе і якісніше організувати своє життя, розкажіть про це друзям (кнопки соцмереж нижче).
А в наступному матеріалі ви отримаєте четверте правило - навіщо екстраверту інтроверт і навпаки.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Тотожні (взаєморозуміння, навчання, простота, емоційна порожнеча)
Легко й швидко передаються досвід і знання Тотожні стосунки спокійні, а партнери розуміють один одного з пів слова і навіть без слів. Те, що бачить один партнер, бачить і другий, що розуміє один, те...
Гармонійна сім’я - наше здоров’я, задоволення і щастя
Сім’я – це окремий унікальний Світ і там живе Щастя Чому у кожному живе прагнення мати сім’ю? Чому не кожен її має? Чому одні мають щасливі сім’ї, а інші, і їх, на жаль, більшість – нещасливі? Сім’я...
Ділові (спільні методи – різні цілі: конкуренція, передача ініціативи іншому)
Стосунки відтінені холодною офіційністю, створюють робочу атмосферу Це стосунки між людьми з різним відношенням до світу, які хоч і діють схожими методами, але мають різні цілі. Хоча вони добре...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал