Правило №4 - Навіщо екстраверту інтроверт і навпаки

Ви є тут

12.01.2011
Таня Педан

І знову ми з вами зустрілись в тому ж місці де і завжди. Вітаємо вас, дорогі читачі і колеги! Ви вже визначились хто ви - екстраверт чи інтроверт? Бо зараз будемо говорити про те, навіщо екстраверту інтроверт і навпаки. Поїхали!

(Якщо ви почали з цієї сторінки, перш ніж вивчати Правило №4, ознайомтеся з Правилом №1, Правилом №2 і Правилом №3)

Інтроверт може звернутися до екстраверта при вирішенні будь-яких власних проблем.

Екстраверт добре орієнтується в зовнішньому світі, більш реалістичний, розказує про людей і події, а інтроверт вчиться помічати і цінувати свої і чужі якості, реально оцінює їх, адекватно сприймає себе й інших. Інтроверт показує внутрішні якості, глибинну суть речей, стосунки між людьми. Вчить помічати і цінувати свій внутрішній світ.

Виявляє внутрішній стан, як свій, так і інших, налаштовує настрій і прагне зберегти його. Екстраверт допомагає інтроверту стати кращим у взаємовідносинах і поважати об’єкти. А інтроверт допомагає стати кращим у збереженні спільного настрою і поважати внутрішній стан.

Не має значення хто екстраверт чи інтроверт - чоловік чи жінка, головне люди з такими якостями мають бути разом.

навіщо чоловіку інтроверту жінка екстраверт

У стосунках і спілкуванні екстраверт домінує, дає неупереджені оцінки, відверто і сміливо говорить про все, бере на себе будь-яку відповідальність. Тому екстраверт задає тон у взаємодіях. З першого погляду відчуває суть людини, одразу може розповісти про її якості. Особливо, етичний екстраверт.
 
Інтроверт може розповісти про людину, лише поспілкувавшися з нею. Екстраверт міркує вголос, часто говорить про інших, та вміє і вислухати. Інтроверт частіше мовчазний, думаючи своє, може й не прислухатися до розмови, але, якщо тема зацікавить, під настрій, може стати надмірно балакучим, і при цьому говорить про себе і про те, що особисто хвилює.
 
Для інтроверта важливо, щоб його помітили, оцінили, надали уваги і поле діяльності у звичному оточенні. Якщо не відчуває уваги до себе, заглиблюється у внутрішній світ і відособлюється. Поринання у думки знижує працездатність. Хоч і хоче, але не може висловити свої думки, якщо вони глибокі і серйозні. Екстраверт озвучує думки інтроверта, і обом – полегшення.
 

Екстраверта стимулює схвалення, інтроверта - критика.

екстраверт любить схвалення, інтроверт - критику
 
У спільній діяльності екстраверт оперативно вирішує проблеми, а інтроверт глибоко їх проробляє і виконує те, що організовує екстраверт. Екстраверт ведучий, і допомагає цим у житті інтроверту, природно легко спрямовує його у вчинках. Бо інтроверту легше слухатися когось, ніж проявляти ініціативу, адже по суті є веденим, залюбки виконує обов’язки. Тоді екстраверт у житті попереду, веде за собою, а інтроверт – захищає тили. Обоє вдячні одне одному.
 
А от два екстраверти у взаємодіях стикатимуться лобами, не в змозі проділити владу, а два інтроверти страждатимуть від нерішучості, потребуючи ініціативи від іншого, та дарма.
 
Таким чином, екстраверт несе новизну, прогрес, злегка вирішує проблеми. Прагне віднайти потрібних людей. Вміє створювати, і, якщо потрібно, руйнувати взаємозв’язки. 
 
А інтроверт несе зосередженість, скрупульозність, тонко відчуває власний внутрішній світ. З повагою ставиться до внутрішнього стану як свого, так і інших, до збереження сталості у стосунках. Прагне зберегти приємний настрій. Якщо серед свого оточення не має цього, відокремлюється. Полюбляє поговорити про душу, самопочуття, настрій, про власне ставлення до будь-якої проблеми, може подовгу скаржитись.
 
Якщо інтроверт бачить внутрішні негаразди, показує це через незадоволення, то екстраверт знає шляхи вирішення проблем, вирішує їх, або знаходить інших, здатних для цього людей.
 
Інтроверт дає знання того, які почуття мають оточуючі і як ці почуття змінити, якщо потрібно, до яких вчинків та емоцій приводять ті чи інші почуття. Екстраверт врівноважує і дає почуття впевненості в собі, й інтроверт стає більш відкритим.
 
У дуальних стосунках взаємовплив прогресивний, відбувається природно. У недоповнюючих стосунках – інтроверт змінює себе, пригнічуючи певні сильні якості і цим руйнує свою особистість. Діючи в угоду стосункам і вимогам екстраверта, страждає сам. Така неприродна зміна особистості дратує екстраверта і пригнічує інтроверта. 
 
навіщо чоловіку екстраверту жінка інтроверт
 
Навіщо екстраверту екстраверт? - Для конкуренції. Навіщо інтроверту інтроверт? - Для вдосконалення світу почуттів і стосунків.

 

Розгорнуті характеристики про ектравертів та інтровертів, а також про те, як їх визначати за рисами обличчя в книжках нашої школи, які ви можете придбати через онлайн-формуВи можете продовжувати самостійно вивчати соціоніку, придбавши книжки, а можете замовити послугу визначення соціотипу чи пройти тренінг по візуальному визначенню соціотипів. Щоб отримати нову порцію інформації про вроджені якості характеру, підпишіться на канал центру. 

Розкажіть про нас вашим друзям (кнопки соцмереж нижче), а ми продовжимо вас дивувати практичною інформацією.

Далі вивчайте 16 міжособистісних типів стосунків між людьми.

 хто у вас в сімї екстраверт, а хто інтроверт

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Дуальні стосунки - психічне доповнення, комфорт
Захищають слабкі та чутливі місця психіки й оцінюють сильні Дуальні стосунки найкращі, найбільш комфортні й необхідні для людини, бо забезпечують повну психічну доповненість. Це стосунки повної...
Паралельні (ідилія спілкування, неспроможність спільних дій)
Повного взаєморозуміння досягти важко і рівновага нестійка В паралельних стосунках немає стійкої психологічної дистанції. Обоє відчувають труднощі у підтримуванні сталої відстанні. Це можливо лише...
Соціального замовлення (нерівноцінна залежність)
Стосунки передачі соціального досвіду Ці стосунки допомагають при соціальних контактах, зацікавлюють і сприяють своєрідному розвитку партнерів і розширенню їх інтересів. Такі стосунки...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал