Психологічна допомога: Що робити з розладом особистості?

Ви є тут

15.06.2016
Тарас Гладкий

Розлади особистості виглядають по-різному. І дуже часто психологічна допомога потрібна людям, які не здатні розуміти, приймати і реагувати на себе. Тому вони не можуть нормально до себе ставитися. Чому так відбувається? Що робити з цією проблемою і як її вирішити?

Цей матеріал важливий як для психолога, так і для людини, що знаходиться на різних стадіях розладу особистості.

Дуже часто люди виховуються в таких жахливих умовах, що просто не можуть зрозуміти і прийняти той досвід, що у них все гаразд, вони молодці і в повному порядку. Що вони  навіть цілком молодці, здатні прожити все життя і добре з усім справлятися.

Йдеться про різні ситуації виховання, в яких знаходяться діти і психологічна допомога від http://psicoterapia.ru/ дає приклади таких ситуацій:

 • позбавлення любові з боку батьків;
 • сімейні ситуації, пов'язані з фізичним, емоційним або сексуальним насильством;
 • дорослі кричать, залякують і знецінюють дітей;
 • зміщене насильство: коли діти стають свідками злості та агресії батьків або бабусь-дідусів на іншу людину;
 • коли все, що робить дитина, піддається критиці;
 • що б не робила дитина, їй постійно кажуть, що вона погана;
 • коли батьки бачать тільки недоліки дитини, постійно про це говорять, роблять зауваження і сміються над цим.​

Такого роду виховання віддаляє людину від повноцінного розвитку і формування своєї особистості - уявлення про самого себе з усіма перевагами і сильними якостями характеру. З таким виховним "букетом" людина сприймає себе тільки з негативної точки зору, вона постійно бачить тільки свої недоліки, пам'ятає тільки погані свої дії і рішення. І будь-які зовнішні обставини, які дозволяють хоч якось справлятися з навколишньою реальністю, відразу ж руйнують її відчуття комфорту і впевненості у собі.

Вирішити цю проблему можна по-різному. І найчастіше це складні і навіть грубі способи. Такі люди, буває, не можуть змусити себе встати і вийти на вулицю, щоб показати своє обличчя, тому що вони такі жахливі. Закриваються у будинку і припиняють спілкування з родичами і друзями, тому що вважають себе не гідними жити, прокручують у голові ідеї про самогубство як єдиний спосіб позбавити цей світ від такого чудовиська і нещастя.

У нашій практиці були люди з такого роду труднощами. Вони описували свій стан як емоційний біль і настільки сильну, що не могли з нею впоратися. Боролися з болем різними способами і дуже часто найефективнішим вибирали нанесення самоушкоджень (знущаються над своїм тілом голками, ріжуть шкіру ножем і дивляться як ллється кров тощо). 

Намагаючись перенести нестерпну емоційну біль в область фізичного болю, вони полегшують внутрішнє емоційне напруження. Такі звірячі способи допомагають людині і вона якось може жити далі.

Фахівці кажуть, що психологічна допомога таким людям займає багато часу, і це тижні, місяці, а може і роки. Так, все залежить від глибини проблеми, з якою звертаються за допомогою. При цьому використовуються різні стратегії якісної і, головне, результативної психологічної допомоги.

Але, якщо вони настільки якісні і результативні, то чому їх використання не вирішує проблему швидко?! Це ж людина, і часто немає часу чекати місяцями і роками.

У нашому ж центрі, є те, що об'єднує всі ці стратегії. Обєднує ці стратегії те, що при наданні психологічної допомоги перший крок психолога центру "Соціон" однаковий і він вирішує найважливіше завдання: допомогти людині розкритися і поділитися своїми внутрішніми переживаннями (наприклад, думками про смерть або самогубство), з якими найчастіше їй нема з ким поділитися.

Тому наше завдання - з перших секунд знайомства і спілкування з людиною створити такі умови, в яких їй легко буде поділитися своїм болем і всіма способами самодопомоги, які вона до цих пір використовувала. Дуже важливо, щоб у неї відразу склалося враження, що вона знає нас давно і ми настільки близькі, що хочеться розповісти все тут і зараз.  

Наш психолог розуміє, що людина страждає, можливо, вже все життя, і якщо не допомогти швидко, то може статися біда. Адже у людини вже просто немає сил вирішити проблему самостійно.  

Не дивлячись на складність проблеми і сильні емоції (клієнт може залякувати, маніпулювати, шантажувати суїцидальною поведінкою, бути дуже грубим, різким, емоційним, плакати, кричати, сердитися, підозрювати у чомусь) з боку клієнта, фахівцю потрібно з розумінням прийняти людину такою , якою вона є, і зберегти довірливі стосунки до результату.

Часто клієнт йде за допомогою, але не вірить, що є людина, яка йому реально може допомогти. Але є спосіб максимально швидко допомогти йому вам повірити, що це саме ви той фахівець і найближчий друг, який точно знає як допомогти і що потрібно робити.

 • Як створити довірчі і тривалі стосунки з такими людьми?
 • У чому секрет швидкого розкриття і щирої сповіді клієнта?
 • Як підтримати і прийняти будь-яку поведінку при психологічній допомозі?
 • Як розкрити справжню суть людини і її вроджені сильні якості?
 • Як зробити так, щоб клієнт став себе оцінювати і цінувати вже в рамках першої консультації?

Ми розкриємо цей та інші секрети в наступних матеріалах, тому внесіть своє ім'я та E-mail в нашу розсилку нижче, щоб отримати бонуси і нові матеріали вчасно.

 

Крім того, ми можемо докорінно змінити і стан, і життя клієнта на краще. Адже якщо після психологічної роботи людина потрапляє в ті ж самі умови життя, вся психотерапія буде марною, адже знову будуть впливати ті ж чинники, що призвели до душевних травм.

Наші ж фахівці зможуть:

 • Спрямувати клієнта по життю, щоб він розумів і приймав себе, знайшов близьке оточення людей, з якими комфортно, які завжди зрозуміють і підтримають,
 • Розкрити його сильні і слабкі сторони, щоб він сприймав себе адекватно,
 • Показати, в яких областях діяльності клієнт зможе реалізувати свій потенціал, щоб виросла його самоповага і він став впевненою і успішною людиною,
 • Знайти близьку людину, споріднену душу, що доповнює партнера, в гармонійних стосунках з якою буде відбуватися природна реабілітація і психотерапія.

Підпишіться на наш канал в Ютубі. Коментуйте і діліться з колегами в соціальних мережах, якщо вважаєте цей матеріал цінним і корисним. 

Дякую за увагу! Бережіть себе і до зустрічі!

P.S. А якщо у вашому оточенні, дорогий читачу, є людина, якій терміново потрібна допомога, напишіть або зателефонуйте нам. Або поділіться матеріалом в соцмережах, може, людина чекає нашої допомоги.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Що таке психіка людини
Закони життя – то закони природи,Знатимемо їх і відійдуть усі хвороби,І внутрішні, і зовнішні.Лиш той діє безпомилково,Хто слідує законам природи.   Матерія сприймає космічну енергію, пропускає її...
Що робити з розладом особистості?
Розлади особистості виглядають по-різному. І дуже часто психологічна допомога потрібна людям, які не здатні розуміти, приймати і реагувати на себе. Тому вони не можуть нормально до себе ставитися....
Соціоніка та психологія – взаємне доповнення на службі людини
Всім привіт! Давайте сьогодні ми об'єднаємо "маму з донькою" в одну сім'ю. Ми повинні показати той високий рівень служіння людям і те, що психологія і соціоніка разом працюють набагато ефективніше,...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал