Якою є сучасна психологія і навіщо нам соціоніка?

Ви є тут

31.10.2011
Таня Педан

Соціоніка виникла на базі сучасної психології, але не є її продовженням, а якісно новим напрямком у вивченні людини, виявивши закони її психіки. На основі спостережень психологія людей накопичила величезний, але не систематизований матеріал щодо різноманітних психічних проявів людини.

Соціоніка відкрила закономірності інформаційно-енергетичного обміну й структуру психіки, показуючи суть людини, закладену у ній від народження, закономірність її проявів і стосунків з іншими. І ця суть є незмінною протягом життя. А знаючи, як функціонує психіка, можна виявити причини психічних проявів.

Якщо сучасна психологія людей описує стан людини на певний момент часу, то за допомогою соціоніки можна передбачити її поведінку у будь-яких ситуаціях, у будь-якому віці, у взаємодіях з різними людьми, можна правильно спрямовувати себе в житті, щоб максимально розвинути свої вроджені здібності для якісної реалізації. 

Сьогодні психологи пропонують різні тренінги самозанурення, знаходження незламної сили, розкриття потаємних можливостей і т.п. Але ж при цьому потрібен індивідуальний підхід. Та нічого подібного! Кажуть, що «Всі можуть все». Сучасна психологія намагається розвивати лідерські якості і екстравертність. Але ж інтровертність так само потрібна соціуму, як і екстравертність, і питання полягає зовсім не в тому, щоб усіх робити відкритими, а в тому, щоб доповнювати людей одного типу іншими. Ознайомтеся, навіщо екстраверту інтроверт в одному з наших матеріалів.

І ось тут виникає закономірне запитання - чи насправді сучасна психологія для живих людей?

Всі не можуть все, бо це протиприродно і так не досягти гармонізації людини, якої ми так прагнемо. Кожен у чомусь сильний, а в чомусь слабкий. І якщо знати це, не буде даремної витрати сил й енергетичного виснаження, щоб зробити із себе «суперлюдину». Самовдосконаленню немає меж, але лише у певних напрямках і для кожної людини індивідуально. Знаючи характерні прояви соцінічного типу за характеристикою, можна знати, як людина проявляє себе за сильними сторонами, і вимушені прояви слабких сторін (читайте про сильні і слабкі сторони), які напружують і виснажують саму людину й неприємні оточуючим.

Соціоніка дає людині цілісне глибоке пізнання себе і своїх можливостей, напрям у виборі саме своєї справи, яка буде до душі, і в якій можна злегка, без особливого напруження, реалізувати свої таланти. І що найбільш цінне дає соціоніка так це можливість знайти свою половинку – друга, помічника й порадника в житті, з яким завжди затишно, весело, цікаво і надійно. Знайти людину, яку кожен шукає підсвідомо, бо потребує повноцінного психічного доповнення. І соціоніка на відміну від сучасної психології вказує на той важливий напрямок, щоб безпомилково і безпрограшно, а головне якісно жити.

Вміння визначати соціонічний тип людини дає неабиякі переваги у житті і розширює дані від природи можливості. Соціоніка дає орієнтацію на те, з ким, як спілкуватися і на якій відстані, кого обирати в друзі, а кого краще уникати, які бізнес партнери будуть надійними, а хто може підвести. В житті це дуже необхідно. Але сучасна психологія людей розглядає дуже вузько, а психолог став звичайним підприємцем (не всі звичайно, але таких більшість), який прагне якомога довше консультувати людину, щоб з однієї проблеми виявляти іншу і так до безкінечності.

сучасна психологія і соціоніка

Знання соціонічних типів суттєво допоможе справжнім психологам у роботі з людьми, тому що це є основою, відправною точкою при виявленні причин неадекватної поведінки, складнощів соціалізації, проблем особистості і колективу. На основі знання соціонічного типу можна вирішити всі інші психологічні проблеми і в найкоротші терміни. А більше задоволених і щасливих людей - більшою буде довіра до нашої з вами, колеги, роботи.

Тому для підвищення кваліфікації психологів, якості їх роботи, психологам варто серйозно підійти до вивчення законів соціоніки. При цьому кожен психолог матиме можливість відстежувати й аналізувати, як проявляються властивості психіки, які окремо розглядає сучасна психологія і які закономірно закладені природою і проявляються в кожному однозначно, залежно від соціонічного типу. А їх спостереження дадуть неоцінений внесок в розвиток практичної соціоніки і психології, приведуть в подальшому до продуктивного синтезу цих наук і тим самим до позитивних зрушень в розвитку людини і суспільства вцілому.

Наш центр пропонує психологам для підвищення якості своєї роботи навчатися соціоніці – набути теоретичні знання і практичні вміння визначення соціонічних типів. Свої запитання і думки пишіть в коментарях. 

Підписуйтеся на наші нові матеріали і отримуйте вчасно повідомлення про наші живі та онлайн заходи. 

 

Бажаємо Вам доброго здоров'я, міцної сім'ї та здійснення усіх найзаповітніших мрій!
Шануймося, бо ми того варті!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Що таке психіка людини
Закони життя – то закони природи,Знатимемо їх і відійдуть усі хвороби,І внутрішні, і зовнішні.Лиш той діє безпомилково,Хто слідує законам природи.   Матерія сприймає космічну енергію, пропускає її...
Що робити з розладом особистості?
Розлади особистості виглядають по-різному. І дуже часто психологічна допомога потрібна людям, які не здатні розуміти, приймати і реагувати на себе. Тому вони не можуть нормально до себе ставитися....
Соціоніка та психологія – взаємне доповнення на службі людини
Всім привіт! Давайте сьогодні ми об'єднаємо "маму з донькою" в одну сім'ю. Ми повинні показати той високий рівень служіння людям і те, що психологія і соціоніка разом працюють набагато ефективніше,...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал