Соціоніка - наука як жити своїм життям по новому

Ви є тут

10.08.2010
Тарас Гладкий

Соціоніка розкриє Ваш вроджений характер, покаже як жити своїм життям і по новому.

Соціоніка – це наука про соціон, як вищий, природний ступінь організації суспільства. Вона розкриває дуальну природу людини, її вроджений характер, сильні і слабкі сторони, стосунки з іншими, відповідність її психіки певним видам діяльності. В ній розглядається психіка як механізм інформаційно-енергетичного обміну із середовищем, який відбувається певним способом, залежно від соціонічного типу, який є вродженим і незмінним протягом життя і складає основу характеру людини.

Що ж таке інформаційна структура психіки, які закони працюють у сфері переробки інформації людиною?

Ці питання сьогодні вирішує наука під назвою соціоніка, яка вивчає типи інформаційного метаболізму (ТІМ) людини. У основу покладено вивчення сприйняття і оцінки дійсності людиною К.Г. Юнгом, який описав 16 варіантів здорового сприйняття реальності.

А чи можемо ми без спеціальних знань в області психології перевірити, працює ця теорія чи ні? Давайте поглянемо на світ, що оточує нас, який більш багатоплановий, ніж людина, що мешкає в нім. Але людство в нім досить успішно виживає. За рахунок чого ми не божеволіємо в цій непередбачуваній різноманітності?

Завдяки інформаційному розподілу праці, яку кожен з нас бачив у себе, своїх дітей, колег і так далі. Ми не даремно з дитинства шукаємо свої таланти (а наші батьки нам в цьому допомагають або заважають, віддаючи нас в спеціалізовані садки, школи, які частенько відповідають бажанням, очікуванням, традиціям або стереотипам престижності, що є у батьків, а не талантам дітей).

Кожна людина від природи талановита, тільки треба вгадати (правильно визначити) в чому. Згадайте, як ви вибирали професію. За відсутністю чітких параметрів, ми спиралися на побутові або економічні міркування. Чи взагалі слухали поради тих, хто визначив ваші здібності (і вашу долю) "на глазок". І скільки праць і переживань доводиться пережити, щоб "вирулити" потім на свою життєву дорогу.

Причому людина, що знайшла себе, наприклад, в журналістиці і яка зовсім викинула з голови усю шкільну математику-фізику, буде цілком успішним фахівцем. А головне, щасливим від того, що займається улюбленою справою, а не витрачає свої сили, емоції і час на примітивне заробляння грошей на нелюбимій, але престижній роботі, тим самим завдаючи невиправної шкоди своїй психіці і здоров'ю. А скільком людям це не вдається, і вони усе життя рахують себе "сірими невдахами"!

Ми бачимо, що спеціалізація талантів у світі існує, оскільки за одних і тих же умов і програм навчання в школах і інститутах люди проявляють свої здібності в самих різних сферах життя.

Усі ми прекрасно розуміємо, що люди не діляться за простою лінійною шкалою від розумних до повних дурнів. Якщо людина певного типу якийсь аспект інформації сприймає експертно, то існує і такий аспект, який ні за яких обставин (і ні за які гроші) вона усебічно сприймати не буде. Наприклад, об'єкт може бути зеленим, солоним і пупирчастим, або червоним, солодким і гладким. Але він не може бути одночасно червоним і зеленим або гладким і пупирчастим. Останні пари властивостей взаємно виключають один одного. Карл Юнг назвав 4 пари дихотомічних ознак (базис Юнга), які взаємовиключають одна одну:

Екстраверсія - Інтроверсія 
Раціональність - Ірраціональність
Сенсорика - Інтуїція
Логіка - Етика

Інформаційна система будь-якої людини складається з цих "цеглинок", причому кожна композиція вже досить добре описана за ті десятиліття, що пройшли з появи книги Юнга "Психологічні типи". Усі ці різні композиції вивчає сьогодні соціоніка. Соціоніка допомагає зрозуміти, що усі ми різні, але кожен з нас потрібний суспільству, вносячи в нього свій неповторний вклад.

Роботу в цьому напрямку була продовжена ученицею Юнга Кетрін Бріггс та її дочкою Ізабелою Майєрс-Бріггс, яка багато років працювала в США над системою тестів, за якими можна було б визначити інформаційні пріоритети людини. Сьогодні це знаменитий тест МВТІ (Ідентифікатор типів Майєрс-Бріггс). 

У США при вступі до ВУЗу чи прийомі на роботу використовується типологія Майєрс Бріггс, розроблена за Юнгом, але наголос поставлено саме на ділових якостях. Обмеженням типоведення є описовий підхід. Соціоніка пішла далі та на основі описаних моделей та портретів отримала закономірності майбутніх реакцій на конкретні дії та стосунки. 

Соціоніка  розкрила більше закономірностей: програму і механізм дії психіки, пояснені за моделлю-А (на честь основоположниці цієї науки А.Аугустінавічюте), де виявляються сильні і слабкі сторони і механізми енергетично-інформаційного обміну, закономірні стосунки між певними типами людей і як їх корегувати, і інші закони, які підтверджуються практикою, самим життям. Литовський економіст і педагог Аушра Аугустінавічюте підійшла до юнговського описання психологічних типів з позицій інформаційного аналізу.

Сьогодні модель-А це визнаний інструмент соціоніки. Вона багаторазово підтвердила свою дієздатність та силу прогнозування. Є люди, які говорять, що «не визнають» модель-А, але врешті решт виявляється, що вони просто не вміють з нею працювати. За таким твердженням, як правило, стоїть елементарна необізнаність, тому що модель-А не є простою. Але спеціалісти, що оволоділи цим інструментом вже не випускають його з рук, як будь-який інструмент, що відмінно працює.

"Зовнішність - це проявлена суть" - пише Аушра Аугустинавичуте, основоположниця соціоніки, яка помітила закономірності психічних якостей і зовнішніх ознак, - рис обличчя, статури, особливості рухів і ходи. Тому основний інструмент соціоніки є візуальне визначення ТІМу. Соціонічний інструментарій ефективний завдяки своїй спрямованості на пізнання і гармонізацію внутрішнього світу людини і міжособистісних стосунків.

А ми пропонуємо вам консультації практичного психолога по визначенню типу та складання характеристики (особистісної та ділової), а також тренінговий курс по оволодінню технікою візуального методу. 

Ви ще можете придбати книги нашої школи соціоніки "Знайди гармонію в житті" і "Характер за зовнішністю". Обидві книжки зараз з дуже великою знижкою і щоб придбати книжки онлайн, заходьте на сторінку оформлення замовлення.

Розкажіть про нас друзям (кнопка соцмереж нижче), а ми допоможемо ще багатьом людям.

А далі читайте матеріал про те навіщо українцям соціоніка.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Яке значення в житті людини мають астрологія, езотерика і соціоніка
Для того, щоб людство вижило, на Землі не повинно залишитись зла, людина повинна стати духовною, високо моральною істотою! А для цього треба розвиватися, здобувати, застосовувати, відкривати нові...
Навіщо українцям соціоніка?
Ми прийшли у цей світ,Щоб пізнати себеІ навчитись із іншими жити: Що я можу, а що ні? Як інші можуть допомогти? Як знайти своє оточення Щоб щасливим бути в житті? Вітаємо вас на сторінках нашого...
Корисні поради психолога: як підняти самооцінку і впевненість в собі
Пізнай себе – пізнаєш світ, Сократ колись сказав А сам зробити цього не зміг: Соціоніки не знав. Чому я хочу діяти так, А дію все ж інакше, У чому силу маю я, Яка робота є моя, У чому кращий, гірший...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал