Радіо Промінь. Передача «Сімейні стосунки», листопад 2010

Ви є тут

29.11.2010
Таня Педан

 

Інформаційно-музичний канал "Промінь FM"неділя, 7 листопада 2010р.

Ведуча: Щодо питань стосунків у сімї звертаються, як правило до психологів. Або вирішують проблеми, спілкуючись із близькими друзями за принципом: життя навчить. А чи можливо запобігти проблемам? Як тут може допомогти соціоніка?

Тетяна Педан: Знаючи закони соціоніки, можна прогнозувати стосунки, щоб запобігти небажаних негараздів. Стосунки можна й корегувати, бо якщо сім’я вже є, людям дуже боляче все руйнувати, щоб шукати кращих варіантів, тим паче, якщо є й діти.

Ведуча: Що ж це за закони такі?

Тетяна Педан: Перш за все – дуальна природа людини. Ми є половинками не тільки фізично: чоловік та жінка, а й психічно: у кожного є сильні і слабкі сторони. І от, якщо поруч партнер, у якого сильні сторони такі, як у нас слабкі, він доповнює нас психічно. Такі люди разом вже більше, ніж два плюс два: вони відчувають захист, приємну енергію, розуміння і підтримку. Відчувають, що разом вони як єдине ціле. Їм цікаво, тому що пізнають ті сторони життя, які закриті й не зрозумілі, і весело, тому що смішать їх одні й ті самі речі – мають однакове відчуття гумору і веселощам немає меж. Мало того, партнер гордиться тим, що інший правильно думає, тому що їхні погляди і думки збігаються. Ніби і різні, та мають загалом і багато спільного. Жити і працювати такій парі легко і приємно: досить розгубленого вигляду, щоб одразу дієво допомогти. І не треба ні просити, ні примушувати: кожному хочеться допомогти розгубленому партнеру й ініціатива переходить із рук в руки сама собою, природно. Такі стосунки – найгармонійніші для сімейного життя, тим паче, що діти підсилюють приємне коле дуальності: адже хлопчик має тип батька, а дівчинка – тип матері. Два хлопчики одного типу – тотожні, тобто мають однакове світосприйняття і мислення, а різностатеві діти  - дуальні і між собою. І це відчуття дуальності в батьківській родині сприяє тому, що коли діти виростуть, легко можуть знайти для себе саме дуальних партнерів.

Взагалі існує 16 типів людей і 16 закономірних стосунків між ними. І стосунки – це та третя інформаційно-енергетична субстанція, яка керує людьми. Ми спочатку реагуємо, бо реагують наші психіки, а потім міркуємо, аналізуючи, що трапилося. Тому немає поганих людей, а є несприятливі стосунки між ними, які і псують їхні характери. Саме це і спостереження і було причиною того, що литовська дослідниця Аушра Аугустінавічюте відкрила соціоніку, яка, на відміну від психології, може передбачати сценарій розвитку стосунків. Ці сценарії добре і детально описані у книзі «Знайди гармонію в житті».

Ведуча: А які сімї частіше всього зустрічаються?

Тетяна Педан: За нашими спостереженнями (та й інші соціоніки помітили теж саме) більш усього тотожних сімей. Легке порозуміння, відчуття спільності, однаковості, один думає – інший це вже говорить – і така здогадливість підкуповує. А ще інтереси співпадають:однакові фільми люблять, одні й ті ж самі книги читають. Думають – що партнер – втілення найзаповітнішої мрії! Крім того, у тотожних стосунках люди відпочивають від усіх інших – у них немає ніяких проблем: як по-маслу все іде. Але це тільки спершу, коли у кожного окреме життя і є чим поділитися: новинами. У сімї ж такі люди з часом нудьгують: обмінятися нічим – і спілкування немає. Враження, ніби затулено рота. При виникненні проблеми партнер так само розгублюється як Ви і нічим допомогти не може. Розділяються сфери діяльності і люди живуть під одним дахом, але відокремлено. Виникає порожнеча і самотність удвох. А це, повірте, ще трагічніше, ніж звичайна самотність: адже в сім’ї очікуєш спілкування і взаємодопомоги, ти не один фактично, а відчуття таке, що ні ти не потрібен, ні партнер тобі. Так воно і є.

А дуальних сімей у суспільстві, на жаль, не так і багато – приблизно 25-30%. Радує те, що частіше всього одружуються люди з однієї квадри, особливо багато активаторів. Адже активаційні стосунки піднімають настрій, енергетику, хоч з часом виникає потреба відсторонитися, щоб відпочити одне від одного. Та й інші проблеми переслідують у такій родині, про все не розкажеш, краще прочитати у книзі.

Хочеться додати, що, як не диво, часто зустрічаються і сім’ї, у яких стосунки між подружжям так і називаються «конфліктні», або «протилежні». Це тому, що вони спочатку дуже притягуючі, партнери приваблюють особливою чарівністю й оригінальністю.

Сценарій усіх стосунків такий, що на початку кожен з партнерів по-своєму приваблює іншого, а протягом приблизно двох років стосунки розвиваються і партнери отримують певний результат. У конфліктних – сутички на рівному місці, невідомо звідки, неприйняття життєвих цінностей одне одного, різне світосприйняття посилює недовіру.  Хоч такі люди й спілкуються багато, та через брак розуміння можуть і не вірити одне одному.

Ведуча: Ви говорили, що стосунки можна корегувати. Та якщо вже наперед відомий сценарій, як тоді корегувати?

Тетяна Педан: Корекція стосунків – це перш за все знання себе і партнера, прийняття іншого і завдяки цьому намагання не докоряти і не критикувати. Це можливо, якщо знати типи членів родини і їхні характеристики як сильних, так і слабких сторін. Ми надаємо такі послуги. Потім розкриваємо закономірність взаємодій, тобто як діють психіки і яким чином інформація сприймається іншою людиною – це консультація. Причому механізм взаємодій розкривається як усно так і письмово, і даються рекомендації у поведінці обом партнерам. Якщо їх дотримуватися, можна стишити конфлікти і налагодити мирне співіснування у повазі до один одного.

Крім соціонічних аспектів стосунків існують ще й психологічні тонкощі: бажання подружжя розвиватися, спільні інтереси, підходи до виховання дітей, культурний рівень тощо. Хочеться ще окремо сказати про дітей. Метод батога в і пряника відходить, на щастя в історію. Наші діти вже народжуються і розумнішими і вправнішими за нас. І треба їх просто знати, розуміти і допомогти рости і розвиватися. І тут теж допоможе знання соціонічних типів дітей і ті закономірні стосунки, які утворюються між дитиною і кожним із батьків.

І головне: любов у родині! Це той двигун, те найголовніше паливо, яке може допомогти подолати будь-які негаразди, поважати і розуміти кожного, приймати таким, яким він є від природи. Адже природа сильніша за нас! І добре, що соціоніка розкрила її закони, щоб не завдавати одне одному зайвого болю. Є знання дуальної природи людини, тож добре було б, щоб молодь прагнула одружуватись з дуалами, щоб мати гармонію і тепло у родинному колі, щоб діти їхні почувалися захищено, росли здоровими і щасливими. А дуальність ще й оздоровлює: і фізично, і психологічно. Шукаймо ж дуалів!

Ведуча: А як же знайти дуалів?

Тетяна Педан: Сперш за все треба визначити свій соціонічний тип, щоб потім знати, люди якого типу доповнюють вас. Ми навчаємо визначати тип людини за зовнішністю. Проводимо навчання, як пізнати свого дуала. Зараз багато сайтів знайомств х фото. Тож можна тип визначити по фото, щоб вибирати потім серед своїх дуалів. Адже не кожен дуал може бути втіленням вашої мрії. Знову ж таки: рівень культури, освіта, звички, інтереси, і навіть зовнішність  - все потрібно враховувати, щоб менше було невдоволень. Знаєте, а душа відчуває свою людину. Треба і до її голосу прислуховуватися.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Фестиваль "Життя як чудо", червень 2010
  16-18 червня 2010 року в Луганську відбувся Фестиваль «ЖИТТЯ ЯК ЧУДО» в дитячому оздоровчому комплексі «Юність» (смт. Зелена роща). Фестиваль проходив під патронатом відділу Луганської міської...
Радіо Ера. Передача «Жлобство – українська національна риса?», травень 2010
  Радіо "Ера", середа, 12 травня 2010 р. Для участі у передачі на радіо "Ера" запрошено спеціалістів з соціології та соціоніки. Соціолог дала результати опитування й інших соціологічних спостережень...
Міжнародна конференція з соціоніки, вересень 2007
  15-21 вересня 2007 р. в Києві пройшла XXIII Міжнародна конференція з соціоніки "Психоінформаційні технології, кадровий менеджмент і психологія особистості" Конференцію проводили Міжнародний...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал