Про підбір персоналу і кадровий консалтинг

Ви є тут

11.02.2012
Таня Педан

Досягнення успіху - це впровадження законів психології організацій.

Задачі психології розвитку підприємства - досягти успіху завдяки правильному напрямку розвитку. Тільки науковий підхід до підбору персоналу і використання трудових ресурсів, де є відповідність структури психіки кожного працівника завданням і структурі підприємства допоможе досягти бажаних цілей. Структура психіки - це соціонічний тип особистості, а наукова структура підприємства - це правильна його організація, де кожен працівник займає своє місце, коли якості сильних сторін соціонічного типу відповідають вимогам посадових інструкцій. Тоді персонал виконуватиме свої обов’язки з максимальною віддачею.

Наш Центр профорієнтації, визначаючи соціонічний тип людини, розробляє для неї соціонічне резюме, де вказані ділові якості людини, сфери їх реалізації, і, головне – що можна від неї вимагати, а чого – не варто. І, користуючись нашими послугами надання персоналу, HR-менеджер зможе підібрати конкурентноспроможну команду. Якщо у колективі є проблеми, ми проводимо кадровий аудит, і діагностика персоналу показує причини проблем і конфліктів, а ми даємо їх вирішення шляхом наукового управління персоналом. Директор по персоналу отримує оцінку ефективності роботи персоналу. Система роботи з персоналом включає в себе підвищення мотивації роботи персоналу, а завдяки соціонічним закономірностям це можна зробити без додаткових капіталовкладень, організувавши колективи, де кожен буде на своєму місці і зможе  максимально використати власний потенціал: сильні сторони характеру,творчі можливості й таланти. Улюблена справа дає людині наснагу, розвиває творчі здібності і бажання виконувати все найкращим чином, тоді природно підвищується продуктивність праці.

Кадровий консалтинг - це система заходів для досягнення відповідності соціонічних типів співробітників їх посадовим обов’язкам: проводиться профорієнтація персоналу і даються рекомендації по реорганізації робочих груп. Посадові інструкції також вдосконалюються так, щоб з їх вимогами змогла впоратися одна людина.

Кадровий консалтинг – це також розкриття і корекція стосунків для комфортності психологічного клімату в колективі. У правильному оточенні вирішаться конфлікти, а енергія буде збережена і спрямована на продуктивність праці, підприємство стане рентабельнішим, адже злагоджений колектив виконуватиме своє завдання, найкращим способом і з меншими зусиллями.

Кадровим службам, директору та менеджерам з підбору персоналу допоможемо у підборі керівництва та команди підлеглих, щоб уникати конфліктів між керівником і підлеглими та інших конфліктних ситуацій.

Знання соціонічних типів допомагає й вирішенню корпоративних конфліктів,  налагодженню взаємовигідних контактів з партнерами, розумному поводженню з конкурентами (знаючи норми поведінки конкурента, застосовувати власні природні способи та стилі дії).

Для підвищення кваліфікації необхідно пройти спеціальне навчання персоналу: тренінги з організації колективів, курси з соціоніки й визначенню типів за зовнішністю, відповідності типу особистості видам діяльності. Після навчання відбувається кураторство й співпраця у підборі персоналу й вирішенню кадрових питань.

Соціонічні технології дозволять вдосконалити роботу кадрових агенств та рекрутингових компаній при працевлаштуванні так, щоб вони допомагали знайти роботу, яка буде максимально підходити психіці людини, а діяльність відповідатиме тільки сильним сторонам структури особистості. Тоді буде розвиватися і психологія особистості, адже досягти успіху можна тільки тоді, коли реалізуються сильні якості характеру. Тоді і кризи легко долаються: адже найкраща адаптація - це активність в улюбленій - своїй справі. Це дає природну стійкість.

Перший крок до формування особистості – знання соціоніки та свого соціонічного типу. Перший крок до організації стійкої структури підприємства – науковий підбір кадрів.

Професіоналізм людини проявляється не стільки за її фахом, скільки завдяки вродженим ресурсам. Для досягнення успіху не достатньо мати високу кваліфікацію, треба бути кращим за інших, талановитішим, вправнішим. А досягти високих результатів можливо лише за умов, коли обрана діяльність максимально співпадає з природними задатками, які можна розкрити через визначення типу особистості. Знаючи типи працівників, керівник буде знати і закони бізнесу, і механізм психіки людини, і точно знатиме як виконається поставлена задача.

Статистика свідчить, що на практиці працівники відділів кадрів або менеджери приймають на роботу людей, подібних до них за своїми соціонічними типами. Природно, серед таких людей існує легке взаємопорозуміння, але така команда визначається заскорузлістю і неможливістю прогресу, бо вирішує проблеми однобічно, а деякі взагалі не може вирішити. Щоб колектив працював продуктивно, гнучко і мобільно реагував і пристосовувався до нових обставин і вимог часу, був конкурентноспроможним, він повинен мати у своєму складі представників усіх типів певно організованих згідно соціонічних законів психічної сумісності.

Закони життя – то закони природи, 
Знатимем їх – відійдуть всі хвороби,
І внутрішньо, і ззовні.
Лиш той діє безпомилково,
Хто слідує законам природи.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Соціонічне резюме. Підготовка і взірець
Скласти резюме вам можуть допомогти і зразки з Інтернету і вбудовані шаблони MS Word. Але ви розумієте, що всі шаблони роблять резюме невиразним, схожим на інші, позбавляють його індивідуальності....
Ділові характеристики соціонічних типів
  Ти не кращий і не гірший за іншого,Знай, що можеш від природи ти,А що може інший. І так – про кожного.Знай цей дар, використовуй,Працюй за сильними сторонами,Знаходь тих у житті,Хто слабкі...
Унікальна та ефективна ПРОГРАМА соціонічного підбору персоналу (ПСПП)
ПРОГРАМА БУДЕ "ЗОЛОТИМ КЛЮЧИКОМ" ДЛЯ ВСІХ, ХТО ПРАЦЮЄ З ЛЮДЬМИ ЧИ ЖИВЕ СЕРЕД ЛЮДЕЙ! Керівники підприємств, працівники відділів кадрів і кадрових служб, менеджери персоналу та всі, хто має справу з...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал