Основа побудови цільового колективу

Ви є тут

 

Людина - істота внутрішньо організована, тому й прагне до організації свого оточення.

Люди навмання, як прийдеться організовуються у групи із спільною метою – цільові колективи. Якщо це робочий колектив - від його членів вимагається лише компетентність у певній справі, якщо сім’я – спільні погляди, інтереси, зацікавленість особистістю. Якщо група відпочиваючих – не вимагається ніяких критеріїв підбору. То ж не дивно, що такий легковажний підхід спричинює багато суспільних проблем: невдоволення, непорозуміння, емоційну напругу, конфлікти, чвари, взаємні образи. Через негаразди у міжособистісному спілкуванні люди звільняються з роботи, подружжя розлучається, колективи розпадаються, в суспільстві наростає невдоволення, роздратованість, взаємна недовіра і агресивність. 
 
Якщо дотримуватися законів міжособових взаємодій, можна організовувати злагоджені колективи, в яких пануватиме взаєморозуміння, взаємодопомога і підтримка, природна спеціалізація кожного, кооперація в об’єднанні. Нова соціонна організація створюється на основі соціонної природи людини і чітко визначеної спеціалізації психіки згідно соціонічного типу. В такій організації найтісніші зв’язки повинні бути у діаді, визначені конкретні завдання виконуватися групою людей, які належать до однієї квадри, а перспективні відповідальні проблеми повинні розв’язуватися групою, до складу якої входять люди всіх 16 типів – повний соціон.
 
Основу успішного цільового колективу становить - соціонна організація з урахуванням наступних параметрів:
 • - потенціал людини;
 • - закон;
 • - структура;
 • - форма управління.

Знання потенціалу людини і враховування його – це основний принцип і першочергове завдання соціонної організації, а інші три вже залежать від нього. Наразі потенціал людини ігнорується через незнання його. В США психологи намагаються враховувати можливості людини, але допускаються помилок, тому що тип визначаэ кожен самостійно за тестом Майєрс-Бріггс, працюючи з яким може давати соціально бажані відповіді, і помилитися у визначенні. Та й загальновідомо вже, що тести не працюють. Точно визначити тип і рекомендувати види діяльності можуть лише спеціалісти, використовуючи метод візуального типування.

Структура соціонної організації - це коли кожна людина відповідає своєму визначеному природою місцю в колективі. Будь-яка соціонна організація, щоб бути життєздатною, має враховувати закони міжособових взаємодій, щоб оминати неконструктивних конфліктів. Отже, створити соціонну організацію, здібну функціонувати і виконувати всі завдання, тобто бути працездатною і конкурентно спроможною при будь-яких умовах стане можливим лише тоді, якщо враховуватимуться закономірна структура психіки і закономірність міжособових взаємодій.
 
Люди організовуються в колективи для досягнення спільної мети. Вони складають план враховуючи правильну послідовність для успішних дій.
 
Організація для досягнення мети на основі послідовності дій та плану є системою. Але система – це ще не організація, це лише частка, причому створена шляхом проб і помилок з метою встановлення порядку. Вирішити проблеми засобами системи неможливо. Ось чому так багато різних проблем в усіх сферах діяльності. Досягти мети не вдається, тому що нехтують вагомими чинниками: не використовується потенціал кожної людини, не враховується основний закон – закономірності природних взаємозв’язків, на основі яких створюється структура. Наразі всі існуючі юридичні закони встановлені штучним шляхом, і тому самостійно неефективні, а вимагають контролю за їх дотриманням. Природні закони діють самі. Від людей потребується лише усвідомлено підійти до організації  власного життя згідно цих законів, і природа владнає все сама. А недотримання законів природи веде людину до страждань і невиправданих втрат: і матеріальних, і духовних – підривається її психіка і здоров’я, накопичуються соціальні проблеми.
 
Будь-яка організація, починаючи з сім’ї і закінчуючи нацією, створена на основі дуальної природи людини і соціонної організації суспільства є життєздатною, динамічною, здібною діяти ефективно в будь-якій ситуації.
Управління будь-якою великою соціонною організацією повинно складатися із компетентних осіб усіх 16-ти соціонічних типів. Прогрес утворюється шляхом виконання окремих певних завдань групою людей, організованою за принципом квадри і послідовної передачі важливих завдань від однієї квадри до іншої. Людина за певним соціонічним типом в будь-якій квадрі виконує своє завдання. В кожній квадрі є свій програматор, координатор, коректор, практик:

Програматор – ведучий, генерує ідеї, дає напрямки їх реалізації і завдання іншим членам квадри.

Координатор – організовує, вдосконалює внутрішні зв’язки в колективі, підвищує їх якість та надійність, відбирає і показує життєздатні ідеї.

Коректор – відкидає зайве, корегує і шліфує подані ідеї, збирає, комплектує і роздає інформацію.
 
Практик – удосконалює і готує до реалізації створений продукт.

Кількість людей у квадрі може бути і більшою чотирьох, головне, щоб серед представників її були в наявності всі 4 певні соціонічні типи. Кожен з них залежно від здібностей повинен виконувати завдання, яке відповідає як його призначенню, і тоді всі свої обов’язки виконуватиме найкращим чином.

Така організація, створена на основі природних законів взаємодій і описаної вище форми правління буде мобільною і прогресивною.
 
Щодо невеликих груп, їх члени мають виконувати ті завдання, які здатні виконувати за природними можливостями, тобто виконувати ту роботу, де вони компетентні, оскільки це відповідає їх сильним психічним якостям. Звичайно, в такій організації повинен бути лідер, професіонал своєї справи, відповідальний, здібний надавати програму і спрямовувати роботу, знаючи потенціал кожного члена і використовуючи їх здібності найкращим чином. Такий лідер може бути обраним серед людей 4-х певних соціонічних типів, які є лідерами квадр - програматорами. Було б добре мати помічником дуала або активатора, щоб керівництво було більш ефективним.
 
Якщо ж група у соціонній організації складається з двох членів, в ній повинна бути взаємодопомога, взаєморозуміння і чітко скоординовані дії, що можливо лише між дуалами – психічно-доповнюючими людьми.
 
Вимоги суспільства впливають на людину. І скільки потребують від людини творчості та реалізації свого потенціалу, стільки вона і віддає. Буває, від людини вимагають більшого, ніж вона може віддавати, або навпаки, реалізація її менша за потенціал. Це перша з причин конфліктності. Друга виникає при невідповідності характеру людини характеру професії, третя - коли неузгоджені взаємодій в колективі за закономірністю обміну інформацією. Для підвищення якості, ефективності роботи і усунення конфліктів у колективах приділяється увага людині як основному інструменту для досягнення мети. Колектив буде безконфліктним при певному підборі груп за принципом квадри з урахуванням характерів людей і стосунків між ними, що приводить до найефективнішого способу взаємодій і якості виконання завдань.
 
Щоб колектив працював продуктивно, гнучко і мобільно реагував і пристосовувався до нових обставин і вимог часу, був конкурентноспроможним, він повинен мати у своєму складі представників усіх квадр за різним спрямуванням інформаційної спеціалізації.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Квадри у цільових колективах
  Колектив, побудований з урахуванням закономірностей соціоніки, буде ефективним у досягненні будь-якої мети та реалізації стратегії розвитку компанії. Соціон – це обєднання людей, які знають свої...
Основа побудови цільового колективу
  Людина - істота внутрішньо організована, тому й прагне до організації свого оточення. Люди навмання, як прийдеться організовуються у групи із спільною метою – цільові колективи. Якщо це робочий...
Квадри - стиль діяльності, функції в суспільстві, цінності
  Квадра – це оазис у суспільстві і мінісоціон у соціоні. В кожній з них - власний образ світу і образ життя, одні цінності, світогляд. Спільність світовідчуття приводить до безконфліктності, якщо і...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал