Основа побудови цільового колективу

Ви є тут

 

Людина - істота внутрішньо організована, тому й прагне до організації свого оточення.

Люди навмання, як прийдеться організовуються у групи із спільною метою – цільові колективи. Якщо це робочий колектив - від його членів вимагається лише компетентність у певній справі, якщо сім’я – спільні погляди, інтереси, зацікавленість особистістю. Якщо група відпочиваючих – не вимагається ніяких критеріїв підбору. То ж не дивно, що такий легковажний підхід спричинює багато суспільних проблем: невдоволення, непорозуміння, емоційну напругу, конфлікти, чвари, взаємні образи. Через негаразди у міжособистісному спілкуванні люди звільняються з роботи, подружжя розлучається, колективи розпадаються, в суспільстві наростає невдоволення, роздратованість, взаємна недовіра і агресивність. 
 
Якщо дотримуватися законів міжособових взаємодій, можна організовувати злагоджені колективи, в яких пануватиме взаєморозуміння, взаємодопомога і підтримка, природна спеціалізація кожного, кооперація в об’єднанні. Нова соціонна організація створюється на основі соціонної природи людини і чітко визначеної спеціалізації психіки згідно соціонічного типу. В такій організації найтісніші зв’язки повинні бути у діаді, визначені конкретні завдання виконуватися групою людей, які належать до однієї квадри, а перспективні відповідальні проблеми повинні розв’язуватися групою, до складу якої входять люди всіх 16 типів – повний соціон.
 
Основу успішного цільового колективу становить - соціонна організація з урахуванням наступних параметрів:
 • - потенціал людини;
 • - закон;
 • - структура;
 • - форма управління.

Знання потенціалу людини і враховування його – це основний принцип і першочергове завдання соціонної організації, а інші три вже залежать від нього. Наразі потенціал людини ігнорується через незнання його. В США психологи намагаються враховувати можливості людини, але допускаються помилок, тому що тип визначаэ кожен самостійно за тестом Майєрс-Бріггс, працюючи з яким може давати соціально бажані відповіді, і помилитися у визначенні. Та й загальновідомо вже, що тести не працюють. Точно визначити тип і рекомендувати види діяльності можуть лише спеціалісти, використовуючи метод візуального типування.

Структура соціонної організації - це коли кожна людина відповідає своєму визначеному природою місцю в колективі. Будь-яка соціонна організація, щоб бути життєздатною, має враховувати закони міжособових взаємодій, щоб оминати неконструктивних конфліктів. Отже, створити соціонну організацію, здібну функціонувати і виконувати всі завдання, тобто бути працездатною і конкурентно спроможною при будь-яких умовах стане можливим лише тоді, якщо враховуватимуться закономірна структура психіки і закономірність міжособових взаємодій.
 
Люди організовуються в колективи для досягнення спільної мети. Вони складають план враховуючи правильну послідовність для успішних дій.
 
Організація для досягнення мети на основі послідовності дій та плану є системою. Але система – це ще не організація, це лише частка, причому створена шляхом проб і помилок з метою встановлення порядку. Вирішити проблеми засобами системи неможливо. Ось чому так багато різних проблем в усіх сферах діяльності. Досягти мети не вдається, тому що нехтують вагомими чинниками: не використовується потенціал кожної людини, не враховується основний закон – закономірності природних взаємозв’язків, на основі яких створюється структура. Наразі всі існуючі юридичні закони встановлені штучним шляхом, і тому самостійно неефективні, а вимагають контролю за їх дотриманням. Природні закони діють самі. Від людей потребується лише усвідомлено підійти до організації  власного життя згідно цих законів, і природа владнає все сама. А недотримання законів природи веде людину до страждань і невиправданих втрат: і матеріальних, і духовних – підривається її психіка і здоров’я, накопичуються соціальні проблеми.
 
Будь-яка організація, починаючи з сім’ї і закінчуючи нацією, створена на основі дуальної природи людини і соціонної організації суспільства є життєздатною, динамічною, здібною діяти ефективно в будь-якій ситуації.
Управління будь-якою великою соціонною організацією повинно складатися із компетентних осіб усіх 16-ти соціонічних типів. Прогрес утворюється шляхом виконання окремих певних завдань групою людей, організованою за принципом квадри і послідовної передачі важливих завдань від однієї квадри до іншої. Людина за певним соціонічним типом в будь-якій квадрі виконує своє завдання. В кожній квадрі є свій програматор, координатор, коректор, практик:

Програматор – ведучий, генерує ідеї, дає напрямки їх реалізації і завдання іншим членам квадри.

Координатор – організовує, вдосконалює внутрішні зв’язки в колективі, підвищує їх якість та надійність, відбирає і показує життєздатні ідеї.

Коректор – відкидає зайве, корегує і шліфує подані ідеї, збирає, комплектує і роздає інформацію.
 
Практик – удосконалює і готує до реалізації створений продукт.

Кількість людей у квадрі може бути і більшою чотирьох, головне, щоб серед представників її були в наявності всі 4 певні соціонічні типи. Кожен з них залежно від здібностей повинен виконувати завдання, яке відповідає як його призначенню, і тоді всі свої обов’язки виконуватиме найкращим чином.

Така організація, створена на основі природних законів взаємодій і описаної вище форми правління буде мобільною і прогресивною.
 
Щодо невеликих груп, їх члени мають виконувати ті завдання, які здатні виконувати за природними можливостями, тобто виконувати ту роботу, де вони компетентні, оскільки це відповідає їх сильним психічним якостям. Звичайно, в такій організації повинен бути лідер, професіонал своєї справи, відповідальний, здібний надавати програму і спрямовувати роботу, знаючи потенціал кожного члена і використовуючи їх здібності найкращим чином. Такий лідер може бути обраним серед людей 4-х певних соціонічних типів, які є лідерами квадр - програматорами. Було б добре мати помічником дуала або активатора, щоб керівництво було більш ефективним.
 
Якщо ж група у соціонній організації складається з двох членів, в ній повинна бути взаємодопомога, взаєморозуміння і чітко скоординовані дії, що можливо лише між дуалами – психічно-доповнюючими людьми.
 
Вимоги суспільства впливають на людину. І скільки потребують від людини творчості та реалізації свого потенціалу, стільки вона і віддає. Буває, від людини вимагають більшого, ніж вона може віддавати, або навпаки, реалізація її менша за потенціал. Це перша з причин конфліктності. Друга виникає при невідповідності характеру людини характеру професії, третя - коли неузгоджені взаємодій в колективі за закономірністю обміну інформацією. Для підвищення якості, ефективності роботи і усунення конфліктів у колективах приділяється увага людині як основному інструменту для досягнення мети. Колектив буде безконфліктним при певному підборі груп за принципом квадри з урахуванням характерів людей і стосунків між ними, що приводить до найефективнішого способу взаємодій і якості виконання завдань.
 
Щоб колектив працював продуктивно, гнучко і мобільно реагував і пристосовувався до нових обставин і вимог часу, був конкурентноспроможним, він повинен мати у своєму складі представників усіх квадр за різним спрямуванням інформаційної спеціалізації.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Що зробити, щоб система Адізеса дійсно запрацювала?
  Відомо, що знання соціонічних закономірностей, таких як відповідність сильних сторін особистості видам діяльності і ефективність цільових робочих груп - реальний інструмент вирішення проблем: це і...
Квадри у цільових колективах
  Колектив, побудований з урахуванням закономірностей соціоніки, буде ефективним у досягненні будь-якої мети та реалізації стратегії розвитку компанії. Соціон – це обєднання людей, які знають свої...
Основа побудови цільового колективу
  Людина - істота внутрішньо організована, тому й прагне до організації свого оточення. Люди навмання, як прийдеться організовуються у групи із спільною метою – цільові колективи. Якщо це робочий...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал