Відчуття ревізійних стосунків підревізним - залежність, вразливість, запобігливість

“Твій ревізор - твоя совість” - характеристика цього типу стосунків

Партнер-підревізний прислуховується до голосу ревізора, нібито ревізор може вирішити всі невирішені проблеми підревізного, може послабити чи більш загострити проблему, котра стосується, або може стосуватися підревізного. Відчуває необхідність звітуватися перед ревізором, отримати оцінку і сприйняти її серйозно. 

Між партнерами може виникнути захоплення, але підревізний згодом прагнутиме віддалитися й триматися осторонь на відстані, залишаючись у дружніх стосунках, а ревізор за уважність і відданість повертатиме його, щоб не втратити такого партнера, який тонко розуміє все, наполягатиме хоч якось або хоч іноді мати продовження взаємин, не дуже прислухаючись до підревізного.

Прихильність і повага до ревізора завжди буде мати місце в душі у підревізного, що б там не трапилось, бо з часом думка у підревізного завжди змінюватиметься на позитивну, як би ревізор його боляче не зачіпав чи безневинно не ображав, або мав непристойну думку, підревізний однак пробачає йому.

Ревізійні стосунки мають подобу розуміння. З одного боку, партнери непогано розуміють один одного, тому що мають одну спільну психічну ознаку - тут їм обом цікаво спілкуватись, є спільні теми, тут вони однодумці. Підревізному частина слів, цілі ревізора зрозумілі, частково приймає його точку зору. Якщо ж ревізор вимогливий, принциповий, причепливий і ненароком вразив підревізного, то з часом розуміння зникає, і вже після першого непорозуміння виникає відчуття, що ревізор начебто спостерігає за слабкостями і акцентує свою увагу на сторонах, які підревізний найменше хотів би виявляти, бо буває тут більш усього вразливий, до того ж ще й не може від цього захиститися. Підревізного мучить цей невиразний і незрозумілий тягар, не може второпати, чого від нього хочуть і навіщо ці дрібні чіпляння. У підревізного часто виникає враження, що за ним весь час спостерігають, як за піддослідним кроликом. Він страждає від впертості і безкомпромісності ревізора, впевненого у своїй правоті. Підревізний думає, що партнер ним незадоволений і намагається його перевиховувати, нав’язуючи свої цінності. І починає стежити за кожним промахом ревізора, доводячи йому, що той також не без гріха. Взаємна непоступливість породжує претензії і драматизує стосунки. 

Підвищеною принциповістю ревізор дуже травмує підревізного

Тоді той або уникає спілкування з партнером, або починає у відповідь чіплятися до нього. Вияснення стосунків переростає у конфлікт, при цьому взаємні образи і претензії здаються іншому недоречними, а недоліки - перебільшеними.

У тісній співпраці й у сім’ї це саме той тип стосунків, коли будь-які зауваження підревізного можуть не сприйматися ревізором, ігноруватися й відкидатися. Переймаючись власними думками, ревізор діє відносно своєї сильної психічної сторони і постійно потрапляє підревізному в незахищені, вразливі місця, саме в місце найменшого опору. Все, сказане ревізором, підревізний може сприймати як найобразливіші слова. Підревізний сприймає ревізора, як прискіпливого і дріб’язкового, його просто інколи нудить від таких дрібних чіплянь. Відчуває, що ревізор може зробити це у будь-який момент і тому знаходиться у його присутності у деякому напруженні. 

підревізний шукає порозуміння з ревізором

При цьому може захоплюватися ревізором, вбачаючи його непохитним, невблаганним, критичним, непорушним, життєстійким, впевненим у собі. Він здається значною людиною, а те, як він діє, заслуговує уваги. Хочеться заслужити визнання партнера, і його схвалення дуже цінується. А недооцінка викликає образу. Спочатку це стимулює, хочеться довести ревізору свою корисність і значимість, але всі спроби не мають успіху. Ревізор здається самовдоволеним і дріб’язковим, він чіпляється, намагається повчати і перевиховувати підревізного. Відчуваючи власну вразливість, підревізний на людях схильний робити спроби вийти з-під цієї опіки: він зачіпає ревізора, сперечається з ним, намагається давати йому доручення. Однак такі спроби невдалі, ні до чого не ведуть.

Підревізний не може прийняти самостійного рішення в присутності ревізора, звичайно "побоюється" його, бо той за різних умов частіше потрапляє у вразливі місця. Але деякі сигнали ревізора можуть бути виключно неприємними, а інші, навпаки, особливо приємними підревізному. Приємні - у випадку, коли ревізор напевне схвалює якісь якості особистості та моменти поведінки підревізного, та неприємні - у випадку найменших проявів несхвалення або осудження. І це навіть у тих випадках, коли ревізор знаходиться на нижчому щабелі інтелектуально-соціального розвитку, що сприймається ще більш принизливо, тим паче, якщо це стосується спільної справи. 

Ревізор не дозволяє підревізному бути розумнішим за себе

Довести щось ревізору підревізний не те що не може, чи йому це важко, просто все, що він не пропонує, відхиляється, якщо не подано підтверджуючих доводів з інших джерел. Можна сказати, що ревізор не дозволяє підревізному більшої розумності, ніж його власна.

У дружньому спілкуванні підревізний шукає зв’язки для порозуміння з ревізором, частково розуміє його потреби і попереджує їх. Таким чином підревізний створює для ревізора подобу допомоги. Ця подоба надає стосункам те, що підревізний може виконувати побажання, накази та пропозиції ревізора через внутрішнє побоювання, острах перед більш сильною людиною.

Для підревізного в ревізорі завжди є підкреслена конкретність, а для ревізора в підревізному - якась невловимість та ірреальність. Схвалення або осудження з боку ревізора далеко не завжди співпадають із програмою підревізного. Однак із ревізором рахується, але контролю намагається уникнути. Як би підревізний не виправдовував би свою залежність від думки ревізора, не пояснював би, що довіряється йому з якихось власних причин, але насправді дія закономірних стосунків спричиняє те, що для нього кожна відповідь ревізора є як остаточність, правильність, виваженість, до якої він прислухається і приймає як належне.

Підревізний не може змиритися з тим, що втратить партнера, за яким був як за “кам’яною стіною”. Сліпо буде переслідувати думку й шукатиме усіляких хитрощів, інтриг, щоб вмовити та втримати партнера-ревізора. Тобто буде "хапатися за соломинку", поки з нею не потоне, або не доконає своєю причепливістю, надокучливістю й нудотною улесливістю ревізора, який не бажатиме продовжувати взаємини ні за яких умов. 

У результаті підревізний стійко захищає свої позиції, а то й висуває претензії, щоб втриматися на плаву і повернути партнера-ревізора до минулих днів. Якщо ревізор наполягає на розриві стосунків, підревізний ніяк не второпає чому, якщо він стільки доброго зробив, і з ним так несправедливо чинять. 

Поділіться з друзями даним матеріалом і переходьте до наступного про те, навіщо раціональному ірраціональний тип і навпаки.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал