Вирішення конфліктів

Вирішення конфліктів

Українська
 
Стосунки між людьми можна прогнозувати. Так вважають прихильники порівняно нової (з 1970 року) психологічної теорії. Ці стосунки утворюються між 16 типами особистості, до одного з яких належите також і Ви.

Знаючи структуру своєї психіки, Ви усвідомлюєте, а значить і контролюєте свій стан і свої вчинки. Якщо у Вас виникла роздратованість, відчуття дискомфорту, Ви зможете виявити їх причини. Розуміння причин дозволить ліквідувати джерело дискомфорту або віддалитися від нього, а у багатьох випадках для того, щоб заспокоїтися, достатньо лише усвідомлення того, що відбувається з Вами. Одного бажання уникнути конфліктів мало, необхідно знати міжособові стосунки з тією чи іншою людиною, про які можна дізнатися, визначивши свій соціонічний тип і тип тих людей, з якими взаємодієте і спілкуєтесь, їх сильні і слабкі сторони. Слабкі сторони – це вразливі місця психіки, і якщо їх не знати, чи намагатися на них вказувати, критикувати, “виховувати” – нічого крім конфлікту, образ і відсторонення, не досягти. Тому конфліктів можна уникати, добре знаючи характер партнера – його сильні і слабкі сторони.  

В непорозуміннях з людьми Ви знатимете, де має місце негативне ставлення до Вас, а де просто ваша несумісність і специфіка поведінки типу особи, і не будете ображатись. Ви зрозумієте, як з конкретною людиною можна жартувати, що її цікавить, де на неї можна покладатися, а де їй потрібно допомогти. Ви зможете оточити себе людьми, з якими буде комфортно і спокійно як в роботі, так і на відпочинку. Якщо Ви керуєте людьми, то у Вас не виникатиме питання, кому яку роботу доручити, щоб досягти максимального ефекту.

Для зменшення конфліктів у робочих групах формувати їх потрібно за принципом квадри: підбирати людей певних чотирьох соціонічних типів, при цьому так, щоб кожен був на своєму місці, тобто виконував завдання, яке відповідає сильним сторонам його психіки. В таких групах буде природне взаєморозуміння, дружній приємний мікроклімат, слушні жарти, сміх, невимушена атмосфера, сприятлива і для роботи, і для відпочинку. Підвищиться ефективність роботи кожного окремо, і значне збільшення продуктивності роботи всієї групи буде відчутне.

Людина за своєю суттю не схильна до суперечностей. Але конфлікти – настільки часте явище, що вважаються неминучістю, і з цим треба змиритися. Між людьми в групах існують формальні, ділові, дружні, сімейні стосунки. І коли люди знають, за якими психічними якостями мають доповнення і зближення з іншими, а за якими ні, і при яких стосунках необхідно утримувати певну “відстань”, щоб правильно сприймати і чути один одного, стосунки можна регулювати знаючи соціонічні типи людей із свого оточення та особливості сприйняття будь-якої ситуації і вроджені реакції при невдоволенні потреб.

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал