Візуальний метод визначення типу як точний діагностичний інструментарій психолога

Вітаємо вас, дорогі друзі! Сьогодні ми повідаємо вам про основний діагностичний інструментарій нашої школи соціоніки, який дає вражаюче точні результати в роботі з людьми і вже довів свою практичність та ефективність.

Найдієвішим діагностичним інструментарієм визначення соціонічного типу є візуальний метод.

Він дає не тільки швидкий, але й точний результат, тому вимагає тривалого тренування для вироблення стійких навичок. Як правило, це практична робота протягом 2-3 років, або самостійна, або під кураторством спеціаліста.

Візуальний метод визначення не складний, але вимагає зусиль і вироблення навичок і тренування, щоб не припускатися помилок. Адже краще не знати соціонічного типу, ніж неправильно його визначити. Людина тоді може розгубитися у сприйнятті себе і в житті, орієнтуючись на неправильні рекомендації, вибрати «не свою» діяльність, знайти «не своє» оточення. Почитайте, що дає знання своїх сильних і слабких сторін характеру.

Неправильне визначення соціонічного типу може людині нашкодити, оскільки дає неправильні орієнтири в сприйнятті себе, своїх можливостей та перспектив розвитку стосунків. Тому звертатися за консультацією необхідно до кваліфікованих діагностів. Визначення соціонічного типу, як і будь який діагностичний інструментарій, – вкрай відповідальне завдання.

Чисельні тести не дають точного результату і вводять людину в оману, за допомогою інтерв’ю можна теж припуститися помилки, а за поведінкою – і поготів, бо часто люди, проявляють напрацьовану рольову соціально бажану поведінку, вводять в оману (ми це називаємо «маскою»).

Правильно визначити свій соціонічний тип за тестами не просто по декільком причинам:

По-перше, людина себе не знає з сильної і слабкої сторони, які розглядає соціоніка. По-друге, людині важко оцінити рівень своєї кваліфікації з боку слабких функцій. Ми звикли до самотнього, самостійного існування, і всі справи добре чи ні, але виконуємо самостійно і якось справляємось. Тому у нас немає підстави підозрювати у себе якісь слабкі функції. І людина підсвідомо вибирає для себе ту «слабкість», яку мати не соромно і відмічає її в тесті, тобто дає соціально схвальні відповіді.

Візуальний метод як інструментарій психолога – це те, чому обов'язково треба навчитися і користуватися.

візуальний метод як точний діагностичний інструментарій

Знаючи візуальний метод і навчившись за зовнішністю співбесідника визначати його тип, психолог і педагог (вчитель, вихователь, юрист тощо) будуть користуватися цим інструментарієм усе життя без додаткових затрат грошей, часу, сил, програмного забезпечення тощо. Це вміння стане їхньою додатковою значущою перевагою в роботі і зробить унікальним спеціалістом у своїй галузі.

Діагностичний інструментарій візуального методу ефективний завдяки своїй спрямованості на пізнання й гармонізацію особистості та міжособових стосунків. Це гармонійний шлях до успіху, а природа, як відомо, завжди прямує до гармонії.

Ніколи медичні довідники не замінять справжнього лікаря, тому жодний тест не замінить спеціаліста, який знає візуальний метод. Ми пропонуємо вам консультації спеціалістів по визначенню типу та складання характеристики (особистісної та ділової), а також тренінговий курс по оволодінню технікою візуального методу. 

Ви ще можете придбати книги нашої школи соціоніки "Знайди гармонію в житті" і "Характер за зовнішністю". Обидві книжки зараз з дуже великою знижкою і щоб придбати книжки онлайн, заходьте на сторінку оформлення замовлення.

Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче), а ми продовжимо готувати для вас корисний контент.

Далі обов'язково стаття про те наскільки корисною є соціоніка в практичній роботі психолога.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал