Тести на визначення сильних і слабких сторін характеру

Вітаємо вас дорогі колеги і читачі! Ми говорили з вами про онлайн тести, але тої інформації мабуть мало, зважаючи на статистику пошуку в інтернет психологічних і інших тестів. Тому ми продовжуємо розглядати цю тематику, щоб допомогти вам позбутися цього блукання.

Сильні і слабкі сторони, ми вже знаємо, є у кожного. Від того, як ми реалізуємо свої сильні сторони, залежить наше життя, та й від уміння захистити слабкі – теж. Тож і хочемо дізнатися про свої здібності і слабкості. Онлайн тести – найдоступніший спосіб. А чи найкращий? І чи дійсно ви дізнаєтесь, пройшовши тест на характер або тест на психіку, всю правду про себе? Це ж вам не тести з української мови чи тести з математики?!

Таких онлайн тестів – на самопізнання – безліч. І з точки зору психології, конфліктології, нумерології чи езотерики, - всіх напрямків не перерахувати. Відомо, що конкретно виділено сильні і слабкі сторони у соціоніці: за Моделлю-А видно, як ми сприймаємо інформацію, як реагуємо, що у нас сильне, а що слабке, де маємо необмежено джерело енергії, а де – обмаль. І який наш потенціал і вроджений характер.

Можна спробувати пройти багато психологічних тестів, аби краще пізнати себе. 
Але треба зважати на всі переваги і недоліки будь-якого тесту з психології.

Тест на соціотип (тести на характер чи тести на психіку) корисні у тому, що вони спонукають мислити і акцентувати увагу на собі при намаганні знайти чесні відповіді на запитання. Ми розбираємося із собою і таким чином самостійно пізнаємо себе. І відбувається такий собі самоаналіз, що у будь-якому разі корисно: це вже перший крок до розвитку і самовдосконалення.

Недолік тестів з психології у тому, що можна заплутатися, отримати неправильні висновки і заблукати у власному внутрішньому світі, або недооцінити, або переоцінити свої якості, і навіть створити хибне уявлення про самого себе.

Тож тестами можна бавитись для понукання роботи над собою, і не довіряти їх результатам, аби не загубити себе.

Сильні і слабкі сторони точно дає тільки визначення свого соціонічного типу.

Тести на соціотип – один із способів – найпростіший і водночас найскладніший, для визначення типу характеру людини. Просто – бо достатньо відповісти на питання – і тип з’явиться сам по собі. Ні соцоніки, ні психології не потрібно знати, ні термінів. А чим найскладніший? Бо потрібно добре знати себе. А це вже дуже складно.

Мало того, що лише одиниці занурюються у себе, досліджують свій внутрішній світ, шукають себе, відкривають потаємні куточки душі і замислюються: «Хто я?», «Який я?» «Що можу?» «Які мої позитивні й негативні якості?» «Який у мене характер і як вдосконалюватися?», «Як жити?» «Навіщо живу?» «Що маю зробити?» «У чому моє призначення і сенс життя?» - тобто шукають відповіді на нескінченні питання буття. Одиниці…

Більшість живе за стереотипом, правилами, нав’язаними оточеннням, роблять – як скажуть, думають – як усі…  І про себе мають шаблонні уявлення: або те, що кажуть друзі й батьки, не прислуховуючись до ворогів, або навіть думають, що вони є такими, якими хочуть здаватися. Або ж свої потреби вважають рисами характера. Не дивно тому, що часто за тестами виявляється не їхній тип, а тип дуала, адже ті якості, які має дуал, природньо необхідні кожному, аби відчувати себе цілісною особистістю, що можливо лише у доповнюючих стосунках. Не маючи таких і підсвідомо прагнучи їх, людина навіює собі ті якості, яких їй не вистачає для гармонії із самою собою.

До того ж ми поводимося у різних ситуаціях по-різному, і така рольова поведінка – прояви різних блоків психіки. Найчастіше люди активізують свій блок Супер Его, бажаючи сподобатися, відповідати вимогам оточення, і, поводячись невластиво своєму типу, будуть давати відповіді на тести відповідні… І вийде, що тест на психіку помилився у визначенні типу.

Спеціалісти знають цю особливість, і якщо володіють візуальним методом, дадуть ще й вичерпну консультацію по врівноваженню психіки і вирішенню проблем, як стати собою, щоб бути впевненим у собі, мати достатньо енергії і бути в ладу із самим собою, почуватися щасливим і стати здоровим і душею і тілом.

візуальний метод визначення краще ніж тест на соціотип

Буває, у несприятливих умовах при тиску оточення й неприйняття іншими, особливо, близькими, людина підлаштовується, несвідомо переключаючись на різні блоки: ІД чи СуперІД. Думає, що вміє багато і стає різносторонньою особистістю, а насправді, напружується, дратується, нервується і набуває психосоматичних хвороб і психічних відхилень, гублячи себе і розгублюючись у житті. Тоді вона розгубиться й із тестами, не знаючи, яке питання вибрати: «і так я можу, і інакше» - адже питання тестів з психології побудовані на протилежностях.

Для допомоги у таких випадках деякі тести на соціотип пропонують: якщо на 60 відсотків Ви бачите себе таким, - значить – це ваша сильна якість. А хто порахує відсотки? І як самій людині відчути, скільки чого у ній?

Мало того, краще розуміють себе інтроверти: їм самою природою дано відчувати свій внутрішній світ і черпати звідти і наснагу, і енергію, і знання… Екстраверти ж часто навіть кажуть, що не мають внутрішнього світу, і що хай інші скажуть про них, адже і їм самим легше охаратеризувати іншого, ніж самого себе. (Знаючи це, я однак була шокована, коли почула: «У мене немає внутрішнього світу!» - від свого сина-екстраверта). Читайте про інтровертів та екстравертів.

Є й люди, у яких психіка витісняє негативну інформацію про них самих, таким чином захищаючись (неприємно ж усвідомлювати власні недоліки багатьом), і відбуваються проекції: власні якості людина проектує на інших. Або ж у стані закоханості чи ейфоріїї може бачити і себе і інших неадекватно. «Чужа душа – темрява» – кажуть у народі, але й часто і власна такою ж здається… Як тоді відповідати на питання тесту? Отак і відповідають, але які результати отримують?

Психіка людини пластична. Якщо больова функція отримує сильне навантаження – що відбувається часто у конфліктних стосунках, вона тренується і може захищатися, і тоді людина відчуває її як сильну. Модель-А провертається, і людина вже має ознаки набутого іншого типу, тобто має вроджений базовий і набутий. Який тоді тип вийде за тестом?

Ви можете й самі знайти ще безліч причин, коли людина чи свідомо, чи несвідомо може вибирати не ті відповіді, вибираючи не те, що насправді присутнє їй. Та й самі питання чи твердження психологічних тестів можуть бути неоднозначними і людина губиться. Буває, до спеціалістів звертаються ті, хто просить допомогти їм саме після тестів з психології, бо так заплутуються, що вважать себе або 17-м типом, або суперлюдиною, що має якості всіх типів, або «роздвоїлася», і питає: «Я такий тип, чи такий?»…

Крім того, оскільки наше бурхливе сьогодення вимагає швидких переключень, люди раціональні намагаються пристосуватися, і, навчившись переключатися, думають, що вони ірраціональні, не зважаючи на те, яких зусиль вимагається для цього, і якою ціною вони досягають такої «гнучкості» (читайте хто такі раціональні-ірраціональні). Мало того, те, до чого докладаються зусилля, ми більш усього цінуємо. Часто недооцінюємо свої сильні сторони, ба, навіть ігноруємо їх, хизуючись слабкими, над якими «працюємо»: о – це стає вже предметом гордості… Як тоді будемо відповідати на питання тесту? Звичайно так, як напрацювали в собі, ігноруючи наші природні якості…

Приклад із практики:

- А чи бувають у дуальних стосунках конфлікти?

- Бувають, але швидко вирішуються у довірливому спілкуванні.

- А у нас такі конфлікти! Ми ж дуали…

А побралися конфліктери: лише в одній раціо-ірраціо помилилася дівчина, неправильно визначивши свій тип на одному з сайтів і створили сім’ю за своєю «горе-наукою». Адже і самі тести недосконалі. Розробник сайту розказував, що він розмістив тест на 16 питань, і мало людей проходили його, а бажана кількість людей з’явилася тільки після скорочення тесту до 4 питань. Люди лінуються, а розплачуються зруйнованими родинами і складними долями.

Ми любимо різні психологічні тести. Це як забавка. Як один із способів дослідити себе. Але й найнебезпечніший, якщо за «результатами» тесту неправильно визначити свій психотип і ще й серйозно поставитися до цього.

Адже краще взагалі не знати свого типу, ніж знати його неправильно, руйнуючи основи своєї особистості, вживаючись у невластивий тип і ускладнюючи собі життя. Одна жінка, визначивши тип неправильно, змінила професію і багато страждала потому, напружуючись, втомлюючись, відчуваючи некомпетентність і розгубленість… Не допомогла, а нашкодила собі.

краще не використовувати тест на соціотип взагалі!

Серед спеціалістів-соціоніків уже більше ніж десятиліття всі тести на соціотип вважаються невалідними, тобто, вчені виявили, що всі ці тести не працюють. Іноді, для розташування клієнта, щоб той більше довіряв – дають тести, визначаючи тип за іншими показниками: невербальними реакціями, поведінкою, мовою тощо. Такий підхід теж нечесний. Довіра може виникнути лише за результатами консультації і життєвого досвіду, а не тому, що людині дають «розумні» питання і зарозуміло спілкуються із нею. А завдання спеціаліста – допомогти людині, а не пустити пил в очі. Прояснити, а не затуманити…

Тестів багато. А все у житті все залежить від вашого вибору. Робіть цей вибір вірно.

Практика показала, що з усіх методів визначення соціонічного типу точний лише візуальний. Поведінка може ввести в оману, мова – теж, аналіз реакцій за моделлю-А чи ознаками Рейніна – суб’єктивний, і чим складніший спосіб – тим легше заплутатися, яким би досвіченим не вважав би себе спеціаліст. А от риси обличчя не змінити. Ні пластичні операції, ні різні національні чи расові відмінності не стоять на заваді.

Зовнішність – це проявлена суть. І такий, можливо, задум Творця, щоб люди розгадали цю таїну, яка є насправді простою і бачили суть будь-кого з першого погляду. А коли ти знаєш себе, знаєш іншу людину, ти знаєш, що вона може, а що їй важко, як вона поводитиметься у різних ситуаціях і чому, її реакції, що їй подобається, а що відштовхує, як домовлятися, і які закономірні стосунки між вами. Люди, які вивчають соціоніку й оволодівають візуальним метотом визначення типів, говорять у захваті, що вони прозрівають: все стає ясно тоді…

Запрошую до навчання і вас. Діти 5-6 класів зуміли. Зможете і Ви. Переходьте до онлайн замовлення місця на унікальному тренінгу. В ціну тренінгу вже входить послуга визначення соціонічного типу і перш ніж ви почнете навчання, знатимете свій соціонічний тип і повну його характеристику.

Шануймося друзі, бо ми того варті!
До зустрічі на наших сторінках і заходах!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал