Ви екстраверт чи інтроверт? (E/I)

Вітаємо дорогі наші колеги і читачі! Продовжуємо висвітлювати інформацію про вроджені людські якості. Ви вже визначили свою раціональність чи ірраціональність? Хто не визначив зайдіть на хвильку туди і повертайтеся. Сьогодні поговоримо про людей зовнішньої (екстраверт) і внутрішньої (інтроверт) форми накопичення енергії чи обміну інформацією.

Найголовніше тут - це бути відвертим із собою і реально оцінювати свої якості, таким яким ви є, а не яким хочете бути чи як модно. Коли читатимете про себе, то це буде відгукуватися у вашому серці теплом і радістю.

То хто ж такий екстраверт і інтроверт?

Оточуючий світ таку людину цікавить більше, ніж внутрішній. Екстраверт реагує на події навколишнього світу, які стимулюють і надають поштовху до активності. Він постійно у пошуку нового, рушій прогресу. Показує оптимальний варіант у вирішенні завдань, позбавляє проблем. Екстравет відповідальний за все, що відбувається навкруги, тому вважає, що невирішених проблем не існує.

Люди надають енергії: чим більше людей, тим  простіше й вільніше себе почуває. Сприймає й осмислює якості предметів, людей, явищ. 

Вірш Тетяни Педан (магістр соціоніки), про екстраверта:

Якщо екстраверт, то вважаєш: 
Один тільки ти все знаєш, 
І хочеш, щоб підкорялись тобі, 
Діяли так, як ти кажеш, 
Бо ти – керуєш усім! 
Не будь упевненим таким, 
Учись прислухатись до інших 
Й приймати думку усіх, 
Один у полі – не воїн, 
Шукай помічників!

Життєвий напрям екстраверта – оцінити й вислухати інших, не нав’язуючи своїх проблем. Тому завжди уважний, вільно спілкується, легко почуває себе серед будь-якого оточення, автоматично сприймає все навколо. При знайомстві екстраверт першим починає розмову. В деякій мірі домінує у розмові: веде власну лінію, запалює інших.

У спілкуванні часто розмірковує вслух, щоб вирішити якусь проблему, бо необхідно усно обговорити її з іншими. Не вагаючись надає допомогу іншим, проявляє ініціативу і відповідає як за всю справу, так і за людей. Бути зобов’язаним не любить, відчуває особисту відповідальність за все, що відбувається.

Екстраверт рішучий та сміливий у відстоюванні та захисті своїх інтересів, ідей, схильний до прямого й відвертого висловлювання власних поглядів. В курсі останніх подій і мобільний у будь-якій ситуації. Постійно проявляє ініціативу, не може працювати на одному місці, розширює поле своєї діяльності.

Екстраверт - лідер. Талановито залучає інших до роботи. Зміни у житті надають наснаги, у відчай не впадає. Рішучий та сміливий у відстоюванні та захисті своїх інтересів,  погляди  висловлює  прямо  й відверто. Показує оптимальний варіант у вирішенні завдань, розв’язує проблеми за рахунок того,  що керує ситуацією  й  створює нові, не підлаштовується.

За своєю природою екстраверт - лідер і ватажок.
В народі про таких кажуть - "за ними верби ростуть".

екстраверт чоловік

А ось і жінка екстраверт, вони лідери і в сім'ї і на роботі. 

екстраверт жінка-лідер

Інтроверт черпає натхнення із власного внутрішнього світу і вважає це найкращим відпочинком.

Шукає у навколишньому співпадіння зі своїм станом і настроєм, тобто місце, де можна заглибитись у себе і зберегти непорушним внутрішній спокій і комфорт. Власний внутрішній світ і душевні переживання цікавлять більше, ніж події зовнішнього оточення. Сприймає й осмислює суттєві відношення і зв’язки між явищами і стосунки між людьми.

Інтроверт не одразу розкриває свій внутрішній світ, власне бачення й міркування, приховує думки і почуття. Глибоко обдумує всі питання, не роблячи передчасних висновків. Такій людині легше це зробити в письмовому вигляді, аніж усно. З обережністю ставиться до різних змін, нових починань, знайомств тощо. 

Вірш Тетяни Педан про інтроверта:

Не ображайтесь на людей, не ображайтесь. 
Якщо не можете – сховайтесь. 
Відчуйте себе, подумайте. 
І заспокойтесь. 
Спокійно все навкруги. 
Блаженно. Приємно. Вільно. 
Звільнилась душа. 
І серце зігрілось. 
Надійно. 
І все, що вам потрібно, 
Знайдете у собі. 
Усамітнення – відновлення сил.

Інтроверт має вроджену замкнутість, характерними рисами якої є скромність і прихований внутрішній стан. Нав’язливе товариство втомлює, потребує усамітнення, можливості побути наодинці, заглибившись у почуття й роздуми. Обтяжує спілкування, коли потрібно самостійно зав’язувати стосунки з великим колом людей. Тому обмежується близькими знайомими. Така людина мовчазна й сором’язлива,

Товариською буває лише в тісному колі своїх друзів, з якими стає відвертою і відкритою. Повна довіра існує лише за умови, що співбесідник має споріднену душу, в цьому випадку може розповідати будь-що і частіше про себе.

Знайомиться, коли її помітили й оцінили. Ставлення й стосунки важливіші за якості характеру, які, працюючи над собою для збереження стосунків, змінює. Коли інтроверт відчуває свою непотрібність, стає більш потайним. Стосунки зберігає, шліфує та удосконалює. Тому не завжди говорить те, що думає, й те, що хоче сказати, щоб не зашкодити стосункам.

Почуття відповідальності як і безвідповідальності притаманно всім людям. Але на відміну від екстраверта в інтроверта більш розвинене почуття обов’язку, і відповідати  може  тільки за свої  дії, тому легше працює за вказівкою, причому робить все скрупульозно,  вникаючи  в суть, і намагається виконати найекономніше.  

Інтроверт частіше не  може бути лідером, тому що відчуває невпевненість і острах перед відповідальністю, прагне її передати іншому. Мало вірить в успіх того, що робить, а тому частіше песимістичний. В деякій мірі властивий егоцентризм.

Найкращим військовим-снайпером чи розвідником буде саме інтроверт.

інтроверт мужчина

Жінку інтроверта теж просто визначити за зовнішніми рисами обличчя.

інтроверт жінка

Розгорнуті характеристики про ектравертів та інтровертів, а також про те, як їх визначати за рисами обличчя в книжках нашої школи, які ви можете придбати через онлайн-форму.

Ви можете продовжувати самостійно вивчати соціоніку, придбавши книжки, а можете замовити послугу визначення соціотипу чи пройти тренінг по візуальному визначенню соціотипів.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал