Які можливості і переваги дає загальна характеристика типу характеру людини

Загальна характеристика типу дає знання себе і знання людини, яка вас цікавить

Який психотерапевтичний ефект, можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини: читаючи про свої сильні сторони, моментально підвищується самооцінка, поганий настрій змінюється адекватним ставленням до власних характерних рис, здібностей і можливостей.
 

Цей процес настільки приємний, що людина вірить в себе і подобаєтесь собі! 

І якщо ви зневірились у житті чи вас огортає сум і печаль, безвихідь, розчарування, депресія – відкривайте загальну характеристику свого типу характеру і не поспішаючи та вдумливо вчитуйтесь з олівцем у руці. Можете також додавати від себе те, що помітили в собі і вважаєте дуже важливим. Це краще за ведення щоденника – адже кожного разу, звертаючись до характеристики, ви працюєте над собою, краще розумієте себе і свою природу.
 
І в цьому дуже цікавому процесі самовивчення ви стаєте самим собою – природним, впевненим, спокійним і сильним. Адже ви читаєте власні сильні сторони. Психіка відчуває це, погоджується, врівноважується і розквітає як зів’яла квітка, набираючи життєдайних сил власної природи. А природа, як відомо, сильніша за людину. 
 
Психіка – це ваша суть і цілісність, відчуваючи і знаючи яку, ви ніколи не схибите! Даремно релігійники розділяють розум, душу і серце – вони ніби препарують, розчленовують глибинну суть людини, а, втрачаючи цілісність, людина стає навіюваною, легкою здобиччю тих самих сектантів. 
 
Життя дає нам різні випробування і перешкоди, які можливо долати лише у співдружбі з природою, із самим собою, знаючи свої сильні сторони і вміючи їх використовувати – у будь-яких обставинах, у спілкуванні й співдіях з будь-ким. 
 
Уважно вивчаючи свої слабкі сторони, ви чудово озброєні, бо "Хто володіє інформацією - володіє світом" - у даному випадку ви володієте собою. "Поінформований – значить, озброєний". Та вам не потрібно воювати із собою, викорінювати недоліки, виховувати себе – це все боротьба, а у боротьбі із собою нічого, крім виснаження і нових проблем, не отримаєте.
 

Праця над собою – це прийняття себе таким яким ви є від природи – адже тип вроджений і незмінний протягом життя. Праця над собою – це знання себе: своїх сильних і слабких сторін характеру та вміння відчувати їх у собі. Дуже важливо користуватися сильними і не допускати прояву слабких та постійно відстежувати це у собі.

Прочитавши в характеристиці типу про свої слабкі сторони та акцентуації, ви знаєте свої потреби: в чому потребуєте допомоги від інших людей, у яких ці якості сильні, і тому їм можна у цьому довіряти. Акцентуації виникають тоді, коли людина, спостерігаючи за іншими, намагається виховати такі ж якості і в собі: штудіює інформаційні джерела, "виховує силу волі", намагається поводитись так, як прийнято у суспільстві, хоч відчуває при цьому дискомфорт: напругу, страх, тривогу, невпевненість та ще й сердиться через це на себе. Навіть може стати собі ворогом: насилуючи те, що природою їй не дано. Починається самокритика, самопоїдання, а критикуючи й "виховуючи" себе, починає автоматично критикувати й виховувати інших. І в результаті губить друзів. Кому приємні повчання, сарказм, іронія, критика – інші невдоволення?.. А це, виявляється, - проекції невдоволення собою. Адже, скільки не "виховуй" свої слабкості, вони ніколи не стануть сильними, результат один – виснаження, роздратування, психічні розлади... Така людина стає нав’язливою у повчанні саме за цими ознаками, напружує і дратує оточуючих, оскільки знаходиться у цьому стані сама і відштовхує інших. Попереду – невдоволення собою, життям, морок самотності...
 

Тож, читаючи і вивчаючи, як настільну книгу, які можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини,  кожен з вас знатиме свої сильні і слабкі сторони і навчиться керувати собою та своїм станом. На сильних сторонах людина завжди впевнена і щаслива, на слабких – нещасна, невпевнена і дратівлива. Оминайте таких проявів. 

А знаючи типи і характеристики людей свого оточення, ви знатимете їхні сильні і слабкі сторони. А це означатиме, що орієнтуєтесь, у чому саме їм можна довіряти, а в чому – ні.

І якщо людина нав’язливо щось пропонує, ще й повчає, будьте певні – проявляє акцентовані слабкі сторони. І довіряти їй у цьому не можна! Вона тут необ’єктивна, нав’язує хибне суб’єктивне бачення. А чому так яро нав’язує? Бо сама приклала чимало зусиль для цього, тож занадто цінує і зусилля, і інформацію, добуту таким сизифовим трудом... На слабких сторонах достатньо мати лише суспільні норми і дотримуватися їх – не більше. А сильні – це компетентність, створення і прояв нового, прогресивного, це шлях до розвитку і себе, і суспільства. 

Праця над собою – це постійний розвиток: вдумливе ставлення до подій життя, людей, ситуацій, себе самого. Без любові до себе, до людей, до життя розвиток неможливий. Знайте себе, поважайте себе, вмійте собою керувати, і любіть себе – у всіх своїх проявах! Ви – довершене творіння природи, ви – знаряддя Бога на Землі, і будьте гідними. Бо Ви – Людина. І все у ваших руках. Знайте себе, знайдіть своє покликання – своє завдання у житті – вибране вашою душею, і будьте щасливими. У цьому допоможе соціоніка.

І відразу хочемо вас попередити, що багато людей шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишукують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. Натомість просто замовляйте визначення соціонічного типу з детальною характеристикою.
 
Розкажіть про нас друзям, якщо вважаєте корисною інформацію (кнопки соцмереж нижче), а для нас це буде доброю підтримкою в подальшій роботі.
Далі обов'язково ознайомтеся з моделлю людської психіки, щоб жити впевненіше і смачніше ))

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал