Загальна характеристика типу дає знання себе і знання людини, яка вас цікавить
Який психотерапевтичний ефект, можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини: читаючи про свої сильні сторони, моментально підвищується самооцінка, поганий настрій змінюється адекватним ставленням до власних характерних рис, здібностей і можливостей.
Цей процес настільки приємний, що людина вірить в себе і подобаєтесь собі!
І якщо ви зневірились у житті чи вас огортає сум і печаль, безвихідь, розчарування, депресія – відкривайте загальну характеристику свого типу характеру і не поспішаючи та вдумливо вчитуйтесь з олівцем у руці. Можете також додавати від себе те, що помітили в собі і вважаєте дуже важливим. Це краще за ведення щоденника – адже кожного разу, звертаючись до характеристики, ви працюєте над собою, краще розумієте себе і свою природу.
І в цьому дуже цікавому процесі самовивчення ви стаєте самим собою – природним, впевненим, спокійним і сильним. Адже ви читаєте власні сильні сторони. Психіка відчуває це, погоджується, врівноважується і розквітає як зів’яла квітка, набираючи життєдайних сил власної природи. А природа, як відомо, сильніша за людину.
Психіка – це ваша суть і цілісність, відчуваючи і знаючи яку, ви ніколи не схибите! Даремно релігійники розділяють розум, душу і серце – вони ніби препарують, розчленовують глибинну суть людини, а, втрачаючи цілісність, людина стає навіюваною, легкою здобиччю тих самих сектантів.
Життя дає нам різні випробування і перешкоди, які можливо долати лише у співдружбі з природою, із самим собою, знаючи свої сильні сторони і вміючи їх використовувати – у будь-яких обставинах, у спілкуванні й співдіях з будь-ким.
Уважно вивчаючи свої слабкі сторони, ви чудово озброєні, бо "Хто володіє інформацією - володіє світом" - у даному випадку ви володієте собою. "Поінформований – значить, озброєний". Та вам не потрібно воювати із собою, викорінювати недоліки, виховувати себе – це все боротьба, а у боротьбі із собою нічого, крім виснаження і нових проблем, не отримаєте.
Праця над собою – це прийняття себе таким яким ви є від природи – адже тип вроджений і незмінний протягом життя. Праця над собою – це знання себе: своїх сильних і слабких сторін характеру та вміння відчувати їх у собі. Дуже важливо користуватися сильними і не допускати прояву слабких та постійно відстежувати це у собі.
Прочитавши в характеристиці типу про свої слабкі сторони та акцентуації, ви знаєте свої потреби: в чому потребуєте допомоги від інших людей, у яких ці якості сильні, і тому їм можна у цьому довіряти. Акцентуації виникають тоді, коли людина, спостерігаючи за іншими, намагається виховати такі ж якості і в собі: штудіює інформаційні джерела, "виховує силу волі", намагається поводитись так, як прийнято у суспільстві, хоч відчуває при цьому дискомфорт: напругу, страх, тривогу, невпевненість та ще й сердиться через це на себе. Навіть може стати собі ворогом: насилуючи те, що природою їй не дано. Починається самокритика, самопоїдання, а критикуючи й "виховуючи" себе, починає автоматично критикувати й виховувати інших. І в результаті губить друзів. Кому приємні повчання, сарказм, іронія, критика – інші невдоволення?.. А це, виявляється, - проекції невдоволення собою. Адже, скільки не "виховуй" свої слабкості, вони ніколи не стануть сильними, результат один – виснаження, роздратування, психічні розлади... Така людина стає нав’язливою у повчанні саме за цими ознаками, напружує і дратує оточуючих, оскільки знаходиться у цьому стані сама і відштовхує інших. Попереду – невдоволення собою, життям, морок самотності...
Тож, читаючи і вивчаючи, як настільну книгу, які можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини, кожен з вас знатиме свої сильні і слабкі сторони і навчиться керувати собою та своїм станом. На сильних сторонах людина завжди впевнена і щаслива, на слабких – нещасна, невпевнена і дратівлива. Оминайте таких проявів.
А знаючи типи і характеристики людей свого оточення, ви знатимете їхні сильні і слабкі сторони. А це означатиме, що орієнтуєтесь, у чому саме їм можна довіряти, а в чому – ні.
І якщо людина нав’язливо щось пропонує, ще й повчає, будьте певні – проявляє акцентовані слабкі сторони. І довіряти їй у цьому не можна! Вона тут необ’єктивна, нав’язує хибне суб’єктивне бачення. А чому так яро нав’язує? Бо сама приклала чимало зусиль для цього, тож занадто цінує і зусилля, і інформацію, добуту таким сизифовим трудом... На слабких сторонах достатньо мати лише суспільні норми і дотримуватися їх – не більше. А сильні – це компетентність, створення і прояв нового, прогресивного, це шлях до розвитку і себе, і суспільства.
Праця над собою – це постійний розвиток: вдумливе ставлення до подій життя, людей, ситуацій, себе самого. Без любові до себе, до людей, до життя розвиток неможливий. Знайте себе, поважайте себе, вмійте собою керувати, і любіть себе – у всіх своїх проявах! Ви – довершене творіння природи, ви – знаряддя Бога на Землі, і будьте гідними. Бо Ви – Людина. І все у ваших руках. Знайте себе, знайдіть своє покликання – своє завдання у житті – вибране вашою душею, і будьте щасливими. У цьому допоможе соціоніка.
І відразу хочемо вас попередити, що багато людей шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишукують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. Натомість просто замовляйте визначення соціонічного типу з детальною характеристикою.
Розкажіть про нас друзям, якщо вважаєте корисною інформацію (кнопки соцмереж нижче), а для нас це буде доброю підтримкою в подальшій роботі.