Як впливають на життя сильні та слабкі риси характеру людини

Психіка діє за законами природи, має вроджену і незмінну протягом життя структуру

Психіка людини, як і все в природі, підпорядковується її законам. Існує закон структури психіки людини – 1-й закон соціоніки:

Психіка – це чітко організована інформаційно-енергетична субстанція організму, яка забезпечує життєдіяльність людини і її адаптацію у зовнішньому середовищі. Має сильні і слабкі риси характеру - природну закономірну структуру, яка є вродженою і незмінною протягом життя.
 
За сильними сторонами людина намагається дати те, що може, - це її внутрішній потенціал, котрий вона реалізує. А за слабкими хоче взяти від інших те, чого їй не вистачає, - це її потреби, які їй необхідно задовільнити.
 
Сильні сторони – це позитивні риси характеру людини і її достоїнства, це ті якості, проявляючи які вона впевнена і компетентна. Слабкі сторони – це негативні риси характеру і те, що люди називають недоліками, проявляючи які, людина відчуває тривогу і невпевненість, внутрішній дискомфорт і напруження, що призводить до негативності, адже вона нервується й дратується, розгублюється, бо за ними важко діяти. Тут людина відчуває потребу у допомозі і порадах. Змінити цього ніяк не можна, крім того, щоб надавати перевагу позитивності, а отже, сильним рисам характеру.
 
Для успішної самореалізації треба знати і грамотно використовувати свої сильні сторони за покликанням, а також знати і визнати для себе слабкі риси характеру, задовольняючи власні потреби. Проблеми і нещастя людей полягають саме в тому, що вони помиляються щодо себе - не знають свої сильні та слабкі сторони, тобто переоцінюють одні і недооцінюють інші або й взагалі не знають себе і діють навмання. Звідси помилки у виборі професії, непорозуміння із друзями і близькими, інші проблеми і конфлікти, коли переслідують хвороби і відчуваємо себе нещасними, сприймаючи життя як тягар. Бо беремо на себе чужу роль, задіюються слабкі риси характеру. Тому й не дивно, що почуваємося кволо і виснажено. Така діяльність неефективна, вона просто не має сенсу, енергія витрачається в нікуди.

 

Сильні і позитивні риси характеру

Якщо знати і використовувати сильні риси характеру, то жити стає легко і весело, збільшується енергія, з’являється бадьорість і завзяття, зростає самоповага через відчуття власної сили і можливостей. Здається, що й зусиль особливих не прикладається, а справа виконується найкращим чином. Діяльність результативна і гідно оцінюється. При усвідомленні власних сильних сторін характеру життєдіяльність стає усвідомленою, організованою і доцільною, а результати не змушують на себе чекати.
 
На жаль, людям притаманно недооцінювати позитивні риси характеру і переоцінювати власні недоліки, які і є слабкими сторонами людини. Свої сильні риси якості людина сприймає, як справжній дар і ставиться до нього, як до приємної і необтяжливої якості натури, що полегшує життя по принципу "душа відпочиває", або, "добре, хоч тут без проблем". А як немає проблем, то нема і потреби звертати уваги. От і зосереджується людина на перевиховуванні себе, на вдосконаленні слабкостей. Мучить і виснажує цим себе. А їй достатньо тільки пізнати себе і робити те, що легко дається, що просто, приємно й необтяжливо.
треба знати сильні сторони людини і слабкі сторони характеру

Слабкі і негативні риси характеру

Не варто ігнорувати і власні слабкі риси характеру, адже саме вони допомагають нам у виборі партнера – тому що вони вразливі і потребують підтримки зі сторони, - це наші потреби, які ми підсвідомо прагнемо задовольнити за допомогою партнера, а точніше, шукаємо такого партнера, який зміг би ці потреби задовольнити. Негативні риси характеру - це ті "антени", завдяки яким людина вловлює, чи саме той партнер поруч. А якщо тривалий час їх задіювали і стали психічно надломленими і неприємними як для себе, так і для інших, можна, знаючи їх, вирівняти психіку.
 
Знання соціонічного типу розкриває сильні та слабкі риси характеру людини.
 
Тоді вона знає, які риси характеру їй треба розвивати, а на які не варто загострювати уваги, а покладатися на допомогу інших людей, в котрих ці якості сильні. Важливо відділяти поняття "вдосконалюватися" – що є нескінченним процесом, адже всі люди мають недоліки, від поняття "досконалість" – що є вже результатом, якого досягти, на жаль, неможливо, через те, що неможливо зробити слабкі риси характеру сильними.
 
Саме тому не варто концентрувати увагу на слабких сторонах психіки, а надавати основного значення її сильним сторонам, які не всі можуть гідно оцінити. Треба знати й свої слабкості і бути вкрай чесним перед собою. Але як цього досягти?
 
При загальному розвитку інтелекту і підвищенні рівня культури вдосконалюються негативні риси характеру лише за умови, якщо не акцентувати уваги на них, - виробляється певний норматив від збільшення об’єму інформації. При цьому варто знати, що нам легко розвивати, а що важко, і зрозуміти саме той шлях, який веде до успіху. Важливо також визнати власну недосконалість і просто розуміти, що ми живі люди і маємо недоліки, тому розвиватися потрібно, дотримуючись певних правил, щоб не надірватися, "тренуючи" свої слабкі риси характеру.
 

Сильні риси характеру - це ваш успіх і щастя у всіх сферах життя

А тепер виникає запитання: чи варто шкодити власному здоров’ю, намагаючись розвивати в собі якості тільки тому, що вони є в інших людях, якщо це складно? Чи не краще цінувати і розвивати власні позитивні риси характеру і, віддаючи належне достоїнствам інших людей, рахуватися з їхніми слабкостями, приймаючи себе й інших такими, як ми є. Саме в цьому полягає гармонійний розвиток особистості.
для повноцінного життя важливо знати сильні сторони людини
Від того, які риси характеру переважно задіюємо - сильні чи слабкі, залежить наше життя. Якщо віддаємо перевагу сильним якостям, відчуваємо себе впевнено, є господарем власної долі. Стаємо вищими за обставини, керуємо ними, вільні у власному виборі. Творимо своє життя свідомо і впевнено, так, як вважаємо за потрібне самостійно. Тоді ми сильні і вільні як птахи.
 
Якщо ж на перший план виступають негативні риси характеру, то відчуваємо себе невпевнено. Підкоряємось долі, тобто обставинам, пливемо за течією. Розгублені і прислухаємось до порад інших, відчуваючи власне безсилля щось змінити в своєму житті, не знаємо, який зробити вибір. Відчуваємо себе безвольними, слабкими, залежними і хворобливими. І в кожного з нас це проявляється по-різному.
 
Чи не помічали ви за собою, що в одних обставинах ви дієте рішуче, впевнено, вміло, а в інших - вагаєтесь, відчуваєте невпевненість, тривогу й острах, брак волі й енергії. В одних випадках ви людина сильна, в інших – слабка. Наше оточення теж дуже впливає на нас: в присутності одних людей ми сміливі, стаємо розкутими, а інші впливають негативно - ми відчуваємо себе другорядними, безсилими, неповноцінними. Одні люди пригнічують нас, інші окриляють.
 
До речі, в стосунках з дуалом не відчуваються власні слабкості, вони віддаються під захист сильним сторонам партнера, якому природньо передається ініціатива, і людина відчуває себе і впевненою, і захищеною.
 
Одна й та сама людина може бути і сильною і слабкою, це залежить від того, які сторони психіки функціонують у той чи інший період. Від нас самих залежить, відчуватимемо себе впевненими чи слабкими. І для цього треба просто вивчити модель своєї психіки, щоб навчитися відчувати її стан, який підказує, як діяти в тій чи іншій ситуації. Знання своїх сильних і слабких сторін характеру дають орієнтацію, де діяти самостійно, а де прислухатися до думок тих людей, які за своєю природою сильні в цих питаннях. Щоб знати, до кого варто звернутися за підказкою, порадою в тому чи іншому випадку, треба знати і соціонічні типи людей нашого оточення.
 
Сильні та слабкі риси характеру – назва умовна. Кожна психічна властивість необхідна і корисна - виконує своє певне завдання. Тільки сильні – основні, а слабкі – допоміжні.
 

Слабкі риси характеру енергетично менш насичені

Сильні сторони людини – це її самореалізація, а слабкі допомагають адаптуватися, це - людські потреби. Якщо вони задовольняються, людина почувається спокійно і впевнено. Позитивні риси характеру мають найбільшу кількість енергії, а негативні - енергетично менш насичені. Ми чітко відчуваємо й аналізуємо прояви сильних сторін, а тому контролюємо їх, а от прояви слабких виходять з-під осмисленого контролю, і тут ми губимось, не володіємо собою - втрачаємо самоконтроль.
 
Кожна ситуація вимагає певної реакції, а щоб ця реакція була результативною і правильно сприймалася оточуючими, ми повинні мати максимум енергії – а отже задіювати тільки сильні риси характеру. На жаль, люди підвладні стереотипам поведінки і суспільним нормам. І вважають, що певна ситуація вимагає застосування тільки певних якостей.
 
Наприклад, у вихованні, навчанні, командуванні тощо вимагається тільки силовий тиск – от і застосовують вольову сенсорику, але не у всіх людей вона є сильною. І людина, у якої вольова сенсорика – слабка, буде напружуватися, кричати, нервуватися, а в результаті – виглядатиме скоріше кумедною, ніж суворою. І у навчанні, і у командуванні головне – бути впевненим і спокійним. У спілкуванні прийнято бути дипломатичним, чуйним, приємним, лагідним – щоб сподобатись. Тільки дійсно сподобатись можуть лише ті люди, у яких психічна ознака етики є сильною, інші у такій ролі тільки відштовхуватимуть – здаватимуться підлабузниками.
 
Якщо реагуємо згідно усталених норм, а не згідно своєї природи, то автоматично задіюємо не тільки сильні, а й слабкі риси характеру, які вимагають більших енергетичних витрат, ніж вони природно мають у своїх запасах. Тоді енергія перетікає від сильних каналів до слабких, і ми швидко виснажуємось, відчуваємо внутрішню нестабільність, діємо невпевнено, втрачаємо самоконтроль і не керуємо собою.
 
Негативні риси характеру людини можуть проявлятися час від часу, але коли вже вони задіюються, вона стає ніби не схожою на себе – як монстр якийсь. І тому такі її риси називають негативними або недоліками. Немає недоліків у людини – вона є цілісною істотою, довершеним творінням природи, а недолік полягає лише в недоліку знань про саму людину.
 
якщо не знати сильні сторони характеру - страждають діти
 
Негативні ситуації виникають від халатності й негативних проявів людей. А можна їх і не допускати. Хто знає себе і володіє собою, може вміло і впевнено змінити негативну ситуацію чи вийти з неї.
 
Як це робити? Як реагувати і діяти, щоб не бути втягнутим у негативні ситуації і мати некеровану поведінку, задіюючи ті сторони психіки, які для цього не призначені, а самому керувати ситуацією і власними проявами?
 
Перш за все, треба знати себе – закономірні прояви сильних і слабких сторін свого психотипу. Знаючи це, можна керувати своїм внутрішнім станом, і таким чином стати над ситуацією і піддаватися її впливу. Наприклад, коли потрібне задіювання слабких сторін - бути врівноваженим, просто не реагувати тимчасово, не зважати на ситуацію, можна і вийти з неї, а з часом все змінюється, з’являються інші ситуації, де можна впевнено реагувати через свої сильні сторони характеру.
 
Оптимальний для всіх варіант: передаємо ініціативу до дій "у руки" тому, хто зможе реагувати на ситуацію за своїми сильними сторонами. Тоді треба знати соціонічні типи людей свого оточення і покладатися перш за все на дуалів. Адже тільки дуал природно перекриває своїми сильними сторонами наші слабкі, і передача ініціативи виходить невимушено.
 
Щоб бути щасливим, достатньо використовувати тільки сильні свої якості. І знання себе дає правильний напрям у всіх життєвих виборах. 
 
І відразу хочемо вас попередити, що багато людей після цього шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. А ще краще замовляйте визначення соціонічного типу зараз на сторінці онлайн-замовлення (або зв'яжіться з нами за будь-якими контактами) і не марнуйте найдорожче - ваше життя.
 
Розкажіть про нас вашим друзям (кнопки соцмереж нижче).

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал