Модель психіки ІЛІ - Бальзак

Ви є тут

14.12.2010
Таня Педан

Психотип Бальзак - критик, іронічний і песимістичний буркотун, архітектор

Інтуїтивно-Логічний Інтроверт       3 квадра
Псевдонім - Бальзак    Коректор
Тварина - ведмідь    Меланхолік
 
Ірраціональність. Не дотримується планів: "На те і плани, щоб їх змінювати". Не терпить дріб'язкової регламентації вчинків, вважає, що не існує універсальної науки життя: є тільки обставини і особистості. Прагне зберегти незалежність. Дратує, коли чіпляються, нав’язуються з дрібницями і вимагають закінчити почате за будь-яких умов. Почуває себе краще, коли працює над власним проектом.

Інтровертність. Ставлення до самого себе стає об'єктом роздумів; вважає, що людина не досягає щастя тому, що не знає, в чому воно полягає. Скромний, тримається на других ролях або у затінку, поводить себе спокійно і стримано. Нерідко приховує свою скромність під маскою зарозумілості, має серйозний і зосереджений вигляд, поринає у свої думки, нерідко буває мовчазним, непривітним, буркотливим. Очі великі й сумні, не говорить компліментів, складається враження, що він недосяжний.

 

1. Інтуїція часу

Гостро відчуває ситуацію і її розвиток. Має сильну інтелектуальну уяву. Попереджає про небезпеку, застерігає від неприємностей, відмовляє від нерозсудливих вчинків, не квапить події. Продумує завчасно на десять ходів наперед, однак діє, керуючись інтуїцією, чуттям, емоціями. Психотип Бальзак цікавиться історією, надихається образами її великих героїв, голоси яких нібито чує. Для нього не пустий звук такі поняття, як батьківщина, обов'язок, властива ностальгія. Може не носити годинник та взагалі обходитися без нього.

2.Логіка ділова

Прагматик і педант, практичний песиміст. У діловій активності потайний та обережний: ніколи не дасть певної згоди, навіть коли знає, що справа йому під силу. Майстер вигадувати різні способи дій. Правильно діє навіть у зовсім немислимій ситуації. Вважає за доцільне вносити в свої дії елемент таємничості, дивує несподіваністю своїх вчинків. Воліє, щоб його не чіпали: не терпить ні порад, ні допомоги, коли працює.

3. Сенсорика відчуттів

Хоче не виснажуватися, відчувати себе комфортно з приємними, цікавими людьми. Дратується, коли порушують спокій і розслаблення. Важко оцінити характер фізичних відчуттів – як власних так і чужих. Може недооцінити сигнали, що посилає організм і захворіти, а може навпаки, переоцінити свою або чужу хворобу. Гурман. Висуває завищенні вимоги до якості і свіжості їжі, консервативно ставиться до питань побуту. Психотип Бальзак не звертає увагу на те, як виглядає, особливо у періоди депресій. Тяжіє до простого стилю. Вдома оточує себе звичними предметами. Любить  природу, яка розслабляє, заспокоює. Має потребу у піклуванні від близьких.

4. Етика поведінки

Не любить просити або торгуватися. У почуттях постійний, не схильний до пригод. Тримається спокійно і коректно, справляючи враження м’якої, ввічливої і врівноваженої людини. Якщо людяний підхід, не відмовляє у проханні. Схильний до песимістичного сприйняття світу, уникає радикального вирішення проблем. Психотип Бальзак скептично ставиться до починань, які вимагають великої затрати енергії та ентузіазму. Проблема - отримання внутрішньої рівноваги. Не любить, коли виводять із стану розслабленості: цінує спокій і стабільність.

5. Сенсорика вольова

Поважає людей сильних: їх силовий тиск діє заспокійливо,подобається прояв волі та рішучості без зайвих емоцій. Не вміє тиснути на людину. Побут важко організувати, хоче мати захист і знаходиться біля тієї людини, яка готує, гарно все робить. Скупий, робить заощадження.

6. Етика емоцій

Майже ніколи не виявляє емоцій, оберігає від них своїх близьких. Певен, що надто сильні пристрасті несуть загибель. Дуже не любить крику, на сльози та істерику реагує просто - йде геть. Противник ницих розваг, що викликають "дешеві" емоції. Якщо хтось подобається - не виказує, вміє вилити цебер води на ентузіаста, але вміє і згасити відчай, коли іншим не щастить, коли все падає з рук, а доля здається ворожою. Під властивою йому льодовою маскою незворушності прихована чуйність. Психотип Бальзак добросердний песиміст, в якому негативізм і насмішкуватість уживаються з природною добротою і лагідністю. Чітке розуміння консерватизму людської натури становить основу його песимізму.

7. Інтуїція можливостей

В глибині душі прагне сперечань з долею, ризику. З окремих вчинків людини складає мовби діючу модель, узагалі все знає заздалегідь. Розуміє психологію людей, прогнозує їхні дії, вчинки. Здатен викрутитися з будь-якого становища.

8. Логіка структурна
 
Глибокий аналітик: скрупульозний аналіз позбавлений самообману, властиві своєрідна гостра іронія і гумор з відтінком "чорного", не любить палких ентузіастів. Психотип Бальзак вивчає життя шляхом спостережень та умовиводів частіше, ніж на особистому досвіді. Міркування про життя відверто реалістичні і навіть цинічні. Вкладає ґрунтовність у всі свої думки. Майстер діалогу: як правило, дає партнерові можливість говорити, а сам висловлюється лише у найбільш слушний момент. 
 
Картинка складеться, коли знатимете як влаштована структура психіки і чому найкращим партнером Бальзаку може бути тільки психотип Наполеон СЕЕ. Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче).

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки ЕСІ - Драйзер
Психотип Драйзер - хранитель і господар Етико-Сенсорний Інтроверт        3 квадра Псевдонім - Драйзер     Координатор Тварина - корова     Холерик   Раціональність. Обережний, йому нелегко зважитися...
Як бути щасливою людиною знаючи свій соціонічний тип
Вітаю вас, дорогі друзі! Сьогодні в мене чудовий настрій, щоб поговорити про просте людське щастя. Запрошуємо всіх вас до обговорення, але спочатку ознайомтеся навіщо знати свій соціонічний тип, для...
Модель психіки ЛІІ - Робесп'єр, Декарт
Психотип Робеспьер -  мислитель, аналітик  Логічно-Інтуїтивний Інтроверт         1 квадра Псевдонім - Робесп'єр, Декарт    Коректор Тварина - Орел    Меланхолік   Раціональність. Послідовний,...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment