Відчуття ревізійних стосунків ревізором - зверхнє й прискіпливе ставлення

Ревізор задає тон стосункам і недооцінює партнера

Ревізор - це людина, яка може вирішити тільки зовнішні проблеми партнера-підревізного, а внутрішньо насправді ж лише посилює їх. Він задає тон стосункам, відводячи партнеру роль веденого. У колі з підревізним буває приємно поспілкуватися за умов, якщо він яскраво і якісно продукує сильні властивості, використовуючи їх за призначенням, без грубих, нечемних проявів і негативного перебільшення своїх можливостей, бо ревізор перевіряє якість спілкування через власні потреби слабкої сторони на соціальному рівні. Тому стосунки немало залежать від підревізного, який не повинен претендувати на роль лідера, а у разі фальшивого прояву буде дратувати й нервувати партнера-ревізора, якому, до речі, найперш треба гідно проявляти себе. Та й лідер повинен бути поблажливим.

Стосунки можуть бути справді конфліктними при не дотриманні відстані, бо ревізор дозволяє собі обговорювати "закриті", недозволені хворобливі теми вголос, вимагати того, в чому підревізний слабкий, прискіпливий до того, в чому підревізний має потребу бути вільним. Він ніби постійно стежить за підревізним, звертаючи увагу на його слабкі сторони. А тому й зневажливо починає ставитись до нього. Складається враження, що ревізор постійно хоче з’ясовувати, що і як робить підревізний. Однак це не означає, що ревізор обов’язково словесно вказує партнеру на недоліки. Він постійно недооцінює партнера, думки і справи якого здаються дрібними, незначними, викликаючи тим самим образу у підревізного.

На досить безпечній відстані ревізор і підревізний можуть визнавати і навіть бути в захопленні один від одного, цінувати вміння іншого вирішувати важкі для себе проблеми.

При зближенні взаємин підревізний намагається віддалитися. А оскільки підревізного партнер-ревізор взагалі не достатньо розуміє, він здається загадковим, а загадковість нерідко навіть притягує, в підревізному постійно щось дивує, захоплює, вабить, в ньому відчувається глибина, і негативні установки часто стають лише спробою позбутися цього незрозумілого притяжіння.

Зі сторони ревізора ревізійні стосунки відчуваються інакше, ніж зі сторони підревізного

Ревізор вважає, що підревізний просто не може втриматися в житті без нього, тобто вбачає його непристосованим до життя, крихким, несталим, налаштованим на неперспективні, неправильні дії, йому необхідно допомогти, підказати, але всі поради не мають ні користі, ні сенсу. Підревізний їх не сприймає, тим самим ще більше посилюючи бажання ревізора перевиховувати його. Партнер хоч і здається цікавим і здібним, але йому чогось не вистачає. Він здається безтолковим, але не тому, що не може, хоч в дійсності так воно і є, а тому, що просто не хоче. Це викликає у ревізора періодичне роздратування. Але він продовжує "виховувати". 

Підревізний незрозумілий для ревізора, тому ревізору важко прийняти його точку зору. Ревізор бачить недоліки партнера-підревізного як через збільшуване скло, а досягнення – навпаки, йому здається, що той робить все не так, як того хочеться ревізору, уникає своїх обов’язків і геть нетямущий. Тому прагне повсякчас змінювати світ партнера згідно своїм уявленням, при цьому часто відчуває жалість чи презирство, прагне перевиховати підревізного, допомогти йому, навчити чомусь. Однак партнер не сприймає поради і вимоги ревізора, викликаючи тим самим подив і навіть роздратування останнього.

Отже, ревізійні стосунки - це стосунки односторонньої вразливості. Справа в тому, що ревізор відчуває частіше, ніж підревізний, що він "правий" і що "люди правду не люблять". Суть же цієї правди в тому, що кожній людині властиво розмірковувати й робити передчасні висновки, мати одномоментні установки. Це так і сприймається іншими, крім підревізного, який приймає міркування ревізора на свій рахунок, і "погляди" партнера стосовно своєї особистості сприймає як важливе схвалення або засудження. Тому ніщо інше так не вводить в оману, як облудлива улесливіть ревізора.

Допомога підревізному з боку ревізора цілком і повністю відсутня

Хоча складається враження, що ревізор хоче і намагається допомогти своєму підревізному, повчаючи і направляючи свого "підопічного" через його слабку сторону з найменшим опором. У певний момент ревізору дійсно хочеться допомогти "заплутаному" й "бідному" підревізному. Цим своїм бажанням ревізор несвідомо ставить у безвихідь підревізного, який також кидається до захисту. З’ясування відносин між партнерами легко може зруйнувати взаємини. Такий тип стосунків можна назвати однобічним конфліктом.

Оскільки це стосунки асиметричних взаємин, то в них неспокійно ревізору і погано підревізному. Ревізору не легко, тому що важко зрозуміти підревізного.

На певному етапі розвитку ревізійних стосунків може виникнути такий стан, коли ревізору просто неприємно звертатися до свого підревізного, через що сам знаходиться в перенапруженні. Це напруження виникає навіть тоді, коли підревізного поруч немає, і ревізор очікує його приходу. В душі ревізора виникає тривога і побоювання: а раптом підревізний скаже щось не так чи щось не те, порушиться рівновага, виникне роздратування, і події будуть розвиватися за давно відомим сценарієм.

У дружніх стосунках партнери можуть дійсно дивувати, захоплювати й подобатися один одному, за умови, якщо зустрічі будуть не частими і з відповідним відчуттям витримування відстані.

При близьких взаємодіях та у сім’ї це небезпечні, виснажливі стосунки, які позбавляють партнерів настрою і спокою. Ревізор, потрапляючи несвідомо й не бажаючи того в болючі, хворобливі місця, в якійсь мірі й сам теж отримує внутрішній конфлікт, що виявляється у роздратуванні, коли у збудженні ревізор не відповідає за свої дії, й таким чином моральні знущання можуть закінчитися ще й фізичною розправою. Партнери доходять до такого психічного стану роздратування тоді, коли постійно знаходяться у близькому контакті. 

Події розвиваються за законом бумерангу. Адже підревізний зі своєї сторони теж не може нічим допомогти ревізору. Тому й змушений несвідомо відбивати нападки і повертати натиск ревізора з подвійною силою й запалом, адже саме він болюче ображений, ось чому стосунки розвиваються за правилом бумерангу: образа з подвійним, ще дошкульнішим болем повертається до того, хто її спричинив, зачепивши першим. Ревізор відчуває, що підревізний діє без тями, і не знає, що треба далі робити. Якщо ж підревізний продовжує переслідування, ревізор прямим текстом дає відсіч, що підбурює показати нікчемність, вади й гидотність поведінки підревізного, яка навіть може спонукати ревізора до брутальності. В решті-решт це набридає, і підревізний стає для нього мерзенним і огидним, від якого просто нудить.

Але це відбувається лише тоді, коли йде ототожнення свого світорозуміння із світорозумінням підревізного. Якщо ревізор свідомо відокремлює свої погляди від поглядів підревізного, то в такому випадку ревізійні стосунки можуть для ревізора виявляти інтерес.

Отже, ревізор сприймається як сильна, незрозуміла й дещо небезпечна особа, яка чогось вимагає від підревізного, впритул не бачить його плюсів, зате акцентує увагу на хибах. Підревізний дратує ревізора, причому несвідомо, але, оскільки ці стосунки асиметричні, підревізному набагато гірше, він більше страждає, але ж і ревізору дістається не менше, бо натиск ревізора на підревізного повертається з подвійною силою.

Тепер ви озброєні корисними знанням і пора поділитися матеріалом з друзями (кнопки соцмереж нижче). І за це вважаємо, що вам дуже важливо знати навіщо інтуїтивному сенсорний тип і навпаки.

 

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал