Паралельні стосунки - ідилія спілкування, неспроможність спільних дій

Повного взаєморозуміння досягти важко і рівновага нестійка

В паралельних стосунках немає стійкої психологічної дистанції. Обоє відчувають труднощі у підтримуванні сталої відстанні. Це можливо лише при спілкуванні наодинці, коли партнери можуть вільно обмінюватися думками, підтримувати мирну, жартівливу, захоплюючу розмову з оригінальними поглядами на якісь проблеми і врешті "відриваються" від побуту. У них налагоджується контакт і тимчасове взаєморозуміння, але повного взаєморозуміння досягти важко і рівновага нестійка.

Варто з’явитися третій людині, як втрачається взаємний контакт партнерів і починаються гарячі суперечки і "боротьба": кожен хоче схилити її на свій бік, похизуватися своїми достоїнствами, сильними сторонами. Нікому не хочеться втратити авторитет в очах присутніх. Наодинці налагоджується контакт і взаєморозуміння, а в товаристві, малому чи великому, стосунки знову накаляються до драматичності.

Екстраверт приваблює людей своєю товариськістю, а інтроверту, хоч і імпонує манера партнера поводитись у товаристві, його сердечність і тепло, та він все більше відсторонюється. Стосунки втрачають тепло, стають формальними, з’являється настороженість. Без третіх зайвих відбувається зближення.

Фізична краса людини в паралельних стосунках помічається частіше, ніж інших людей. Складається враження, що в такій людині її душевні якості майже невловимі, а найперше звертають увагу на зовнішність, фізичне "Я". 

Відчуття ідилії спілкування приваблює на перших етапах спілкування

Коли немає ніяких конкретних справ, стосунки справляють враження ідилії: можна поговорити про сенс життя, високі матерії, і зрозуміти один одного у найтонших абстракціях при розслабленому філософствуванні або критичному розгляді подій. Вважають, що реалізували мету духовних пошуків, і не потрібне обговорення ніяких дрібниць. Відчуття ідилії спілкування – те основне, що приваблює партнерів на перших етапах спілкування. Між такими партнерами може довгий час процвітати платонічне кохання, у них немає проблеми самооцінки.

Вся ідилія руйнується, коли починаються дії. Якщо партнерам завжди цікаво обмінюватись думками і пропозиціями, то важко зустріти відчутну підтримку у справах. Тоді кожен в іншому бачить загадкову особу, якій не одразу довіряє, бо вбачає хитру, завуальовану підступність в поведінці або насмішку. При спільній праці партнери заважають один одному, здається, що разом неможливо щось робити, не визнаються ні мотиви, ні методи іншого. 

Незважаючи на взаємний інтерес і спільність поглядів, партнери часто сперечаються через дрібні протиріччя, яким схильні надавати занадто багато уваги. Вип’ячуванням недоліків і невмінням підтримувати ініціативу іншого вони гасять активність у будь-якій діяльності. 

Таким партнерам краще працювати окремо, оскільки вони постійно звертають увагу на  дрібні промахи один одного. За тими ж самими словами у партнерів прихований зовсім інший зміст. Те ж саме і з нормами поведінки. Тому й виникають непорозуміння при спілкуванні і спад активності у спільній роботі. 

В сім’ї інтроверт віддаляється на певну відстань, стає відстороненим і байдужим, пригнічує активність екстраверта, може дорікати, звинувачувати й критикувати. Екстраверт відповідає тим самим, йому здається, що його не розуміють, ставляться упереджено, він отримує фальшиве враження, що інтроверт навмисне діє проти нього. Але прагне заспокоїти партнера або віддалитися, щоб не дратувати і заспокоїтися самому, співчуває і дивується, як можна взагалі так поводитись і так реагувати. При чому екстраверт більш вразливий і ранимий, відчуває, ніби його ошукано, зраджено.

В результаті екстраверт починає занадто аналізувати свої дії і думати над кожним наступним кроком, щоб не допуститися помилок і стає занадто настороженим і підозрілим. З однієї сторони, він почуває себе як в тилу у ворога, все сприймає на свій рахунок. А з іншої сторони, він бачить, що партнер загалом людина порядна. На жаль, не може прийняти й зрозуміти, що його партнер-інтроверт не настільки вже й поганий, як здається. І обоє починають жалкувати, що занадто довіряли один одному, відкривали потаємне.

Вважають себе мучениками, завдаючи тортур один одному

Екстраверту здається, що його неправильно розуміють, інтроверт картає себе за відвертість. Наступає взаємне відчуження, яке з часом слабне, якщо партнери цікаві один одному. Це вносить велику частку непорозумінь і здивувань у стосунки між партнерами, адже обоє впевнені, що був час, коли стосунки, здавалося, були чудовими. І незрозуміло, чому попередня ідилія поступово змінилася на трагедію, чому часто болить душа, чому невідомо звідки беруться страждання і непокоять її.

Часто сльози обурення можуть різко змінюватися бурхливим сміхом. Після бурі раптово виникнених непорозумінь виникає взаємна жалість один до одного і взаємне заспокоювання. Адже причини нервових штормів незрозумілі, конфлікт, здається, з’являється наче сам по собі, без вини партнерів. Нервування відбуваються не тільки поверхнево, а виникає й внутрішнє напруження та бажання обірвати стосунки, а звідки це приходить, незрозуміло, причини неясні. Вважають себе мучениками, завдаючи тортур один одному, і відчувають трагедію в тому, що і жити разом неможливо, і розійтися ніяк. Починають обдурювати, ухилятися від взаємних обов’язків.

У шлюбі з такою людиною жити майже неможливо, бо перекидають один одному зобов’язання, оскільки кожен з них не впевнений, що зможе це зробити. Такий стан виникає під впливом стосунків, наодинці кожен, не задумуючись, виконував би подібні завдання. 

При з’ясовуванні стосунків то вмовляють, то докоряють, а сам предмет з’ясування незрозумілий, щось не дає спокою, а що – не ясно. І чим довше прагнуть налагодити порозуміння, тим більше лабіринтів з’являється. Розмова ніби ні про що. Партнери відчувають все глибшу безвихідь, не розуміють, хто правий, а хто винен, сварки ні до чого не приводять, суперечки спокійні і тільки тупо спустошують обох, доводять до стану байдужості.

Єдиний порятунок – десь піти, щоб при відсутності партнера врівноважитися і якось заспокоїти душу. Зайві думки морочать голову, стосунки обриваються через духовну, психічну і сексуальну несумісності. Кожен блаженно очікує того дня, коли настане можливість розірвати стосунки та інший наважиться на це теж. Просто інтроверту важко проявити ініціативу. Тому екстраверт благородно та інтелігентно розставляє всі крапки над "і". 

Такі стосунки можна терпіти лише на певній відстані. При більш близькому і тривалому контакті наступає втома і роздратованість через затяжні суперечки і з’ясовування. Загалом стосунки дещо поверхневі, при розриві залишають лише згадки, що так, був собі такий партнер, але істинних струн душі не зачепив і ніякого сліду в ній не залишив.

Не забудьте поділитися з друзями (кнопки соцмереж нижче), а також обов'язково переходьте до матеріалу, щоб знати навіщо екстраверту інтроверт і навпаки.

 

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал