Споріднені стосунки - дотримання поваги, різні методи роботи

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Партнери дотримуються законів ввічливості і гостинності

Це стосунки оманливої схожості, коли люди досить добре розуміють один одного, і не лише на словах. Але говорять про формально потрібні в даних умовах речі, притримуючись законів ввічливості і гостинності, і не бажають особливо розбиратися в деталях стосунків між собою. У дружбі, в спільній справі партнери вміло відстоюють і захищають права один одного в складних ситуаціях. Надають легкості в передачі інформації при спілкуванні та ділових переговорах, знімаючи напругу і хвилювання, що допомагає без зайвих зусиль переконувати і доводити до інших суть предмету. Якісно проявляючи себе, партнери легко захоплюють один одного своїм інтелектом, чітко і точно подають суть думки, виявляють неординарні ідеї, винаходи. Це легкі стосунки при оговоренні спільних тем, але складні при більш близьких взаємодіях.

Партнери із задоволенням можуть обговорювати одні теми, говорять про відомі їм речі, не заглиблюючись у деталі, часто мають спільні інтереси. Добре розуміють мотиви іншого і мають спільні цілі, але оскільки підхід у вирішенні проблеми у них різний, їм необхідно радитись між собою, намагаючись знайти компроміс, щоб чітко визначитися в завданнях. Якщо цього не відбувається – може виникнути взаємна недовіра, і як наслідок – розбіжності і конфлікти.

Оскільки може виявитися, що методи в них різні, партнери можуть діяти прямо протилежно і цим неприємно дивуватимуть один одного. Кожному із партнерів здається, що інший береться за справу не з того кінця, робить все абсолютно по-своєму, не так, як робить його партнер, бо не може, не вміє інакше, і тому сприймається, як мало не зрадник. Коли партнер просить у іншого поради, той радить так, як він це розуміє, і інший не завжди отримує для себе певної користі тому, що надана інформація може мати інші відтінки і бути діаметрально протилежною, тому не одразу сприйматися. В результаті той, хто звертався за порадою, залишається ні з чим.

Одні і ті ж питання розглядаються під різним кутом зору

Одну і ту ж проблему кожен бачить зі своєї точки зору і кожен вважає, що інший вирішує проблеми непрактично, особливо не узгоджують методи і підходи до роботи і в результаті ідуть на компроміс. Більш того, партнерам не завжди вдається розібратися в точці зору іншого. І кожен із партнерів вважає іншого егоїстом, не намагаючись внести ясності у це питання, і напряму претензій не висловлює. Це спричиняє непорозуміння між ними. Але, якщо партнери знають сильні сторони один одного, то віддаються їх владі, бо поняття, висунуті кожним із партнерів, виявляють для іншого новизну, незнайоме і не зовсім зрозуміле. 

При дотриманні зовнішніх норм ввічливості й привітності партнери не проявляють істинної зацікавленості проблемами іншого. Коли відчувають, що вони рівні між собою, можуть досить мирно співіснувати. Якщо ж один вважає себе вищим за іншого, між ними виникають серйозні непорозуміння й конфлікти.

Соціальний зміст таких стосунків полягає в тому, що партнери розуміють ціну поваги й неповаги, і якщо виникає зневага, співіснування стає нестерпним. На близькій психологічній відстані стосунки ускладнюються: партнери починають набридати один одному через одноманітність тем і схожість поглядів. З часом стосунки приводять до нудьги та застою, а таким партнерам протипоказана рутина. 

Нові враження вносять у стосунки раптову розрядку напруження. В товаристві квазітотожні стосунки можуть покращуватися, бо поведінка партнера в контактах з іншими людьми подобається. Причина в тому, що партнери ставляться з повагою до інших людей і показують себе з позитивної сторони, справляють враження цікавої і вартої уваги людини. Більш того, вчаться один у одного, як вдосконалити свої соціальні взаємодії. Один з них може навчитися стриманості, інший, навпаки, більшій активності.

Важливо зберігати почуття поваги один до одного

У таких стосунках дуже важливо зберігати почуття поваги один до одного, визнавати за іншим право бути таким, який він є. Ці люди мають багато спільного, але не менше й відмінного, вони часто приятелюють, навіть одружуються, але слід пам’ятати, що в такій сім’ї час від часу спалахує роздратування одного або двох партнерів, виникають сварки, під час яких подружжя обмінюється образливими, неприємними репліками, а часом, здавалося б, звичайні для одного зауваження сприймаються іншим вкрай болісно.

Через гостре бачення недоліків іншого партнерам не вистачає потрібної тактовності при оцінці. Вони можуть емоційно тиснути один одного, вимагаючи прийняття того рішення, яке здається єдино правильним. Вчинки партнера іноді здаються позбавленими здорового глузду, їх неможливо передбачити. 

В сім’ї споріднені стосунки важкі: сприйняття світу схоже, але реакції і дії зовсім різні, породжують недовіру між партнерами, не дають відчути власну значимість, реалізувати себе. При співпадінні потреб не співпадають методи дій. І коли партнери очікують ініціативи до дій від іншого, це очікування взаємне, і люди вважають один одного за ледаря. Люди прагнуть одного й того ж, але думають інакше. Тому не можуть домовитись, як діяти. У суперечках кожен залишається при своїй думці. Такі стосунки вимагають компромісу з обох сторін, партнерам треба лавірувати, щоб утримувати прийнятну дистанцію. Виникає потреба у самостійності і свободі один від одного.

Тепер знаєте тонкощі квазітотожних стосунків і можете поділитися з друзями (кнопки соцмереж нижче). Далі думаю буде важливим ознайомитися з рекомендаціями профілактики захорювань людям різних соціотипів.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment