Квазітотожні стосунки - "інтелектуальне" доповнення при спілкуванні, допомога, розділення обов’язків

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Погляди і методи партнера незвичні і цікаві

Це стосунки, в яких люди, маючи спільний інтерес, застосовують зовсім різні підходи до справи, у них однакове ставлення до життєвих цінностей і різні вчинки. Погляди і методи іншого незвичні і цікаві. Це породжує багато дискуссій, але є бажання піти на компроміс, зрозуміти партнера, допомогти, дати пораду.

На початкових етапах спілкування партнери захоплюються інтелектом один одного. При спілкуванні вони створюють своєрідне "інтелектуальне" доповнення, оскільки те, що сильне у одного, у іншого - слабке, тому підкоряється партнерові, бо не бачить необхідності створювати тут щось нове, вважає це незмінним. Тому, спілкуючись, вони дають один одному можливість усвідомити те, чого раніше не бачили, або просто не звертали уваги.

Партнери проявляють цікавість до одних і тих самих речей, але розглядають їх з різних точок зору. Хоча й не сприймають іншого за рівного, вважаючи його менш компетентним й менш талановитим, а себе помилково вправнішим. Це відчувається обома як несправедливість й амбіціозність іншого. 

При поверхневому погляді ці люди здаються схожими, але насправді вони надто різні, щоб глибоко розуміти один одного. Вони завжди мусять переосмислювати інформацію, пристосовуючи її до власного розуміння, або роз’яснювати іншому до дрібниць. Ця переробка й підлаштування вимагає багато зусиль й не приносить бажаного задоволення. Складається враження, що партнер ускладнює прості речі, намагаючись постійно заплутувати. Обоє впевнені, що все, що б не намагався говорити партнер, можна висловити набагато простіше й зрозумілішим способом. Навіть, коли кожен з них розказує про ту саму подію чи книгу, може скластися враження, що мова йде про зовсім різні події та книги.

У партнерів немає труднощів у знаходженні тем для обговорення чи дискусії, вони можуть обурюватися одним і тим же. Бесіда, хоч і немає розбіжностей, але задоволення однак не приносить. 

Різниця в підходах викликає бажання віддалитися і робити все по-своєму

Без зайвих зволікань одразу готові практично допомогти один одному, чітко розуміючи мотив прохання, безкорисливо суттєво допомагають і отримують від таких вчинків приємність. Причому допомагають, незважаючи на втому і стан здоров’я. Бачать різні виходи із складних ситуацій. Один може захоплюватися неповторністю іншого, а при тісних взаємодіях не розуміє як, і головне навіщо, він робить саме так. Партнери можуть користуватися порадами, але не можуть вчитися один в одного. Різниця в підходах приводить до бажання віддалитися і робити все по-своєму.

Позитивним у цих стосунках є те, що партнери обходять слабкі сторони і тому не вбачають в іншому небезпеки. Це люди, які майже не мають можливості образити іншого, посваритися між собою, але лише на далекій психологічній відстані.

Якщо ж їм доводиться постійно бути разом, ці відносини значно загострюються і втомлюють. На близькій відстані, особливо, коли зачіпаються особисті інтереси, навіть невеличка суперечка може зруйнувати ці стосунки. З’являються труднощі у взаєморозумінні і невміння рахуватися з інтересами іншого.

У логічних можливе мирне співіснування, а етичні постійно займаються виясненням стосунків, осуджують вчинки і дії, відчувають внутрішню напругу. Партнери не розуміють мотиви вчинків, а якщо вважають, що розуміють, то ці мотиви осуджуються. Неможливість взаєморозуміння породжують образи і роздратування. Стосунки стають холодними, зростає байдужість, у партнерів нема бажання піклуватися один про одного, внутрішній світ іншого здається зрозумілим і нецікавим. Кожен прагне іти своїм шляхом, не зважаючи на досвід і думку іншого. Через це обоє відчувають деяку ненадійність партнера, підозрюють у можливості зрадити і покинути у важку хвилину, хоча це й не так. Дивуються, що могло раніше приваблювати їх, розчаровуються і в стосунках, і в один одному.

Як і при інших стосунках, взаємна симпатія відіграє велику роль у налагодженні порозуміння. Відсутність симпатії приводить до психічного напруження й конфліктів між партнерами. В сім’ї відчуваються приховане незадоволення і внутрішні неузгодження. Партнер здається менш здібним, але в тих питаннях, які в одного не виходить владнати, інший чомусь досягає набагато більше. Через це страждає самолюбство обох: такий стан сприймається як несправедливість.

Найнеприємніше в цих стосунках – неможливість повністю зрозуміти людину. Варто одному із партнерів зачепити неприємну тему, як конфлікти наростають на зразок снігової кулі. Суперечки можуть тривати довго, доки обоє не ослаблять взаємну напругу, причому ірраціональні першими проявляють ініціативу в примиренні.

Коли потрібно разом вирішити проблеми, починають усвідомлювати, що обоє думають по-різному і мають різні підходи у вирішенні проблем. Один пояснює іншому, як не треба робити, кожен вважає, що іншим все робиться не так: так робити не треба, так жити не можна, хочеться відкрити іншому очі, але він однак не розуміє. Все, чого прагне один парнер, інший не потребує. Є один вихід із скрутного становища: чітке розмежування обов’язків, сфер діяльності і впливу, але в сім’ї так все владнати важко. З часом партнери починають шкодувати часу, проведеного разом, вважаючи його марною втратою. Розлучаються легко, без жалю.

Полілились з друзями про квазітотожні стосунки? Далі вам обов'язково треба перейти до матеріалу про закони соціоніки.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment