Стосунки суперего - суперництво інтересів

При зближенні виникає "дивне" нерозуміння і суперництво

У таких стосунках існує взаємоповага, партнер справляє враження сильної особистості, якій підвладно те, у що інший не хоче і не може втручатися. Інший - це як втілення віддаленого й таємного ідеалу, в якому є риси та якості, які хотілося б розвинути в собі, інший є підсвідомою компенсаторною мрією: "мені ніколи не стати таким, навіть у мріях". Їх зацікавлюють манери, поведінка, спосіб формулювання думок. Але це лише на далекій психологічній відстані, при зближенні виникає "дивне" нерозуміння і суперництво.

Кожен намагається справити враження на іншого, довести йому свою значимість чи пріоритет у чомусь. Коли партнер починає розмірковувати за сильними сторонами, розповідати, як він бачить світ і людей у ньому, іншому стає неприємно його слухати, бо отримує інформацію такого характеру, яка пов’язана із постійними сумнівами, докорами сумління і невпевненістю. Труднощі взаєморозуміння приводять до втрати почуття довіри і надії на можливість бути правильно зрозумілим.

Доводиться пристосовуватися один до одного, шукати точки стикання, але рівновага в стосунках наступає ненадовго. Партнери дуже емоційно сприймають один одного і можуть мимохідь причиняти біль. 

Швидко вирішуються питання в діловій розмові. При обговоренні деталей виникає захоплення спілкуванням через чіткість подання необхідної інформації, виникають нові варіанти і злегка вирішується завдання. Коли немає теми для спілкування, яка цікавила б обох, спілкування носить досить формальний характер. Хочеться більше висловити свою точку зору, ніж вислухати партнера. Складається враження розуміння і цікавості до себе, разом із підозрою, що вони не глибокі.

В стосунках супер его слід утримувати психологічну дистанцію

Між партнерами існує взаємоповага, коли ще не досить добре знають один одного. І можуть надати дієву допомогу в конкретній ситуації, якщо виникає необхідність. Але в стосунках супер его слід утримувати психологічну дистанцію, бо в близьких стосунках виникають тертя, люди дратують один одного, починаються сварки, образи, порожні обіцянки, потрібно постійно підлаштовуватися під іншого, а це в даному випадку не так легко. Тим і відрізняються ці стосунки, що на відстані є взаємодопомога, бо вона вимагається лише час від часу, партнер розуміє необхідність своєї допомоги й радий її надати.

На близькій дистанції напруження викликає бажання не допомагати ні в чому, віддалитися.

При близьких взаємодіях виникає багато проблем, особливо видно недоліки і різницю інтересів. У повсякденності в партнерів виникає відчуття, що інший робить навмисно все навпаки, назло, неправильно. Взаємне роздратування переростає в гострі конфлікти, особливо при більш близьких стосунках чи стиканні особистих інтересів. Взаємна глухота проявляється у відсутності потрібної уваги до інтересів іншого і нав’язувані своєї точки зору. Незрозуміла логіка поведінки. Причини образ не висловлюються, й партнер лише здогадується, за що на нього розсердились і образились. Часто не повідомляють один одного про свої наміри або не прислуховуються один до одного, і тому дії можуть виглядати не такими, як очікували вони, навіть протилежними, що призводить до конфліктів. Тоді партнери сприймають один одного як несерйозну, безвідповідальну, нечуйну, байдужу людину. 

Варто одному висловити свої знання (накопичені нормативи), як на нього одразу звалюється критика партнера, хоча той, безумовно, навіть і не думав критикувати, просто побачивши, як вузько і поверхнево дивиться на це питання його партнер, як невпевнено висловлює свої думки з приводу цього, у нього з’являється почуття необхідності допомогти розібратися, а іншим це сприймається як безжальна критика. Інтуїтивного партнера дратує дріб’язковість сенсорного, причіпливість до речей, які не варті, на його думку, уваги. Щодо сенсорного, той дивується, як можна багато говорити про несуттєве і не приділяти належної уваги побуту і щоденним справам. Такі суперечки можуть привести до конфлікту, коли кожен спокійно відстоює свої позиції незалежно до претензій партнера.

При відсутності спільних тем партнери нудьгують

Бажаючи вирівняти ситуацію і загладити свою провину, сенсорний партнер проявляє увагу через подарунки. Інтуїтивний же прагне морально підтримати й допомогти на духовному рівні. Але ці благородні наміри не оцінюються належним чином, приймаються байдуже і не взмозі владнати стосунки. Досвід розуміння накопичується методом спроб і помилок.  

Якщо стосунки супер его зв’язують двох екстравертів, вони, як правило, невдоволені один одним через те, що партнер приділяє недостатньо уваги, занадто зайнятий сторонніми справами. Серед інтровертів одному здається, що інший занадто нав’язливий, надокучає і не дає спокою. В обох випадках виникають непорозуміння. Але внутрішня розташованість до партнера при цьому не зникає. Надія на те, що ідеалу все-таки можна досягти, не пропадає. І стосунки іноді відновлюються, коли партнери відпочинуть один від одного.

Особливо небезпечні стосунки в сім’ї, - постійне відчуття підвоху зі сторони партнера посилює підозру в його підступних намірах. Виникають необгрунтовані претензії і приниження, бо один із партнерів робить щось краще від іншого, інший більше розуміється в інших сферах, і відбувається звинувачення один одного. 
На відстані це можуть бути досить приємні товариські стосунки з цікавим обміном думок.

Недостатнє взаєморозуміння і відсутність підтримки у справах приводить з часом до відчуження.

Далі переходьте до вивчення місії людини в залежності від її соціонічного типу...

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал