Стосунки соціального замовлення - нерівноцінна залежність

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Стосунки передачі соціального досвіду

Ці стосунки допомагають при соціальних контактах, зацікавлюють і сприяють своєрідному розвитку партнерів і розширенню їх інтересів. Такі стосунки використовуються для передачі соціального досвіду й виконання соціального замовлення через корекцію та контроль. Об’єднують людей в суспільстві, оплутуючи їх невидимими путами нерівноцінної інформації, прив’язуючи один до одного почуттям обов’язку і відповідальності. У ділових взаємодіях сприяють соціальному прогресу, а в сім’ї спричинюють різні хвороби.

Якщо протиставити кожну окрему людину і суспільство, то між ними цілком закономірно виникають стосунки соціального замовлення. Кожна людина, будучи істотою з певними фізичними та психічними потребами поруч з виконанням своїх життєвих функцій - добування засобів до існування для себе й своїх дітей, реалізуючи при цьому свої фізичні й духовні сили, є складовою частиною інтегрального інтелекту, і не відаючи того, виконує певне соціальне замовлення, тобто несе службу суспільству як єдиному цілому, виконуючи для нього соціальне замовлення, а суспільство в свою чергу диктує соціальне замовлення й контролює його виконання.

Завдяки механізму стосунків соціального замовлення людство збагачується новим в галузях науки, мистецтва, етики, естетики, філософії. Дані стосунки є частиною в соціальному прогресі і діють, підпорядковуючись суспільним нормам на соціальному рівні.

Партнер-передавач ідентифікується із суспільством, а його потреби - із потребами суспільства. Але стосунки не дозволяють особистості цілком реалізувати свої природжені якості, тому що партнери знаходяться у взаємній залежності і між ними немає повноцінного обміну інформацією. Кожен з них відчуває власну неповноцінність, дискомфорт і невдоволення, як собою, так і іншими. 

Стосунки соціального замовлення несиметричні: один із партнерів знаходиться у стані передачі, інший - у стані прийому, і обидва в нерівноправній взаємозалежності. З однієї сторони є передавач, що не в повній мірі розуміє діяльність і досвід приймача, але має на нього вплив. Інформація, що надходить від передавача, сприймається приймачем легко, об’ємно, із різними варіаціями, здається вагомою, істинною, цінною, що не потребує доказів і запевнянь, і, як через підсилювач, перебільшено.

З іншого боку - приймач, який цілком розуміє передавача, при чому навіть краще, ніж самого себе, й запопадливо виконує його завдання, але не здатний на нього вплинути. Передавач же, важко сприймаючи інформацію від приймача, вважає її непереконливою, неповною, недоцільною, суб’єктивною і не дуже важливою, зменшує її значення. Це приводить до неоднозначного сприйняття з викривленим змістом. Таким чином ці стосунки можна назвати стосунками опіки без зворотнього зв’язку.

Партнери у стосунках соціального замовлення виконують два завдання: 

1) передавач передає накопичений досвід приймачу і формує соціальне замовлення, задає ритм;
2) приймач виконує це соціальне замовлення шляхом задоволення потреб передавача, які перетворюються у соціальні інтереси приймача.

Він приймає сигнали передавача, допомагає йому і спрямовує його активність у потрібне русло, тим самим нормалізуючи стан і життєдіяльність. Він повинен опереджувати передавача, приймаючи неординарні рішення. Виконавцем соціального замовлення не може бути будь-яка людина певного соціонічного типу, вона повинна бути особистістю з високим рівнем розвитку інтелекту, мати відповідну освіту а то і посаду.

Коли мова іде про передачу досвіду, мається на увазі не тільки особистий досвід окремої людини, що є необхідною умовою повсякденного розвитку суспільства, це може бути й узагальнений соціальний досвід за умови, якщо людина компетентна у своїй справі і є рушійною силою у розвитку науки, техніки, політики і т.п. Тому такі стосунки можуть бути плідними і конструктивними в роботі, адже передавач, насичуючи позитивною енергією, дає поштовх і силу приймачу, а останній надає необхідну допомогу.

Оскільки стосунки несиметричні й нерівноправні, один із партнерів знаходиться у несвідомій залежності від іншого, передавач, не бажаючи того, пригнічує приймача, який відчуває це, але зі своєї сторони хоче угодити передавачу, бо відчуває свою корисність і необхідність для нього.

Несвідомо передавач стає кумиром для приймача

Тому ці стосунки можна охарактеризувати як підлі, що своєю оманливою слащавістю втягують партнерів у прірву взаємозалежності, вирватися з якої майже неможливо. Причому, на відстані ці стосунки дуже притягуючі, а при близьких взаємодіях не задовольняють партнерів і спричинюють зневагу передавача до приймача, хоча приймач ставиться до передавача великодушно і все вибачає.

Зі сторони здається, що партнер-приймач в порівнянні зі своїм партнером-передавачем знаходиться на більш високому щабелі соціального розвитку та досконалості. Це враження складається тому, що передавач дає можливість приймачу проявити в повній мірі свою сильну сторону й вплинути на передавача, надихаючи й активізуючи його. Приймач проявляє й реалізує себе, але при цьому не задовольняє власних потреб. В такій ситуації при умовах, що склалися, як передавачу, так і приймачу розібратися нелегко. 

Такі стосунки сприяють обособленню й зацикленості, тобто обмежують партнерів колом власних інтересів і потреб, вимагаючи обертатися лише в межах своєї орбіти, і зосереджують їх тільки на ній, бо не виконати запрограмоване завдання для них неможливо.

Якщо в такому процесі приймають участь не двоє партнерів, які завжди один одному будуть або екстраверти, або інтроверти, а принаймні четверо представників двох квадр, де в дію включаються пари екстравертів та інтровертів, то тоді програма соціального замовлення виконуватиметься на соціальному рівні, направляючи суспільство до розвитку й прогресу. 

Частково стосунки соціального замовлення виникають для виконання певних потреб і між дуалами, але при рівноправності партнерів і зміні ролей. Тому люди і потрапляють у по-своєму приємні й притягальні стосунки соціального замовлення, бо відчувають псевдодуальність.

Наступний матеріал про місію людини в залежності від її соціонічного типу буде теж дуже корисним.

 

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment