Стосунки соціального замовлення - нерівноцінна залежність

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Стосунки передачі соціального досвіду

Ці стосунки допомагають при соціальних контактах, зацікавлюють і сприяють своєрідному розвитку партнерів і розширенню їх інтересів. Такі стосунки використовуються для передачі соціального досвіду й виконання соціального замовлення через корекцію та контроль. Об’єднують людей в суспільстві, оплутуючи їх невидимими путами нерівноцінної інформації, прив’язуючи один до одного почуттям обов’язку і відповідальності. У ділових взаємодіях сприяють соціальному прогресу, а в сім’ї спричинюють різні хвороби.

Якщо протиставити кожну окрему людину і суспільство, то між ними цілком закономірно виникають стосунки соціального замовлення. Кожна людина, будучи істотою з певними фізичними та психічними потребами поруч з виконанням своїх життєвих функцій - добування засобів до існування для себе й своїх дітей, реалізуючи при цьому свої фізичні й духовні сили, є складовою частиною інтегрального інтелекту, і не відаючи того, виконує певне соціальне замовлення, тобто несе службу суспільству як єдиному цілому, виконуючи для нього соціальне замовлення, а суспільство в свою чергу диктує соціальне замовлення й контролює його виконання.

Завдяки механізму стосунків соціального замовлення людство збагачується новим в галузях науки, мистецтва, етики, естетики, філософії. Дані стосунки є частиною в соціальному прогресі і діють, підпорядковуючись суспільним нормам на соціальному рівні.

Партнер-передавач ідентифікується із суспільством, а його потреби - із потребами суспільства. Але стосунки не дозволяють особистості цілком реалізувати свої природжені якості, тому що партнери знаходяться у взаємній залежності і між ними немає повноцінного обміну інформацією. Кожен з них відчуває власну неповноцінність, дискомфорт і невдоволення, як собою, так і іншими. 

Стосунки соціального замовлення несиметричні: один із партнерів знаходиться у стані передачі, інший - у стані прийому, і обидва в нерівноправній взаємозалежності. З однієї сторони є передавач, що не в повній мірі розуміє діяльність і досвід приймача, але має на нього вплив. Інформація, що надходить від передавача, сприймається приймачем легко, об’ємно, із різними варіаціями, здається вагомою, істинною, цінною, що не потребує доказів і запевнянь, і, як через підсилювач, перебільшено.

З іншого боку - приймач, який цілком розуміє передавача, при чому навіть краще, ніж самого себе, й запопадливо виконує його завдання, але не здатний на нього вплинути. Передавач же, важко сприймаючи інформацію від приймача, вважає її непереконливою, неповною, недоцільною, суб’єктивною і не дуже важливою, зменшує її значення. Це приводить до неоднозначного сприйняття з викривленим змістом. Таким чином ці стосунки можна назвати стосунками опіки без зворотнього зв’язку.

Партнери у стосунках соціального замовлення виконують два завдання: 

1) передавач передає накопичений досвід приймачу і формує соціальне замовлення, задає ритм;
2) приймач виконує це соціальне замовлення шляхом задоволення потреб передавача, які перетворюються у соціальні інтереси приймача.

Він приймає сигнали передавача, допомагає йому і спрямовує його активність у потрібне русло, тим самим нормалізуючи стан і життєдіяльність. Він повинен опереджувати передавача, приймаючи неординарні рішення. Виконавцем соціального замовлення не може бути будь-яка людина певного соціонічного типу, вона повинна бути особистістю з високим рівнем розвитку інтелекту, мати відповідну освіту а то і посаду.

Коли мова іде про передачу досвіду, мається на увазі не тільки особистий досвід окремої людини, що є необхідною умовою повсякденного розвитку суспільства, це може бути й узагальнений соціальний досвід за умови, якщо людина компетентна у своїй справі і є рушійною силою у розвитку науки, техніки, політики і т.п. Тому такі стосунки можуть бути плідними і конструктивними в роботі, адже передавач, насичуючи позитивною енергією, дає поштовх і силу приймачу, а останній надає необхідну допомогу.

Оскільки стосунки несиметричні й нерівноправні, один із партнерів знаходиться у несвідомій залежності від іншого, передавач, не бажаючи того, пригнічує приймача, який відчуває це, але зі своєї сторони хоче угодити передавачу, бо відчуває свою корисність і необхідність для нього.

Несвідомо передавач стає кумиром для приймача

Тому ці стосунки можна охарактеризувати як підлі, що своєю оманливою слащавістю втягують партнерів у прірву взаємозалежності, вирватися з якої майже неможливо. Причому, на відстані ці стосунки дуже притягуючі, а при близьких взаємодіях не задовольняють партнерів і спричинюють зневагу передавача до приймача, хоча приймач ставиться до передавача великодушно і все вибачає.

Зі сторони здається, що партнер-приймач в порівнянні зі своїм партнером-передавачем знаходиться на більш високому щабелі соціального розвитку та досконалості. Це враження складається тому, що передавач дає можливість приймачу проявити в повній мірі свою сильну сторону й вплинути на передавача, надихаючи й активізуючи його. Приймач проявляє й реалізує себе, але при цьому не задовольняє власних потреб. В такій ситуації при умовах, що склалися, як передавачу, так і приймачу розібратися нелегко. 

Такі стосунки сприяють обособленню й зацикленості, тобто обмежують партнерів колом власних інтересів і потреб, вимагаючи обертатися лише в межах своєї орбіти, і зосереджують їх тільки на ній, бо не виконати запрограмоване завдання для них неможливо.

Якщо в такому процесі приймають участь не двоє партнерів, які завжди один одному будуть або екстраверти, або інтроверти, а принаймні четверо представників двох квадр, де в дію включаються пари екстравертів та інтровертів, то тоді програма соціального замовлення виконуватиметься на соціальному рівні, направляючи суспільство до розвитку й прогресу. 

Частково стосунки соціального замовлення виникають для виконання певних потреб і між дуалами, але при рівноправності партнерів і зміні ролей. Тому люди і потрапляють у по-своєму приємні й притягальні стосунки соціального замовлення, бо відчувають псевдодуальність.

Наступний матеріал про місію людини в залежності від її соціонічного типу буде теж дуже корисним.

 

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment