Дзеркальні стосунки - довіра, взаємне повчання, корекція, насмішки

Слова одного віддзеркалюються у вчинках іншого

Дзеркальні стосунки отримали свою назву через те, що слова одного віддзеркалюються у вчинках іншого. Те, про що розмірковує один, неусвідомлено реалізує інший своєю поведінкою. Однак така реалізація ніколи не буває повною. Дзеркало виявляється викривленим, оскільки свої вчинки кожен корегує і виправляє, виходячи із зовсім інших норм поведінки, ніж партнер. З цієї причини і виникає подив, а часом і претензії один до одного.

Кожен намагається підправити поведінку іншого, однак такі спроби не мають шансів на успіх. 

З іншої сторони, якщо враховувати чисто словесну сторону, тут існує конструктивна критика. Справа у тому, що в дзеркальній парі обоє або теоретики, або практики, тому у них завжди знаходяться спільні теми для спілкування і обговорення. Причому кожен бачить тільки половину однієї і тієї ж проблеми, тому завжди цікаво, що думає з цього приводу партнер. Ці стосунки добре підходять для дружби, де є спільні інтереси і захоплення. Такі партнери часто хороші друзі, їм цікаво разом, спілкування тепле і відверте.

Партнер бачить в іншому кращу версію себе

Інтелекти цих людей дещо схожі, але це не зовсім так, просто екстраверт надає впевненості й активності, а інтроверт – спокійності й поміркованості, при цьому кожен бачить в іншому ніби удосконаленого себе. В іншому багато схожого і крім того є те, чого не вистачає самому, обоє мають схожі таланти, і тому в таких стосунках можуть виявитися неприємні тенденції постійного перевиховування, навчання та вдосконалення партнера, або повчання, насмішок, що часто закінчується взаємною образою чи роздратуванням. При повідомленні будь-чого у кожного складається враження, що інший нібито приховує суть і значення речей, бо ці речі не одразу доходять до свідомості. 

Кожен із партнерів чекає від іншого такої уваги й турботи, яку може надати лише дуал, а в дзеркальних стосунках ці очікування залишаються незадоволеними. Складається враження, що партнер робить все не так. Якщо ж один із партнерів скаржиться, що інший чогось не робить, то цей інший зовсім не відчуває, що повинен це робити, тим паче, він і не знає, як це робити, бо чекає опіки й потребує такої ж допомоги, як і партнер.

Однак, деяка допомога все ж таки існує: екстраверт показує інтроверту реальність життєвих ситуацій, а інтроверт розкриває підводні течії ситуативних відносин, і якщо це не сім’я, партнери часто стають добрими друзями. А коли працюють над спільним проектом, їх взаємні корегування стають конструктивними й корисними для справи. В результаті спільної роботи проходить взаємна корекція, уточнення.

Глобальні цілі в дзеркальних стосунках розходяться

Хоч можуть узгоджувати плани з недалекою перспективою, але завжди мають розходження в глобальних цілях. Різні і способи досягнення цілей. Неоднаковий життєвий ритм, пов’язаний з ознакою раціональності-ірраціональності, у справі допомагає переймати ініціативу й захоплюватися виконанням завдання. В сім’ї та у близьких стосунках тільки поглиблює непорозуміння, породжуючи іронію, яка переростає у з’ясування стосунків, звинувачення, глузування або роздратування через неможливість переконати партнера. 

У сім’ї напруження виникає тоді, коли один із партнерів проявляє непоступливість і впертість з приводу тих питань, в яких, як йому здається, він краще розбирається. Інший може постійно висувати претензії, бо відчуває дефіцит уваги. Це сприймається як причіпливість. Одному може часто здаватися, що інший надто багато говорить там, де треба просто діяти.

Коли критикує один, в іншого створюється відчуття, що вторглися у святая святих, що руйнується те, що було для нього завжди недоторканим. Те, що один із партнерів вважає остаточно вирішеним, виявляється незавершеним для іншого і потребує подальшого обмірковування.

Така різниця може завдавати клопоту у здійсненні їх спільних планів. Кожному з них здається, ніби інший некомпетентний. Тому партнери намагаються корегувати один одного, але марно, хоч і виливається це в гарячі суперечки і навіть в завдавання образ. Вважають один одного авантюристами, а з часом набувають рис один одного. 

При напружених сімейних відносинах партнерам важко як розірвати стосунки, так і співіснувати разом; до того ж у них немає можливості зачепити слабкорозвинуті сторони один одного. До того ж, вони занадто зрозумілі один одному, щоб бути постійно цікавими. Тому, притерпівшись, ведуть відособлене життя, переслідуючи кожен власні інтереси.

Поділіться з друзями цією "солодкою" інформацією і обов'язково переходьте до наступного матеріалу про 2 комірки психіки де приховані ваші таланти і улюблена справа.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал