Дзеркальні стосунки - довіра, взаємне повчання, корекція, насмішки

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Слова одного віддзеркалюються у вчинках іншого

Дзеркальні стосунки отримали свою назву через те, що слова одного віддзеркалюються у вчинках іншого. Те, про що розмірковує один, неусвідомлено реалізує інший своєю поведінкою. Однак така реалізація ніколи не буває повною. Дзеркало виявляється викривленим, оскільки свої вчинки кожен корегує і виправляє, виходячи із зовсім інших норм поведінки, ніж партнер. З цієї причини і виникає подив, а часом і претензії один до одного.

Кожен намагається підправити поведінку іншого, однак такі спроби не мають шансів на успіх. 

З іншої сторони, якщо враховувати чисто словесну сторону, тут існує конструктивна критика. Справа у тому, що в дзеркальній парі обоє або теоретики, або практики, тому у них завжди знаходяться спільні теми для спілкування і обговорення. Причому кожен бачить тільки половину однієї і тієї ж проблеми, тому завжди цікаво, що думає з цього приводу партнер. Ці стосунки добре підходять для дружби, де є спільні інтереси і захоплення. Такі партнери часто хороші друзі, їм цікаво разом, спілкування тепле і відверте.

Партнер бачить в іншому кращу версію себе

Інтелекти цих людей дещо схожі, але це не зовсім так, просто екстраверт надає впевненості й активності, а інтроверт – спокійності й поміркованості, при цьому кожен бачить в іншому ніби удосконаленого себе. В іншому багато схожого і крім того є те, чого не вистачає самому, обоє мають схожі таланти, і тому в таких стосунках можуть виявитися неприємні тенденції постійного перевиховування, навчання та вдосконалення партнера, або повчання, насмішок, що часто закінчується взаємною образою чи роздратуванням. При повідомленні будь-чого у кожного складається враження, що інший нібито приховує суть і значення речей, бо ці речі не одразу доходять до свідомості. 

Кожен із партнерів чекає від іншого такої уваги й турботи, яку може надати лише дуал, а в дзеркальних стосунках ці очікування залишаються незадоволеними. Складається враження, що партнер робить все не так. Якщо ж один із партнерів скаржиться, що інший чогось не робить, то цей інший зовсім не відчуває, що повинен це робити, тим паче, він і не знає, як це робити, бо чекає опіки й потребує такої ж допомоги, як і партнер.

Однак, деяка допомога все ж таки існує: екстраверт показує інтроверту реальність життєвих ситуацій, а інтроверт розкриває підводні течії ситуативних відносин, і якщо це не сім’я, партнери часто стають добрими друзями. А коли працюють над спільним проектом, їх взаємні корегування стають конструктивними й корисними для справи. В результаті спільної роботи проходить взаємна корекція, уточнення.

Глобальні цілі в дзеркальних стосунках розходяться

Хоч можуть узгоджувати плани з недалекою перспективою, але завжди мають розходження в глобальних цілях. Різні і способи досягнення цілей. Неоднаковий життєвий ритм, пов’язаний з ознакою раціональності-ірраціональності, у справі допомагає переймати ініціативу й захоплюватися виконанням завдання. В сім’ї та у близьких стосунках тільки поглиблює непорозуміння, породжуючи іронію, яка переростає у з’ясування стосунків, звинувачення, глузування або роздратування через неможливість переконати партнера. 

У сім’ї напруження виникає тоді, коли один із партнерів проявляє непоступливість і впертість з приводу тих питань, в яких, як йому здається, він краще розбирається. Інший може постійно висувати претензії, бо відчуває дефіцит уваги. Це сприймається як причіпливість. Одному може часто здаватися, що інший надто багато говорить там, де треба просто діяти.

Коли критикує один, в іншого створюється відчуття, що вторглися у святая святих, що руйнується те, що було для нього завжди недоторканим. Те, що один із партнерів вважає остаточно вирішеним, виявляється незавершеним для іншого і потребує подальшого обмірковування.

Така різниця може завдавати клопоту у здійсненні їх спільних планів. Кожному з них здається, ніби інший некомпетентний. Тому партнери намагаються корегувати один одного, але марно, хоч і виливається це в гарячі суперечки і навіть в завдавання образ. Вважають один одного авантюристами, а з часом набувають рис один одного. 

При напружених сімейних відносинах партнерам важко як розірвати стосунки, так і співіснувати разом; до того ж у них немає можливості зачепити слабкорозвинуті сторони один одного. До того ж, вони занадто зрозумілі один одному, щоб бути постійно цікавими. Тому, притерпівшись, ведуть відособлене життя, переслідуючи кожен власні інтереси.

Поділіться з друзями цією "солодкою" інформацією і обов'язково переходьте до наступного матеріалу про 2 комірки психіки де приховані ваші таланти і улюблена справа.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment