Напівдуальні стосунки - тонізування, несподівані непорозуміння

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Відмінності у поглядах викликають взаємний інтерес

На перших етапах це мирні, але оманливі стосунки. З одного боку здається - все нормально, але водночас чогось не вистачає. Налагоджуються і підтримуються ці стосунки складніше, ніж дуальні, і вимагають для цього більшого часу, хоча наміри один одного зрозумілі. Різницею своїх поглядів партнери можуть викликати взаємний інтерес. Кожен здається загадковим і непередбачуваним, їм важко зрозуміти один одного. Це романтичні стосунки, в яких партнери чогось недоговорюють.

Партнери, як правило, охоче спілкуються, не нудьгують. При цьому екстраверт не слухає інтроверта, продовжує розвивати свою тему. Однак інтроверта це не ображає, він знаходить можливість підлаштуватися. У партнерів багато тем для бесід, і спілкування не набридає. Обоє впевнені, що життя дасть все, що потрібно, і їх впевненість по відношенню до світу подвоюється.

Партнери проявляють цікавість, уважні до проблем і труднощів іншого, тягнуться один до одного, особливо, коли симпатизують. Однак, через те, що між партнерами існує взаєморозуміння лише наполовину, то між ними порушується гармонія, звичайно, ненароком, коли один із них робить такий вчинок, який все різко руйнує. Однак партнери не ображаються один на одного, заспокоюються і знову роблять спроби зближення, щоб у черговий раз спіткнутися на рівному, здавалося б, місці. Дивлячись зі сторони, можна сказати, що тут киплять пристрасті, розпалюється кохання, яке влучно описано такими словами: "А метелики на вогонь все летять у вікно і летять, але б’ються об скло, не втрачаючи віри своєї". 

Співпадає область потреб і не співпадає область реалізації

У напівдоповнюючих стосунках партнерам легко налагодити контакт, вони симпатизують, із захопленням спілкуються, але при зближенні виявляється, що співпрацювати їм не так вже й легко, бо вони не надають заохочення й не сприяють активності. У співпраці не вистачає злагодженості, проявляється індивідуалізм і впертість.

Поради і прохання сприймаються правильно і складається враження, що партнер готовий до їх виконання, але допомога не влаштовує обох. Бо кожен проявляє піклування перш за все про свої інтереси і зручності, і лише після цього створює комфорт для партнера. Таке враження, що партнери, бажаючи чогось досягти, просуваються – крок уперед, і два назад, бо у процесі виконання якоїсь справи знаходять усіляки придумки на пересторогу.

Різниця світоглядів приводить до частих суперечок і втоми від спілкування. Не зрозуміло, звідкіля і чому так часто виникають неузгодження, непорозуміння (як дрібні, так і серйозні) з переходом до суперечок, які виникають з порожнечі, безпідставно: ще кілька секунд тому були тиша і спокій, а зараз буря докорів, скарг і вимог, при чому одні змінюються іншими. І ще незрозуміліше, яким чином взаємини налагоджуються, нібито нічого й не було. Емоційні вибухи порушують гармонію, але примирення відбувається швидко і безболісно. Розслабитися неможливо, течія стосунків постійно наштовхується на підводне каміння, що надає гостроти відчуттів і нові враження. 

Призначення цих стосунків - тонізувати партнера

Це досягається за рахунок періодичних струсів, які не дають людині розслабитися. Їх можна порівняти з поливанням холодною водою після неповного пробудження у вранішні часи. Тому й комфорт у спілкуванні з таким партнером контрастний: то радість зближення, то подив і розчарування.

Партнери, завдяки не однаковому сприйняттю світу, вчать сміливості, задовольняють бажання, захищають. Але розуміють цілі один одного лише на етапі їх планування. Коли треба виконувати плани, виникають труднощі.

У спільній роботі виникає невдоволення діями іншого, викликане деякими непорозуміннями: все, що робить один, заперечується іншим, і навпаки. Екстраверт не приймає зауважень, не прислухається до інтроверта, зважає лише на власні сили, думки, шукаючи можливість закінчити розпочате. Інтроверт не засмучується з цього приводу, знаходить способи, щоб пристосуватися для досягнення своєї мети. Один партнер вправно маніпулює тим, що інший не вміє робити, це приємно і разом з тим тривожно. Тому все спокійно до тієї миті, поки панує бездіяльність. 

Стосунки на близькій відстані розчаровують партнерів, бо інший діє зовсім не так, як хотілось би, хоча робить все так, як уміє, намагається догодити, зробити приємне партнерові, що викликає лише роздратування, і тому кожний сприймається як егоїстична людина. Партнери прагнуть зберегти власну індивідуальність, хоч і радяться, але свої справи ведуть самостійно.

У сім’ї відіграє роль ще й те, що знаходячись у близьких взаєминах, кожний акцентує увагу на своєму варіанті, пропонуючи іншому піти на поступку і прийняти його сторону. Вимоги партнера виконати неможливо, оскільки це потреба, яку кожний хоче мати для себе як постійну опіку і турботу. Але домагання виконати вимоги всеодно продовжуються у різних підходах, варіаціях, комбінаціях. Неотримання необхідного позбавляє бажання діяти обох

Образ довго не тримають. Заспокоївшись, роблять спроби відновити взаємини, що приводить до інших непорозумінь і помилок, і до періодичних струсів, коли партнери "прозрівають". Такі дійства виводять партнерів на нові контрасти, і нові заохочення зустрітися, поєднатися, коли раптом знову виникають збентеження, ніяковість, розчарування. Так і живуть від часу до часу, від зустрічі до зустрічі з надією, а раптом все налагодиться і нарікання та страждання зміняться на розуміння. Не в силах змиритися, збагнути, що подібне траплятиметься з ними постійно і неминуче приводитиме до непорозумінь з новим відтінком. 

Отже, при короткочасних взаємодіях стосунки піднімають тонус і підвищують працездатність, але якщо продовжуються довгий час, стають напруженими, тому таким партнерам необхідні "закриті індивідуальні зони", які дають відпочинок один від одного.

Цінний матеріал? Поділіться з друзями (кнопки соцмереж нижче), а далі обов'язково читайте про взаємодопомогу та інтим у дуальних парах.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment