Тотожні стосунки - взаєморозуміння, навчання, простота, емоційна порожнеча

Легко й швидко передаються досвід і знання

Тотожні стосунки спокійні, а партнери розуміють один одного з пів слова і навіть без слів. Те, що бачить один партнер, бачить і другий, що розуміє один, те розуміє й інший. Сприймають і оцінюють світ ідентично, приходять до однакових висновків і в схожих ситуаціях мають однакові проблеми, тобто ідентично сприймають інформацію через тотожність у сприйнятті і розумінні. Людина з ідентичним соціонічним типом не краща і не гірша за інших, але вона прозора для партнера, як і партнер для неї. Партнер говорить такими зрозумілими, "вашими" словами, що спочатку навіть дивно.

Якщо ви бачите, що партнер потребує допомоги, то, коли можете - допомагаєте, але коли не можете або не хочете, то він повністю визнає ваше право вибору, бо краще за інших розуміє, в яке становище вас ставить, яких вигод душевного спокою позбавляє. Ваш партнер і сам би так вчинив на вашому місці. В таких стосунках виникає подив, адже в іншому видно відображення себе, вгадуються до найменших деталей думки, бажання партнера. І оманливе відчуття, що поруч найближча, необхідна Вам людина.

Тотожні стосунки особливо цінні тим, що в них легко й швидко передаються досвід і знання. Процес навчання, опанування професією, якщо її характер відповідає соціонічному типу людини, відбувається особливо швидко, а людина із задоволенням та без значного напруження засвоює знання і реалізує себе в обраній сфері.

Можливість побачити власні здібності й недоліки під різним кутом зору

Продуктивними можуть бути тотожні стосунки в діловій сфері, коли потрібно швидко розуміти один одного. Крім того, в тотожних взаємодіях можливе виникнення позитивної конкуренції, якщо один знає більше, або вміє щось робити, чого не вміє інший, який дуже швидко, все-таки, переймає вміння й знання. При цьому відбувається розвиток особистості, тому що такі стосунки дають можливість побачити власні здібності й недоліки під різним кутом зору, оцінити свої достоїнства.

Тотожні стосунки можна порівняти із спогляданням відео про себе. Це забезпечує правильну самооцінку і самоіндентифікацію в суспільстві. Тому стосунки приємні у дружбі і в сім’ї між одностатевими її членами. Єдине, що тримає в тотожних стосунках – це спільні інтереси.

Відчувши тотожні стосунки після досвіду інших стосунків, крім дуальних, партнери перший час відпочивають від психічних перевантажень, а з часом нудяться. Адже при максимально можливому взаєморозумінні повністю відсутня нова інформація. Кожна людина потребує від іншої спілкування, так і в тотожних стосунках - одразу приємно вражає легке порозуміння, коли іноді разом вимовляється одна й та сама фраза, слово. Та з часом партнери все менше і менше спілкуються, далі можуть довгий час не говорити, і все частіше і частіше мовчать, відчуваючи ефект затуленого рота. До того ж, між ними відсутня тепла атмосфера.

Партнери не отримують користі один від одного, бо не можуть подивитися на проблему з іншої сторони, вони роблять однакові висновки і стикаються з одними і тими ж проблемами, тому отримати пораду чи допомогу від іншого неможливо, і стосунки стають нейтральними. Хоч партнера і хочеться підтримати, виправдати тим чи іншим способом, адже кожен відчуває, що в цій ситуації вчинив би так само. Спілкування швидко набридає, бо не отримується нова інформація і немає ніякої користі. Партнер стає нудним, нецікавим. Незадоволення особистих потреб спричинює зневажливе ставлення один до одного. Посилюється відчуття порожнечі, загнивання заживо.

Зациклюються на своїх проблемах, властивий грубий стиль поведінки

Відчуття самотності удвох підсилює фізична присутність партнера, тому обоє мають неусвідомлене прагнення проводити час деінде, аби не вдвох. У кожного з’являється своє особисте коло знайомих і це все більше віддаляє партнерів, бо кожен починає вести своє відокремлене життя. Можливі невдоволення до будь-чого, але вирішити ці невдоволення і проблеми неможливо. Тому вони заганяються всередину, ведуться внутрішні діалоги, які не мають сенсу, обоє ніби зациклюються на своїх проблемах, які виростають з подвійною силою, скаржаться іншим на своїх стосунки і невдоволення, осуджують партнера.

Посваритися теж неможливо, тобто, хоч і висловлюється невдоволення, але вони не вирішуються, і замість агресивності з’являється безсилля. Виробляється грубий стиль поведінки, презирство і принизливе ставлення один до одного через незадоволення потреб та вимог, жорстокість через байдужість до іншого. 

У партнерів однакові сильні сторони, але й однакові проблеми та потреби, які вони задовольнити не в силі і допомогти один одному не взмозі. В сім’ї стає нецікаво, одиноко, пусто, виникає нудьга і байдужість до іншого, який не запалює, не зацікавлює, наростає задушлива атмосфера застою. Посилюється пригнічений стан, який переростає в депресію і розлади здоров’я, відчувається слабкість на психічному і фізичному рівні, загальна втома.

Обох переслідує нав’язливе бажання розійтися, але не наважуються полишити один одного через страх самотності – їм здається, що тоді стане ще гірше. Партнери відчувають безвихідь, ніби загнані у глухий кут, і навіть не взмозі ні посваритися, ні поскаржитись, ні з’ясувати свої стосунки, щоб внутрішній конфлікт вийшов назовні. А от розлучившись, відчувають полегшення, розкутість, впевненість у собі – минулий тягар спадає з душі, і вони ніби заново народжуються і страх самотності відступає.

До речі, особливість прояву тотожних стосунків у сім’ї полягає в тому, що на близькій відстані вони відштовхуючі, а на далекій – ніякі, байдужі. При прагненні зберегти сім’ю партнери змушені більше часу проводити окремо, скажімо, від’їжджати у відрядження, окремо проводити відпустки, - це дає свіжий струм стосункам, після набуття нового досвіду з’являються теми і потреба до спілкування, але тимчасово. Бажання роз’їхатися постійно тривожить партнерів. Не всі потім з’їжджаються.

"Солодка" інформація? Поділіться з друзями (кнопки соцмереж нижче)! А далі пропоную ще 3 хвилини виділити на матеріал про те як зберегти сім'ю.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал