Тотожні стосунки - взаєморозуміння, навчання, простота, емоційна порожнеча

Ви є тут

02.05.2010
Таня Педан

Легко й швидко передаються досвід і знання

Тотожні стосунки спокійні, а партнери розуміють один одного з пів слова і навіть без слів. Те, що бачить один партнер, бачить і другий, що розуміє один, те розуміє й інший. Сприймають і оцінюють світ ідентично, приходять до однакових висновків і в схожих ситуаціях мають однакові проблеми, тобто ідентично сприймають інформацію через тотожність у сприйнятті і розумінні. Людина з ідентичним соціонічним типом не краща і не гірша за інших, але вона прозора для партнера, як і партнер для неї. Партнер говорить такими зрозумілими, "вашими" словами, що спочатку навіть дивно.

Якщо ви бачите, що партнер потребує допомоги, то, коли можете - допомагаєте, але коли не можете або не хочете, то він повністю визнає ваше право вибору, бо краще за інших розуміє, в яке становище вас ставить, яких вигод душевного спокою позбавляє. Ваш партнер і сам би так вчинив на вашому місці. В таких стосунках виникає подив, адже в іншому видно відображення себе, вгадуються до найменших деталей думки, бажання партнера. І оманливе відчуття, що поруч найближча, необхідна Вам людина.

Тотожні стосунки особливо цінні тим, що в них легко й швидко передаються досвід і знання. Процес навчання, опанування професією, якщо її характер відповідає соціонічному типу людини, відбувається особливо швидко, а людина із задоволенням та без значного напруження засвоює знання і реалізує себе в обраній сфері.

Можливість побачити власні здібності й недоліки під різним кутом зору

Продуктивними можуть бути тотожні стосунки в діловій сфері, коли потрібно швидко розуміти один одного. Крім того, в тотожних взаємодіях можливе виникнення позитивної конкуренції, якщо один знає більше, або вміє щось робити, чого не вміє інший, який дуже швидко, все-таки, переймає вміння й знання. При цьому відбувається розвиток особистості, тому що такі стосунки дають можливість побачити власні здібності й недоліки під різним кутом зору, оцінити свої достоїнства.

Тотожні стосунки можна порівняти із спогляданням відео про себе. Це забезпечує правильну самооцінку і самоіндентифікацію в суспільстві. Тому стосунки приємні у дружбі і в сім’ї між одностатевими її членами. Єдине, що тримає в тотожних стосунках – це спільні інтереси.

Відчувши тотожні стосунки після досвіду інших стосунків, крім дуальних, партнери перший час відпочивають від психічних перевантажень, а з часом нудяться. Адже при максимально можливому взаєморозумінні повністю відсутня нова інформація. Кожна людина потребує від іншої спілкування, так і в тотожних стосунках - одразу приємно вражає легке порозуміння, коли іноді разом вимовляється одна й та сама фраза, слово. Та з часом партнери все менше і менше спілкуються, далі можуть довгий час не говорити, і все частіше і частіше мовчать, відчуваючи ефект затуленого рота. До того ж, між ними відсутня тепла атмосфера.

Партнери не отримують користі один від одного, бо не можуть подивитися на проблему з іншої сторони, вони роблять однакові висновки і стикаються з одними і тими ж проблемами, тому отримати пораду чи допомогу від іншого неможливо, і стосунки стають нейтральними. Хоч партнера і хочеться підтримати, виправдати тим чи іншим способом, адже кожен відчуває, що в цій ситуації вчинив би так само. Спілкування швидко набридає, бо не отримується нова інформація і немає ніякої користі. Партнер стає нудним, нецікавим. Незадоволення особистих потреб спричинює зневажливе ставлення один до одного. Посилюється відчуття порожнечі, загнивання заживо.

Зациклюються на своїх проблемах, властивий грубий стиль поведінки

Відчуття самотності удвох підсилює фізична присутність партнера, тому обоє мають неусвідомлене прагнення проводити час деінде, аби не вдвох. У кожного з’являється своє особисте коло знайомих і це все більше віддаляє партнерів, бо кожен починає вести своє відокремлене життя. Можливі невдоволення до будь-чого, але вирішити ці невдоволення і проблеми неможливо. Тому вони заганяються всередину, ведуться внутрішні діалоги, які не мають сенсу, обоє ніби зациклюються на своїх проблемах, які виростають з подвійною силою, скаржаться іншим на своїх стосунки і невдоволення, осуджують партнера.

Посваритися теж неможливо, тобто, хоч і висловлюється невдоволення, але вони не вирішуються, і замість агресивності з’являється безсилля. Виробляється грубий стиль поведінки, презирство і принизливе ставлення один до одного через незадоволення потреб та вимог, жорстокість через байдужість до іншого. 

У партнерів однакові сильні сторони, але й однакові проблеми та потреби, які вони задовольнити не в силі і допомогти один одному не взмозі. В сім’ї стає нецікаво, одиноко, пусто, виникає нудьга і байдужість до іншого, який не запалює, не зацікавлює, наростає задушлива атмосфера застою. Посилюється пригнічений стан, який переростає в депресію і розлади здоров’я, відчувається слабкість на психічному і фізичному рівні, загальна втома.

Обох переслідує нав’язливе бажання розійтися, але не наважуються полишити один одного через страх самотності – їм здається, що тоді стане ще гірше. Партнери відчувають безвихідь, ніби загнані у глухий кут, і навіть не взмозі ні посваритися, ні поскаржитись, ні з’ясувати свої стосунки, щоб внутрішній конфлікт вийшов назовні. А от розлучившись, відчувають полегшення, розкутість, впевненість у собі – минулий тягар спадає з душі, і вони ніби заново народжуються і страх самотності відступає.

До речі, особливість прояву тотожних стосунків у сім’ї полягає в тому, що на близькій відстані вони відштовхуючі, а на далекій – ніякі, байдужі. При прагненні зберегти сім’ю партнери змушені більше часу проводити окремо, скажімо, від’їжджати у відрядження, окремо проводити відпустки, - це дає свіжий струм стосункам, після набуття нового досвіду з’являються теми і потреба до спілкування, але тимчасово. Бажання роз’їхатися постійно тривожить партнерів. Не всі потім з’їжджаються.

"Солодка" інформація? Поділіться з друзями (кнопки соцмереж нижче)! А далі пропоную ще 3 хвилини виділити на матеріал про те як зберегти сім'ю.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Таблиця міжособових стосунків
В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment