Активаційні стосунки - підйом і спад, емоційне виснаження

Зав'язується вільне спілкування, підвищується самооцінка

Це стосунки, де партнери із задоволенням виконують потреби, вимоги, бажання один одного, надають приємного почуття радості. Стосунки дуже захоплюють і тому легко й швидко розвиваються. Спілкування вільне, багатослівне, веселе, зав’язується одразу. Ніяких труднощів у спілкуванні не виникає, що напочатку приємно дивує. Причина, яка дуже притягує активаторів при спілкуванні і надає відчуття швидкого розуміння – це насиченість, доступність і цікавість інформації, можливість знайти слухача, який оцінює духовний світ і щиро захоплюється ним. 

При знайомстві з активатором та в перший час спілкування партнер сприймається як дуже цікава, неординарна людина, з кожним його словом ніби відкривається ще одне вікно у таємничий світ, виникає бажання діяти, творити; таке враження, що він розуміє все з напівслова.

Активація підвищує самооцінку партнерів, вони охоче вихваляють один одного, захоплюються талантами і вміннями аж до повного екстазу, при цьому можуть говорити про все що завгодно і відбувається психотерапія через підвищення емоційного тонусу. Таке спілкування дуже притягує. Партнери не бачать труднощів, стосунки зачаровують, стимулюють до активності. 

Однакові інтереси та цілі, але різні способи досягнення

Виникає кохання, яке не веде до любові. Чому? Наступний етап перенасичує: здається, що партнер занадто багато говорить, що він пояснює там, де краще було б просто діяти, і врешті складається враження, що він хоче все викрутити по своєму. Бо при співпаданні інтересів і цілей способи їх досягнення не влаштовують обох. Партнери починають висувати один одному підвищені вимоги, що приводить до безпідставних суперечок і взаємного розчарування. І вирішувати проблеми кожен змушений самостійно. Настає "перегрів", з’являється емоційна, а потім і фізична втома від партнера, переживання і сильні душевні страждання, невдоволення партнером. Саме тут активатори відчувають потребу збільшити психологічну дистанцію і трохи відпочити один від одного, хоча б переключитися і розслабитися. В цей період помітні недоліки і слабкі місця іншого, посилюється напруга, що приводить до короткочасних емоційних спалахів або короткочасного емоційного зближення, коли знову хочеться відчути приємну дію активації.

Відпочивати один від одного партнерам довго не приходиться, вони досить швидко забувають образи, через деякий час знову із задоволенням спілкуються, і знову перенасичуються й втомлюють один одного. І стосунки набувають коливального характеру, пульсації з періодами спаду й активності. Тому спілкування на близькій психологічній відстанні може бути успішним лише на короткий час.

Якщо партнери не робитимуть перерву при тісному спілкуванні, позитивна стимуляція набуватиме на певний час негативного характеру. Тому, щоб уникнути перенапруження, слід утримувати психологічну відстань. Активація – це тепло, що не гріє. І дозволена лише для дружніх і ділових стосунків. У стосунках активаторів відбувається усвідомлення своїх проблем, а в спільній справі забезпечується активація, захист і підтримка

Ефективна взаємодопомога і мотивація до дій

Присилення дієздатності проходить тому, що інтуїтивний розмірковуваннями вслух надає можливі варіанти, а сенсорний відгукується з повною віддачею, готовий вже до дїй, що взаємно запалює партнерів. А в екстремальних ситуаціях, таких як інтенсивне навчання при вступі до навчальних закладів, там, де відбуваються неординарні винаходи, де потрібно знайти вихід із скрутної ситуації, допомога йде від ірраціонального, тому як раціональний постійно діє за власною послідовністю, невзмозі швидко адаптуватися і переключитися, тому потребує підказки чи поштовху до нових дій. Причому, один партнер добре допомагає іншому і навпаки, а спільні дії можуть бути дещо не зрозумілими через різні реакції на обставини, адже один із них раціональний, а інший – ірраціональний. 

В стосунках активаторів відбувається усвідомлення власних проблем, а у спільній праці забезпечується активація, захист і підтримка. Якщо між партнерами є визначені завдання, їх обов’язково необхідно виконувати, якщо цього немає, виходить одна порожня балаканина, "переливання із пустого в порожнє", що завдає великого болю, й приємність активації зводиться нанівець. 

Незалежно від позитивних сторін на близькій психологічній відстані та у сімейних стосунках після "раю" перших часів приходить "пекло" наступних. Це тому, що стосунки активації відбуваються у форсованому режимі: партнери отримують дуже яскраві й емоційно насичені переживання, і така інтенсивність згодом призводить до енергетичного виснаження, нервової напруги та нервових зривів, коли обоє страждають від непорозумінь, і перед партнерами постає багато проблем. Замість того, щоб вирішити їх, активатори схильні давати поради один одному, як вирішити ці проблеми, часто стимулюючи слабкі сторони. Активатори можуть бути корисними для підсилення слабких сторін один одного, але чи зможуть вони справді стати сильними? Результат – виснаження.

Непорозуміння через не вірно подану інформацію

Інші непорозуміння виникають від того, що інформацію один одному активатори передають не в тій формі, як хотілося б почути. При оговорюванні серйозних тем, коли є проблема, яку необхідно вирішити, сенсорному висловлювання інтуїтивного здаються нечіткими, туманними і недостатньо конкретними, а інший в свою чергу може вважати їх заформалізованими, занадто грубими, заземленими, неглибокими і негуманними. Однак сам зміст інформації влаштовує обох.

Один із партнерів схильний багато скаржитися. Якщо партнери інтроверти, скаржаться етики, якщо екстраверти – логіки. Така довіра по-людяному спершу привертає увагу, викликає жалість і щире бажання допомогти, але з часом засмоктує у безвихідь лише більших проблем, над якими морочать голову обоє, і врешті-решт дратує й відштовхує.

Звичайно, й тут можна влаштовувати відпочинок один від одного і насолоджуватися свіжістю почуттів - ненадовго. Та відносини активаторів - як трясовина, яка затягує тих, хто потрапляє у неї, - вони мало кого відпускають, покинути активатора майже неможливо, але часом і жити теж. На близькій відстані стосунки не прийнятні. 

Стосунки не підходять для буднів – для повсякденного життя, оскільки не забезпечують оптимальної життєдіяльності. Занадто тісний і тривалий контакт виснажує партнерів. Принципово різний ритм життя є головною причиною непорозумінь між активаторами. Просто для них незрозумілі дії один одного. Для ірраціонального незрозуміла й неприйнятна, і навіть дратує негнучкість раціонального, який асоціюється із запрограмованим роботом, а непослідовність ірраціонального страшить раціонального, бо хибно вважає його легковажним і ненадійним. Через це партнерам саме в сімейних стосунках важко повністю покластися або розраховувати один на одного, бо кожен не може передбачити поведінку, дії іншого навіть у звичайних ситуаціях. Кожен чинить так, як йому заманеться, зовсім не рахуючись з іншим.

Стосунки мають свої ньюанси між двома інтровертами і двома екстравертами. Інтроверти разом стають більш відвертими, активними, розкутими, відкритими. Вони багато спілкуються, можуть навіть говорити водночас, перебиваючи один одного, мова їх стає більш швидкою. Вони так інтенсивно спілкуються тому, що отримавши нарешті вдячного слухача, поспішають висловити все, що мають. Двоє екстравертів навпаки, врівноважуються, спокійно розважливо спілкуються, дають змогу повністю висловитися іншому, зважено приймають спільні рішення. Це тому, що у них, на відміну від інтровертів, немає відчуття дефіциту спілкування, адже вони вільно спілкуються будь з ким.

Для співпраці, у дружбі, де приємно поспілкуватися і погратися, допомогти і пожартувати, словом, підняти настрій, ці стосунки чудові. Вони навіть незамінні для відпочинку, але не для повсякденної активності в сім’ї. 

Ми прагнемо зробити інформацію максимально корисною і практичною. Поділіться з іншими (кнопки нижче), а ми вже хочемо запропонувати нову порцію інфи на 3 хвилини в матеріалі про саморозвиток і самопізнання.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал