Правило №3 - Навіщо інтуїтивному сенсорний і навпаки

Ви є тут

12.01.2011
Таня Педан

Інтуїтивний психотип - стратег, сенсорний психотип - тактик

"Інтуїція мені підказала" - можуть сказати як інтуїтивні, так і сенсорні. І всі будуть праві. Просто підказки отримують по-різному: інтуїтивний – образно, думками, снами, сенсорний – відчуттями тіла: "мурашки побігли", "йокнуло", "потягло" тощо. Тому що людина з ознакою інтуїтивності зовнішній і внутрішній світ сприймає через різноманітні образні відчуття, а сенсорний – через особливі відчуття тіла.

(Якщо ви почали з цієї сторінки, вам треба знати Правило №1 і Правило №2)

Інтуїтивний має розвинену уяву і довіряє своїй фантазії, полинає у майбутнє, відчуває те, чого ще немає в наявності, і дещо відірваний від матеріальності. Краще схоплює загальне, вловлює тенденції розвитку подій, вміє побачити ситуацію вцілому, спланувати роботу. Інтуїтивний - стратег, краще орієнтується в часі. Сенсорний – тактик, краще орієнтується в просторі, намагається зайняти й обжити територію, практичний, краще орієнтується в теперішньому моменті й у світі речей. Інтуїтивний приділяє більше уваги новим можливостям, сенсорний – реаліям, тому практичний в матеріальних речах, прагматичний, обіцянками його не візьмеш: "соловей піснями не ситий".
 
Сенсорний показує себе й відчуває іншого як конкретність, інтуїтивний уявляє себе й показує іншим таким, яким себе уявляє. Тому сенсорний показує реальний стан речей і тим допомагає інтуївному бути більш практичним. А інтуїтивний, уявляючи сенсорного кращим, сприяє його розвитку через прагнення наблизитись до образу.
 
Інтуїтивному варто довіряти сенсорному в практичних речах, у відчутті конкретної ситуації, в реаліях теперішнього дня, в пропонуванні методів, у використанні накопиченого досвіду, у вирішенні проблем, в оцінці себе, як більш точної, ніж власна самооцінка, зважати на поради щодо зовнішності, фізичного стану, в корегуванні своєї поведінки. Сенсорний потрібен йому для того, щоб бути спокійним за стабільність свого життя, звертати увагу на те, що потрібно сьогодні для комфорту, щоб мати практичну допомогу в реалізації своїх ідей, розбиратися в деталях, стати терплячішим, реалістично ставитись до труднощів, позбавитись матеріальних проблем.
 
Дівчина, вирушаючи за покупками, пропонує своїй подрузі, супроводжувати її. Покладається на її поради, бо вони завжди слушні, відчуває полегшення і вдячна їй за це. А якщо самостійно купує будь-що, то з великою напругою, вагаючись у виборі, і не завжди робить кращий. Дівчина – інтуїтивна, подруга – сенсорна.

 

Сенсорний психотип довіряє інтуїтивному у визначенні нових можливостей та ідей

Сенсорний може довіритись інтуїтивному у плануванні дій на майбутнє, у визначенні цілей, у підтриманні приємних, гарних взаємовідносин через лояльне ставлення до партнера, у відчутті глибини інтелекту, у передбаченні наступних подій. Інтуїтивний психотип потрібен йому для того, щоб не боятися майбутнього і знати, як до нього приготуватися, для визначення нових можливостей та ідей у вирішенні проблем, щоб все встигати і не запізнюватися, мати можливість широко і цілісно уявляти ситуацію і не залежати від її непередбачених змін, не пропустити жодної нової можливості, реалізувати свої таланти, із ентузіазмом і задоволенням долати труднощі.
 
Інтуїтивний точно відчуває час, розподіляє справи, реально сплановує їх і вчасно все встигає. А сенсорний не відчуває плин часу, прагне всі справи зробити в сьогоднішньому дні, будує плани в залежності від кількості роботи: є справи – мобілізується і намагається швидше виконати, немає – байдикує, бо визначити цілі не може. Під кінець дня починає працювати прискорено і панікує, що не встигає всього зробити, а через втому змушений перекладати незакінчені справи на потім. Тому вранці діє уповільнено, а надвечір прискорює темпи. Ніби наздоганяє час, який невловимо услизає, тікаючи від нього. В діаді інтуїтивний вміло розподіляє роботу між обома, стимулює до праці сенсорного, допомагає працювати врівноважено і більш ефективно. І орієнтуватися в часі, і сплановувати реально справи. 
 
Навіщо інтуїтивному інтуїтивний? Для обміну і збагачення ідеями і самовдосконалення. Навіщо сенсорному сенсорний? Для стимулу вдосконалення: естетика власного образу і дизайн оточення, вишуканість страв, сприйняття і створення краси.
 
Від тепер ви володієте інструментом, який допоможе краще розуміти себе і якісніше організувати своє життя, розкажіть про це друзям (кнопки соцмереж нижче).
А в наступному матеріалі ви отримаєте четверте правило - навіщо екстраверту інтроверт і навпаки.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Протилежні (несподівані конфлікти, сприйняття «навпаки», агресивність, дратівливість)
Найнебезпечніший і найважчий тип стосунків Мають найменшу ступінь психічної сумісності. Однак це не одразу помітно, особливо спочатку. Взаємини досить сильного притягання, але й небезпечних...
Навіщо логіку етик і навпаки
Гірка правда - основа сприйняття й життя логіків, солодка брехня - етиків Суперечки між фізиками і ліриками існують здавна і не вщухають й досі. Соціоніка примирює "ворожі" сторони, даючи точки...
Активаційні (підйом і спад, емоційне виснаження)
Зав'язується вільне спілкування, підвищується самооцінка Це стосунки, де партнери із задоволенням виконують потреби, вимоги, бажання один одного, надають приємного почуття радості. Стосунки дуже...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment