16 типів міжособистісних стосунків зведені в таблицю

В основі матеріального світу лежить принцип взаємодії і взаємозв’язку

Енергія життя отримується через інформацію в стосунках з іншими людьми. У стосунках заключається вся життєва сила, тому що життя людини в суспільстві побудоване на взаємодіях. Нове утворюється не само по собі, а в спільності. Недаремне люди прагнуть відпочивати у колі друзів, бо відчувають підживлення, а самотність пригнічує, людина стає млявою та інертною.

Наша життя не тільки в наших руках, ми ще й залежні від людей, які поруч з нами, від того, хто з нами спілкується. А оскільки психіка людини - закономірна структура, що функціонує для інформаційно-енергетичного обміну, то в процесі такого обміну з іншими психічними структурами виникають певні, цілком визначені взаємодії двох психік.

Тому між людьми виникають закономірні стосунки, як результат взаємодії їх психік, і людина не в силі будь-що суттєво за своїм бажанням змінити. Можна зробити деякі кореляції взаємодій, якщо вивчити особливості власної психіки і психіки партнера, але така корекція вимагає двохсторонньої роботи над собою, і дає лише тимчасові результати при постійній концентрації уваги і напруженні. Час від часу виникає психічна втома і зриви, коли партнери не в силі стримати роздратування.

Знання того, як будувати свої відносини з іншими людьми - це необхідна передумова нашого власного самовираження і щасливого життя. Для цього необхідно знати, до якого типу особистості повинна належати людина, щоб бути психічно сумісною.

Стосунки між людьми мають свої природні закони обміну інформацією та енергією

Орієнтація на рівень освіти, інтереси і уподобання не приводить до бажаних наслідків, люди можуть мати однаковий освітній рівень, спільні інтереси і почуватися відчужено, не розуміти один одного і не взмозі задовольнити потреби. В залежності від потреб партнерів деякі якості можуть приваблювати, а інші відштовхувати.

Якщо серйозно, відповідально, свідомо і з розумінням обирати собі правильне коло людей, то в нашому житті менше буде конфліктів і непорозумінь, а людина не стане самотньою. В житті дуже важливо дотримуватися законів природи, в протилежному випадку чекайте небажаних результатів і помилок, і даремно шукати причини у збігові обставин. Ніхто ж не візьметься за два оголених дроти під напругою, бо наслідки дії електричного струму відомі.

В предметній діяльності враховують закони природи, а сім’ї створюють, не враховуючи закони сумісності. Стосунки між людьми мають свої природні закони обміну інформацією та енергією і недотримання їх травмує психіку, запускаються незворотні процеси, руйнуються міжособистісні зв'язки і в результаті дисбаланс в соціумі.

Вважається, що самовдосконалення особистості сприяє налагодженню приємних стосунків з іншими. Природня потреба людини – подобатись. Подобатись можна через удосконалення себе або намагання здаватися кращим, ніж є насправді. Отже, здавалося б, успіх залежить від нас самих, оскільки привабливі якості можна розвивати, наприклад, менше скаржитися, менше розповідати про свої неприємності, мати почуття гумору, прагнути бути життєлюбом. Але гумор може і образити, радість може бути недоречною там, де потрібне співчуття. Отже, демонстрацією лише позитивних якостей і без відчуття людини, що поруч, не досягти бажаної комфортності в стосунках.

Партнери, які ще не мають один перед одним ніяких обов'язків показують себе завжди кращими, приємнішими і цікавішими. Навіть найбільш конфліктні стосунки не дратуватимуть партнерів до тих пір, поки вони залишаються знайомими. У близьких і робочих взаємозв'язках усі види стосунків є більш чи менш конфліктними, окрім психічно-сумісних.

Тільки соціоніка відкрила, які саме протилежні вроджені якості будуть сумісними

Сумісність людей – одне з основних питань усіх наук про людину – це ті стосунки між людьми, які характеризуються максимальним задоволенням один від одного. У психології також досліджується проблема сумісності, й існує закон, який стверджує, що вродженні якості в сумісних парах повинні бути контрастними, тобто протилежними (характер, здібності), а набуті в процесі життя – подібними (погляди, інтереси). І стверджується, що люди психічно сумісними є тоді, коли у взаєминах допомагають один одному досягати своїх цілей, дають стимул до духовно-інтелектуального розвитку. Необхідною умовою сумісності вважається спільність інтересів і єдина мета. Як тільки мета у партнерів стає різною, сумісність порушується. Таким чином суть дуальності помічена і в психології.

Набуті якості виявити легко, і у психології при підборі пар саме на них і орієнтуються. Але тільки соціоніка відкрила, які саме протилежні вроджені якості будуть сумісними.

Різниця між партнерами надає їм взаємозбагачення та сумісності, коли вони можуть психічно доповнювати один одного, або навпаки – може стати причиною усіляких непорозумінь та конфліктів, що породжують відчуження і створюють психологічний дискомфорт. Тому при знайомстві можна легко помилитися, відчувши різницю, яка не одразу, а згодом породжуватиме конфлікт. Причиною цього є природні закономірні стосунки, які розкриває соціоніка.

Людина розкривається через свої потреби і бажання

Людина знайомиться з іншою людиною і проявляє кращі сторони свого характеру, а нова і цікава людина завжди приваблює до себе. Якщо це особа протилежної статі, часто виникає закоханість, а в цьому стані партнер і світ сприймаються в рожевих окулярах - втрачається здоровий глузд. Та де там, він просто вимикається. Але минає трохи часу, маючи більше інформації, з'являються нові відчуття, бо кожен розкривається через свої потреби і бажання. Звичайно, що від цього стосунки породжують позитивні або негативні наслідки, а це залежить від рівня і міри задоволеності тих потреб і бажань кожного.

Будь-яке часткове чи повне незадоволення призводить у майбутньому до конфлікту. І проблема не в тому, що партнер не хоче задовольнити ці бажання, - це просто неможливо для нього. Кожна людина має свою програму психічної сумісності. І коли програми у партнерів не співпадають, відбувається неприйняття один одного належним чином.

У стосунках з різними людьми поведінка дуже різна. Тобто певні стосунки вимагають від людини конкретної поведінки. В будь-яких стосунках людина демонструє себе, свій характер, і тому буде завжди цікавою для свого співрозмовника. Демонструючи свою сутність, людина допомагає правильно оцінити себе. Її партнер чекає саме того, чого йому не вистачає, і якщо людина буде грати і підлаштовуватися, вона даватимете викривлену, а тому фальшиву інформацію. Навіть доповнюючий партнер - дуал не сприйме таку людину. А підлаштовування у всіх недоповнюючих стосунках відбувається несвідомо, ніби саме по собі. Всі стосунки впливають на характер, надають певних нашарувань, видозмінюють внутрішній світ і поведінку. Хоч соціонічний тип залишається незмінним, визначити його тоді за зовнішніми проявами стає важче.

У взаємовідносинах, хай навіть при найпозитивнішому ставленні до партнера, варто знайти лише один недолік, і це викличе неприємність і дратування. Тобто достатньо лише однієї стійкої негативної емоції, щоб створити серйозний бар’єр у спілкуванні. 

Навіть у недоповнюючих стосунках людина буде домагатися від іншої саме тих якостей, в яких є потреба, незважаючи на здатність їх забезпечити. Обминатиме ті якості, які їй запропоновано взамін. Не усвідомлюючи чинитиме недозволене, висмоктуючи у партнера із психіки те, що у нього і так слабке, перетворюючись в енергетичного упира, не маючи абсолютно на те бажання. До того ж не забуваємо, що партнерами не приймаються та заперечуються сильні сторони іншого, і цим наноситься удар по психіці. А оскільки людина завжди за сильними сторонами сміливо та категорично відстоює свою думку, щоб за будь-яких обставин досягти мети, це підсилюватиме удар по вразливим сторонам психіки її партнера.

Цей процес взаємний, і він набуває сили саме в сімейних стосунках. Найпростіше витягується те, чого не вистачає партнеру в таких стосунках, як тотожні, квазітотожні, паралельні, дзеркальні (див. таблицю нижче). Тоді руйнується цілісність особистості, набуваються негативні риси характеру, росте невдоволення партнером до негативного ставлення. Таке негативне ставлення автоматично переноситься на інших людей, і в інших стосунках набутий негативний стереотип поведінки заважає порозумінню. Це зруйнує навіть дуальні стосунки, які як повітря потрібні кожній людині. Тому в нових стосунках важливо повернутися до себе справжнього і природнього, а в цьому допоможуть спеціалісти нашого центру. Надалі можна варіативно увійти в інші стосунки.

Таблиця закономірних міжособистісних відносин

У соціоніці Таблиця закономірних міжособистісних відносин як таблиця множення в математиці. Без цих знань подальше вивчення соціоніки не можливе. Порада дуже проста і дієва - просто напочатку вивчити чи навіть завчити цю маленьку таблицю, вона простіша за таблицю множення чи ділення. Ця таблиця тільки на перший погляд складна, просто візьміться і вивчіть її. І надалі вам буде значно легше освоювати соціоніку. 

Всім іншим знати напам'ять таблицю немає змісту, бо ви завжди можете зайти на наш сайт чи зробити скрін і зберегти в телефоні. Але для того, щоб повноцінно користуватися таблицею необхідно визначити соціонічний тип (зв'яжіться з нами!).

 

 

Хто Він Мені? ->

 

ІЛЕ 

СЕІ 

ЛІІ 

ЕСЕ 

ЕІЕ 

ЛСІ 

ІЕІ 

СЛЕ 

ЛІЕ 

ЕСІ 

ІЛІ 

СЕЕ 

ІЕЕ 

СЛІ 

ЕІІ 

ЛСЕ 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1

ІЛЕ Інтуїтивно-логічний екстраверт

Тот

Д

Дз

Акт

Пр

Під

Мір

Діл

Квт

Прт

Пар

Se

Спр

нПд

Рев

Пер

2

СЕІ Сенсорно-етичний інтроверт

Д

Тот

Акт

Дз

Під

Пр

Діл

Мір

Прт

Квт

Se

Пар

нПд

Спр

Пер

Рев

3

ЛІІ Логіко-інтуїтивний інтроверт

Дз

Акт

Тот

Д

нПд

Спр

Пер

Рев

Пар

Se

Квт

Прт

Під

Пр

Діл

Мір

4

ЕСЕ Етико-сенсорний екстраверт

Акт

Дз

Д

Тот

Спр

нПд

Рев

Пер

Se

Пар

Прт

Квт

Пр

Під

Мір

Діл

5

ЕІЕ Етико-інтуїтивний екстраверт

Пер

Рев

нПд

Спр

Тот

Д

Дз

Акт

Діл

Мір

Під

Пр

Квт

Прт

Пар

Se

6

ЛСІ Логіко-сенсорний інтроверт

Рев

Пер

Спр

нПд

Д

Тот

Акт

Дз

Мір

Діл

Пр

Під

Прт

Квт

Se

Пар

7

ІЕІ Інтуїтивно-етичний інтроверт

Мір

Діл

Пр

Під

Дз

Акт

Тот

Д

Рев

Пер

Спр

нПд

Пар

Se

Квт

Прт

8

СЛЕ Сенсорно-логічний екстраверт

Діл

Мір

Під

Пр

Акт

Дз

Д

Тот

Пер

Рев

нПд

Спр

Se

Пар

Прт

Квт

9

ЛІЕ Логіко-інтуїтивний екстраверт

Квт

Прт

Пар

Se

Діл

Мір

Під

Пр

Тот

Д

Дз

Акт

Пер

Рев

нПд

Спр

10

ЕСІ Етико-сенсорний інтроверт

Прт

Квт

Se

Пар

Мір

Діл

Пр

Під

Д

Тот

Акт

Дз

Рев

Пер

Спр

нПд

11

ІЛІ Інтуїтивно-логічний інтроверт

Пар

Se

Квт

Прт

Рев

Пер

Спр

нПд

Дз

Акт

Тот

Д

Мір

Діл

Пр

Під

12

СЕЕ Сенсорно-етичний екстраверт

Se

Пар

Прт

Квт

Пер

Рев

нПд

Спр

Акт

Дз

Д

Тот

Діл

Мір

Під

Пр

13

ІЕЕ Інтуїтивно-етичний екстраверт

Спр

нПд

Рев

Пер

Квт

Прт

Пар

Se

Пр

Під

Мір

Діл

Тот

Д

Дз

Акт

14

СЛІ Сенсорно-логічний інтроверт

нПд

Спр

Пер

Рев

Прт

Квт

Se

Пар

Під

Пр

Діл

Мір

Д

Тот

Акт

Дз

15

ЕІІ Етико-інтуїтивний інтроверт

Під

Пр

Діл

Мір

Пар

Se

Квт

Прт

нПд

Спр

Пер

Рев

Дз

Акт

Тот

Д

16

 

ЛСЕ Логіко-сенсорний екстраверт

Пр

Під

Мір

Діл

Se

Пар

Прт

Квт

Спр

нПд

Рев

Пер

Акт

Дз

Д

Тот

Скорочені назви:

Гетеровертні, притягуючі

Гетеровертні, відштовхуючі

Гомовертні, відштовхуючі

Гомовертні, притягуючі

Д - дуальні

Дз - дзеркальні

Акт - активації

Тот - тотожні

нПд - напівдуальні

Прт - протилежні

Квт - Квазітотожні

Спр - споріднені

Пар - паралельні

Ревревізійні

Пер - передавач

Se - Супер Его

Мір - міражні

Під - підревізні

Пр - приймач

Діл - ділові

Людині необхідно вміти підтримувати всі стосунки. Але наскільки довго вона їх зможе утримувати? Закономірні зміни між людьми в певних стосунках утворюватимуться залежно від психологічної відстані. Дуже важливо утримувати і зберігати відстань у взаєминах, для того, щоб знаходити задоволення в будь-яких стосунках. І не шкодити правильному взаємообміну інформацією, тоді й результат не буде занадто болючим.

Дуалам відстань на перешкоді не стоїть, але все ж, чим тісніше їх зв’язок, тим якісніші стосунки. В усіх інших стосунках люди не повинні переходити межі дозволеного. Тільки дуальні стосунки гідні людини, породжують гармонію і ведуть до прогресу. Але вони найбільш крихкі й складні, бо кожне необережне слово чи вчинок боляче травмують психіку партнерів. Якщо партнери морально не готові вдосконалюватися, можуть розійтися і потрапити на гачок інших стосунків, що тішить власне самолюбство. Платять за легковажність дорогою ціною – ціною здоров’я і нещасних доль.

Вміння працювати над собою, повага та увага до партнера і його потреб зміцнюють і розвивають дуальні стосунки, які самі по собі стимулюють духовний розвиток завдяки підвищенню культури спілкування, укріплюють морально-вольову сферу при подоланні складних моментів. І якщо партнери мають гідні людські якості, не бояться труднощів, вони стрімко розвиваються, що приводить до гармонії і прогресу в суспільстві. Прогрес суспільства прямо пропорційний рівню дуалізації.

Недуалізація веде до однобічного розвитку і егоцентризму в суспільстві, коли кожен вважає себе правим і звинувачує інших.

Людина знаходиться в інформаційному полі мікро і макро космосу, і ця інформація діє і впливає на енергетичне поле як самої людини, так і на оточення, в якому вона живе. Адже зовнішній і внутрішній світ людини завжди мінливий. Тому й легко піддається змінам і підпорядковується законам діалектики - загальним законам руху і розвитку природи, суспільства і мислення, еволюційним та революційним методам пізнання і перетворення світу, докорінним якісним змінам за рахунок послідовного або різкого стрибкоподібного переходу від одного якісного стану до іншого, від старого до нового, що сьогодні було одне, то завтра те ж саме вже інше, відносини, простір, час вже інший, згідно закону розвитку, заперечити чи протистояти якому неможливо. Але позитивні зміни можливі лише при дуалізації. І як закон діалектики є основним законом розвитку природи, так і закон дуалізації є основною умовою для розвитку людства.

Допомогла таблиця? Політься з друзями в соцмережах (кнопки нижче). А зараз обов'язково дізнайтесь про три етапи розвитку і як ще стосунки впливають на ваш душевний стан в стосунках.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал