Соціоніка відправна точка в психологічному консультуванні учнів

Вы здесь

04.11.2010
Тарас Гладкий

Вітаємо вас, найдорожчі наші друзі! Сьогодні в кожній школі по штату працює психолог і це насправді чудово. Бо його основна задача зробити так, щоб учень з радістю, натхненням і усвідомленням свого місця в суспільстві, щодня йшов до школи черпати знання. Його задачі ще полягають в тому, щоб підвищити самооцінку учнів, повірити в себе, допомогти визначитися з майбутньою професією, допомогти вчителям і батькам у стосунках з учнем, визначивши його сильні і слабкі вроджені сторони характеру.

Тому, зважаючи на високу соціальну відповідальність, кожному шкільному психологу дуже важливо володіти технологіями визначення соціонічного типу, щоб мати відправну точку у подальшій роботі з учнем.

Застосування соціонічних технологій дозволить спостерігати за учнем, не тільки як він соціалізується, а наскільки розвиває та удосконалює свої сильні якості характеру. І не іти на поводу за зовнішніми проявами учня, які можуть бути хибними, фальшивими, оманливими, а самому психологу бути господарем ситуації, бачити причину проблеми і показати учневі суть його сильних сторін.

Консультація психолога має показати суть речей, які створені за конкретними умовами, розкрити ситуацію, виявити та викоринити причину, що заважає школяреві повноцінно жити і розвиватися, а не просто давати поради. Задача допомогти рекомендаціями – спрямувати учня туди, де він сам знайде необхідний для себе варіант.

Першооснова – це дати учневі можливість зрозуміти себе і знання, щоб полегшити йому вибір та пошук свого шляху.

консультація психолога в школі

Знання соціонічних типів школярів суттєво допоможе практичним психологам шкіл у їх роботі із учнями, тому що це є базою, відправною точкою у виявленні причин неадекватної поведінки, складнощів соціалізації, проблем стосунків в сім'ї і класі. На основі знання соціонічного типу можна вирішити всі інші психологічні проблеми.

Тому для користі учнів, психологам необхідно підвищувати свою кваліфікацію і якість психологічної роботи, а також варто серйозно підійти до вивчення законів соціоніки. При цьому кожен психолог матиме можливість відстежувати й аналізувати, як проявляються властивості психіки, які окремо розглядає психологія і які закономірно закладені природою і проявляються в кожному однозначно залежно від його соціонічного типу.

Можливий інший шлях: консультація психолога учневі тільки після того, як відомо його соціонічний тип і дана повна характеристика, де також вказано, які блоки психіки задіяні більше, і чи потрібно вирівнювати психіку, щоб перевести людину на природні енергетично сильні блоки.

Після корекції проявів соціонічного типу, тобто після повернення учня до його природного стану психіки необхідно почати психологічні консультації для відшліфовування окремих психічних якостей і досягнення душевної рівноваги через розкриття причин його внутрішніх проблем і допомогти у їх вирішенні.

Шкільним психологам терміново потрібно оволодіти та використовувати діагностичний інструментарій соціоніки.

психологічна консультація через соціонічний тип

За таких умов визначення соціонічних типів дітей відбуватиметься ще до вступу до школи, що допоможе формуванню комфортних і успішних класів, що однозначно підвищує авторитет директора і всього педагогічного колективу. А на початку навчального процесу визначати соціонічні типи людей серед близького оточення кожного учня, і насамперед, батьків, щоб знати, у якій сім’ї росте дитина і як впливають на неї ті чи інші закономірні стосунки.

Консультація психолога, в основі якої якої лежать соціонічні технології, допоможе усім учням, батькам і вчителям в міжособистісних взаємодіях та налагодженні стосунків в сім'ї і школі. Завданням психолога буде на основі знання особливостей психіки дитини згідно її соціонічного типу і того, які психічні якості у неї сильні, а які слабкі, виявляти їх рівень розвитку і надавати допомогу у роботі з собою, щоб покращити самооцінку і успішність: розвивати мислення, пам’ять, уяву, сприйняття, волю тощо.

І у соціоніка і у психолога (може бути психолог, що володіє соціонічними технологіями) буде окрема, своя ділянка роботи, що в комплексі допомагатиме учням у вирішенні всіх їхніх проблем, у самовдосконаленні і розвитку.

Спостереження психологів за поведінкою учнів дадуть неоцінений внесок в розвиток практичної соціоніки і психології, приведуть в подальшому до продуктивного синтезу цих наук і тим самим до позитивних зрушень в гармонізації людської особистості і в суспільстві. Адже і серед психологів дедалі більшого визнання набуває думка про необхідність “поглянути на певну теорію з позиції іншої, спорідненої, бо тільки за такого підходу можна дістати вичерпне й істинне наукове судження” (С.Д.Максименко).

Іноді консультація психолога носить дуже обмежений характер і навіть емоційно виснажує самого психолога. Якщо перед психологом знервована й змучена навчанням та вихованням дитина, і змінити її стан дуже важко, психолог пропонує просто дати волю емоціям – довіритись, висловитись, виплакатись – вилити назовні всі нещастя – ось один з методів психотерапії, який приносить полегшення лише через емоційну розрядку під час спілкування і не вирішує всього комплексу проблем, які й привели дитину до такого стану.

Займаючись такою психотерапією через виявлення емоцій учня назовні, сам психолог при цьому отримує значну дозу негативних “емоційних рентгенів”, від яких не так вже й просто позбавитись (негативні настрої з віком накопичуються). Школяр, який виплакався на прийомі, звільняється від своєї душевної болі і передає цю біль психологу, з яким спілкується, тобто всі ці емоції заливаються в інший “психорезервуар”.

Не даремно ж у давнину, попереджаючи, говорили: “Не ходи туди, де сварки і скандали, бо ті люди звільняються, а Ви, як мінімум, два дні будете ходити з головними хворобами, від яких страждатиме Ваша душа”. По-друге, різні стосунки по-різному впливають на процес спілкування, а психолог користується тільки одним способом, коли насправді стосунків 16.

А якщо психолог ще й не знає, якого соціонічного типу перед ним знаходиться дитина і яким чином проходить взаємозв’язок і проникає в його психіку інформація, то він подвійно не захищений, тому що може пропонувати прийоми роботи, що категорично їй не підходять, бо активізуватимуть і так уражені слабкі сторони.

Наприклад, психолог радить поводити себе розкуто, легко, невимушено, не обмежуючись усілякими забобонами, не соромлячись брати ініціативу у свої руки й вирішувати проблему. Порада, можна сказати, чудова. До того ж, що може бути краще за те, ніж бути наполегливою і впевненою людиною, і легко вміти розв’язувати складні життєві ситуації. Інша річ, чи зможете учень цією порадою скористатися, будучи людиною за своєю природою нерішучою, сором’язливою, заглибленою в собі.

Виходить, що фактично психолог дає пораду дитині бути дуже комунікабельною людиною, а її характер співпадає з образом спокійної людини.

УВАГА! Визначення соціонічного типу допомагає кожному зрозуміти свої слабкі і сильні сторони, позбавляє комплексів, а соціоніка навчає, як будувати свою особистість і адекватно вирішувати проблеми власними силами.

консультація психолога - велика відповідальність

Консультація психолога буде проведена якісно тільки у тому випадку, якщо психолог знатиме людину за її соціонічним типом, з якими соціонічними типами людей ця людина працює, товаришує, живе, тоді лише можна проводити конструктивну аналітичну розмову, без плачу і скарг, а з вирішенням проблеми.

У нас велика відповідальність перед дітьми, вони вірять і довіряють своїм авторитетам. Будьмо для них авторитетами і нехай вони розвиваються повноцінно. До зустрічі!

Получите бесплатные видео-бонусы!

ЭТО ЗНАНИЯ, КОТОРЫЕ ИСЦЕЛЯЮТ ДУШУ И ТЕЛО! Возьмите их и внедряйте ежедневно. Сделайте каждое мгновение своей жизни неповторимым

Рекомендуем еще эти статьи рубрики

Соціоніка та психологія – взаємне доповнення на службі людини
Всім привіт! Давайте сьогодні ми об'єднаємо "маму з донькою" в одну сім'ю. Ми повинні показати той високий рівень служіння людям і те, що психологія і соціоніка разом працюють набагато ефективніше,...
Соціоніка відправна точка в психологічному консультуванні
Вітаємо вас, найдорожчі наші друзі! Сьогодні в кожній школі по штату працює психолог і це насправді чудово. Бо його основна задача зробити так, щоб учень з радістю, натхненням і усвідомленням свого...
Сучасна психологія і соціоніка для людей?
Соціоніка виникла на базі сучасної психології, але не є її продовженням, а якісно новим напрямком у вивченні людини, виявивши закони її психіки. На основі спостережень психологія людей накопичила...

Добавить комментарий

Свежие материалы блога

23 Апр 2017
Магия нашего времени: новое лицо язычества в христианстве
Священник Георгий Коваленко понял, что "Бог не сидит в кабинетах митрополитов, его нет в позолоченный иконостас, Он не говорит устами напыщенных богословов" и пора найти ответы на вопросы, на которые церковь найти ответа не способна. Например, такие...
17 Июл 2016
Как заработать на комментариях в Qcomment ru
Приветствую вас, дорогие соционцы! Продолжаем наши великие дела и сегодня мы обсудим как увеличить заработок на комментариях в интернете на сервисе Qcomment ru. В первой части серии есть детальная видео инструкция по регистрации в Qcomment.   ...
13 Июл 2016
Работа для интроверта - просто работа на лайках
Сегодня необычная для сообщества "Социон" новость. Речь пойдет о дополнительном заработке в интернете и это первый выпуск из этой серии "Работа для интровертов". Каждый интернет-пользователь знает, что всемирная сеть предлагает товары и услуги на...

Ближайшие события центра

 • 21 Июл 2017

  Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Узнать подробнее
 • 17 Июн 2017

  Коуч-тренинг "Сила любви или кто моя половинка, как ее найти и любовь сохранить"

  Найдите свою половинку по внешним чертам лица, поведению, движениям и манерой общения....

  Узнать подробнее
 • 9 Сен 2017

  Полный курс "Программа подготовки целостной личности"

  Для подчинения своему Божественному началу научитесь пользоваться намерением, как основным...

  Узнать подробнее
 • 13 Июл 2017

  Вебинар "Молитва и медитация на службе у человека"

  Как служат человеку молитва и медитация? Преимущества, недостатки и последствия. Что выбрать:...

  Узнать подробнее
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment