Хто робить – того б’ють, або «Історія Тетяни Педан…»

Ви є тут

25.11.2010
Таня Педан

 

Несіть добро усім людям
Без вибору - просто несіть!
Читати повністю>>

Інтернет-журнал «Шана» вийшов із статтею у формі інтерв’ю про історію стосунків Тетяни Педан та Анатолія Гречинського. Ми вирішили написати цю історію кожен окремо, щоб потім усе об’єднати. Об’єднання не вийшло – не було чого брати із скупого тексту Анатолія. Не вийшло тандему і в житті. Завадила не тільки скупість, а й інші «чесноти» та нерівний рівень розвитку, даруйте за вимушену тавтологію. Я обіцяла наприкінець статті, яку можна прочитати у першому випуску «Шани» www.shana.org.ua, продовження. Час визрів. Та, сподіваюсь, цей опус буде закінченням, бо продовження написав-таки Анатолій і розмістив на головній сторінці мого ж сайту www.socionics.in.ua з пів-року тому. Спонукали до цього закінчення події життя, а воно дуже мудре: вчасно дає нам необхідних людей та обставини, щоб спричинити певні, потрібні всім і Йому, дії.

У черзі до каси чую звернене до себе:

-   Вусики у Вас! Значить, що жінка темпераментна…
-   Де ж тоді чоловіки?
-   А Ви самі їх відштовхуєте.
-   Чим?
-   Висотою.
-   Тож глянути б з висоти, що робиться на цій Землі… Ось сайт мій, перше дітище, структуру розробила, наповнила інформацією трьома мовами, програміста знайшла, який ще й здивувався:
-   Хіба Габени бувають розумними?
-   Розумні всі, тільки розум у всіх різний.

І не будемо звинувачувати нікого ні в чому, адже інтуїтивні не бачать фактів, а етичні – правди. І я мала досвід переконатися у цьому.  І згодна з А.Чудновською, яка у своїй книзі «Читати людину як книгу», відзначила, що горлопани інтуїтивні живуть за рахунок праці чесних сенсориків. Логік стоїть горою за справедливість і правду – на ешафот такі навіть ішли… Тож, знаючи тип мого минулого соратника, (інтуїтивно-етичний екстраверт) і мій (сенсорно-логічний інтроверт), можна зробити правильні висновки. А до цієї статті спонукав телефонний дзвоник незнайомця, який сказав, що знає про мене, тільки інформація негативна. Психології відомо, що, якщо хтось характеризує іншого, то говорить він тільки про себе. Підсвідомість бачить тільки себе, а проектує на іншого.  Незнайомець знав цей закон, тож відмовив:

- Радійте, що позбулися такої людини.

І згадалася моя перша реакція, коли потрапила на очі «Історія Тетяни Педан» прямо на головній сторінці мого колишнього сайту – на головній – ніби для соціоніки це найголовніше! Історичною особистістю зробив мене мій чоловік, коханий, соратник, та, на жаль, не друг… Читаючи цю «історію», неможливо втриматися від сміху – вона перевершила всі історії підручників з історії часів соціалізму!..

Реакція: «Ай Моська, знать она сильна, раз лает на слона!», і наступне вдоволене: «Собаки лають, а караван іде!» Іди караване, іди, і щоб ширшою була твоя поступ – ось тобі найкраща реклама. Адже відомо, що чорний піар працює сильніше. Тож і подякувала Анатолію, який залишив у серці любов, а на душі – колючки, рани, шрами, але не будемо про лірику. Факти.

Вийшла з друку книга «Характер за зовнішністю». Виклик до міліції. «Порушено авторські права» - пояснюють. Адресую до Департаменту авторських прав - все зареєстровано – порушень нема. Телефонує судовий виконавець мені:

- Ваш Гречинський подав на мене до суду, що нарахувала борг по аліментам. Але ж таких аліментів, як ваш Гречинський, ніхто не платить!

Згадую, як він і на сусідів до суду подавав… А щодо книги – згадайте Булгаковське: «Оскорбление – единственная благодарность за хорошо выполненную работу».

І досі соромно, що відійшла від Анатолія Гречинського тільки після того, як його донька Сандра охарактеризувала його, і говорила все те, що знала і я, але намагалася терпіти. В ім’я спільної праці. Адже бачила: велосипед і два керма, один більший угорі – Анатолія, подумала, інший – менший знизу – мій. І стоять двоє: впевнені, сильні, світлі – люди майбутнього. І це видіння тримало мене поруч із соратником довгі складні роки… Тепер бачу цих світлих впевнених людей, що стояли поруч того велосипеду, у нашому центрі «Соціон». Видіння стало явним через 10 років.

Але досить лірики, пора до фактів, правди і справедливості.

Коли Анатолій після 3-х років погроз таки зважився піти, дозволила присвоїти йому і техніку, і свої сайти, аби працював і надалі – таким вважала своє завдання: в усьому допомагати невизнаному суспільством генію.  Та пропала буква «е»: замість того, щоб впроваджувати соціоніку, директор НВП «Соціонічні Технології» впроваджує брехню і судиться: то з судовим виконавцем, то зі своїми соратниками, і слідча констатує:

- Ви вкрали у професора Гречинського твір «Метод візуального типування».
- Де документ професора?
- Немає. Він так себе назвав.

А почалося… відчувши, що соціоніка – моє покликання, прийшла до НВП «Соціонічні технології». Пам’ятаю, як двоє чоловіків ходять по кімнаті туди-сюди і ніяк не можуть речення скласти. Листа комусь намагаються створити.. Сіла і написала – це ж просто! Мікроклімат своєї квадри теж привабив, дивувало одне, про що і сказала на Дні народження Генерального директора: «Ми ж тут тільки розважаємось! Це не робота!» Звісно, і прибутків ніяких. Жалістю стиснулось серденько, коли пригощав директор кип’ятком з варенням, що дала сусідка баба Зоя. Жалість. Підла жалість – оборотна сторона жорстокості… Але не про лірику. Факти.

За першу складену і надруковану повну характеристику інтуїтивно-логічного інтроверта мені заплатив директор 10 грн, хоч клієнт дав усі 100. Над характеристикою працювала сама. Це – справедливість. Приносила продукти, готувала їжу, вкладала до кишень гроші, залишала їх у шухлядці… Це - глупість. Альтруїзм – приємно, але ж навіщо розбещувати чоловіків? Знов лірика. Тепер факти.

За період 7-літньої спільної роботи написала книги серії «Соціоніка про людину», підручник, Проекти, і все двома і трьома мовами. І чую якось:

- Таня, продай книжки.
- Таня - напиши, Таня - видай, Таня - продай…

Нічого дивного: хто везе, на тому їдуть. Знов лірика. Тож до фактів.

Штукатурити і фарбувати дачу – Таня, виховувати його доньку – Таня… Нести до податкової фальшиві документи з суцільними прочерками – Таня, тягати торби, шукати по базарах деталі, рити канаву для газопроводу на 9-му місяці вагітності – все Таня. А домашні клопоти на чиїх плечах? Вже здогадалися. А як же ті, що ширші? Потрапляють до рук світлини тих часів: Анатолій скрізь зліва, його супутниця – справа. Отже, посів голова сімейства жіноче місце…

Виховувати сина Антона Анатолійовича за 100 грн аліментів, і отримати відповідь на прохання побути із ним з тиждень на тій самій дачі: «Я не знаю ні тебе, ні твоїх родичів!» - це дуже смішно: чи бувають ще батьки, які так називають рідного сина?… Та краще про спільну соціонічну діяльність.

Та краще про спільну соціонічну діяльність.

Сидить директор перед екраном комп’ютера: день сидить, другий, розглядає обличчя. Питає:

-   Який тип? Глянула – відповіла. Видно ж одразу – чого ж перед екраном час марнувати? А тому що роботи іншої не було. Знов моя помилка – усе на себе взяла. «Не піде соціоніка із рук Анатолія» – подумалось після чергового розгубленого засмученого клієнта – адже і на них голос підвищував, впевнював, що треба бути таким і таким, бо такий у нього тип…»

Вирішив Анатолій змінити сім’ю:

- Буду іншим розказувати про тебе, показувати твої листи.
- Ти – птах. Куди хочеш, туди і лети!

Здивування в очах.

А скільки того здивування бачила в округлених очах, коли відповідала посмішкою на хамство й лемент, коли міцно потиснула руку у відповідь на його слова «Я тебе не люблю і жити з тобою не буду!», подякувавши за сміливість і правду. Єдину правду.

Ні, лірику – наостанок. Факти.

Плідною була спершу спільна діяльність. Правда лементу зайвого!... Скажу, як треба написати – свою думку висловлю, і ой леле – скільки галасу! Тоді просто пишу, як говорила, показую соратнику, і той згоджується. Чого ж тоді сперечався? Ага! Противився, бо ж не його думка… а розумнішим має бути тільки він. Як заважав працювати…

- Ти чого за комп’ютером?, – на дачі кричить, – павутиння знімай! Шкода, не зняти павутиння з душі, серця, мозку декотрих…

Придумала таблицю розвитку стосунків, вписала характеристики тих, досвід яких мала, Анатолій підхопив ідею, і одразу:

- Як я придумав таблицю?

Зрозуміло стало одразу, як правдиво він розказував про своїх попередніх колег:

- Ігор Каганець надрукував про інтегральний тип націй, а це я придумав! Ми говорили, і він – надрукував.

Історія повторюється?

І все, що «відкрив геній» Анатолія Гречинського, а я надрукувала і відредагувала, додала своїх думок, створила підручник і книгу Соціоніка суспільству, Програму наукового підбору кадрів. Вдосконалювала текст характеристик, спостерігаючи особливості поведінки знайомих людей, знаходячи нове в літературі. Та й займалася цим усі 7 років, коли працювали і жили разом. Те, що бачила, коли прийшла на Підприємство, не підлягало ніякій критиці: дітям у школі роздавали характеристики, де описані були психічні функції, згруповані відповідним чином для кожного типу, тобто переставлені місцями. На питання співробітника О.Кисельова, як пояснити, якщо діти обміняються і побачать, що у всіх – одне і те саме, Анатолій відповів: діти не люблять багато читати, обмінюватися не будуть. Викидала з тих куцих текстів фрази на кшалт «Поле невичерпних можливостей, наповнених незбагненим змістом». Та й фрази зустрічала потім у І.Каганця, А.Аугустінавічюте. Отже, закиди О.Букалова у плагіаті мають під собою ґрунт.

Видала своїм коштом тільки те, про що ще у спільній діяльності неодноразово говорила:

- Нам потрібно видати характеристики. Без них перша книга неповноцінна.

Характеристики – це була тільки моя робота. Анатолій визначав типи, я – створювала характеристики. Дохід від клієнтів ретельно ховався, про результат цього накопичення – під кінець, щоб без лірики поки що.

А факти у тому, що, коли я запропонувала працювати окремо, зробивши філіал на лівому березі – адже мріяли ж про філіали по всій Україні, Анатолій прийшов, проскандалив, знаючи, як маніпулювати больовою зоною Габена, щоб той кудись майнув, як Кучма, було, свого часу. Тож і я поїхала розвіятись на дачі, а повернувшись додому, побачила свій старенький комп’ютер порожнім. Інформацію знищено. Ай да Анатолій, ай да боягуз! Відчуває, значить, силу конкурента, тому й істерики і бійки були. Причина – заздрість і страх. Закон такий є: нижчий не бачить, боїться і ненавидить вищого. Я б і рада опуститися на рівень нижчого, та крильця заважають… І от, знову лірика:

Вчитель мене покинув.
Крила мої підрізав.
На натомість виросли інші –
Могутніші і ширші!

Так у часи, коли рубали мого хвоста частинками, (то іде Анатолій, то повертається, і так туди-сюди), у моїй свідомості з’являється: «Зоряний Час» Відмічаю дату на календарі. І от цього ж числа 5 років по тому - перше заняття групи. І помічники, що роблять сайт для нашої спільної діяльності, як я колись – два сайти для Анатолія. До речі, мою «Шану» він теж прибрав з Інтернету. А тепер вона знову з’явилася, але ж покоцана… Не буду про лірику. Головне: життя – справедливе. Я допомагала Анатолію, тепер допомагають мені. І який чудовий творчий колектив! «Друзі, з вами цікаво! Добре, що я покинула роботу і знайшла Діло» - читаю у листах. А діло вкрай потрібне людям.

А ти, Анатолію, під час спектаклю розірвання стосунків, питав:

- Хто у тебе на першому місці, я чи соціоніка?
- Звичайно, соціоніка, - подумала, не сказавши нічого.

А ти, Анатолію, покидаючи родину, грізно мовив: «Ти втратила все!»

- Та невже? – промайнуло.

Час показав, хто що втратив. Є психологічна техніка холодинаміка. І от під час її проведення Анатолій сказав: «Ти була кращою жінкою в моєму житті. А я цього не цінував».

Тож не краще було б зібрати свої матеріали для психологів і видати книгу, зазначивши, як у «Характері за зовнішністю», що створена у співпраці з…, і навчати соціоніці, а не писати мерзенну брехню, і бігати по судовим інстанціям? І чи варто відрікатися від дітей, чотирьох розкиданих по світу, коли старість попереду і звіт перед Ним. І навіщо паплюжити людей, сміються ж мені…

Вразив мене у дитинстві сюжет казкової історії, коли губернатор міста наказав приносити всіх домашніх тварин до себе, де з них робили опудала. Діти плакали і несли, а потім підняли бунт, проникли до самого губернатора і побачили на кріслі…ОПУДАЛО. Мораль зрозуміла тоді, і зустрілась із тим самим у житті: якщо людина – опудало, то хоче, щоб й інші були такими. Тож паплюжить Анатолій Гречинський усіх підряд…

Це – особистість. Але, на щастя, у людини, крім особистості, є ще і душа, і серце, і дух. Пам’ятаю, що саме привабило при перших зустрічах із Анатолієм: розмова про Україну. Палкі патріотичні слова пронизали. І я пішла із ним у спільний наш шлях. Тому що теж люблю Україну, і думаю так само. Анатолій – щирий патріот своєї країни і мови. І це добре. І останній мій лист до нього був зі словами: «Я завжди носитиму у собі часточку твого полум’яного серця».

Правило стосунків: 50% на 50%. І той, хто не може дати, іде. Не було у душі любові – пішов партнер.  Але, два роки по тому, 8 Березня телефонує і бажає мені любові. Знав, що мені необхідно перш за все, тому і пішов, щоб могла я її знайти.

Дякую, Анатолію, за досвід, за науку, за нелюбов. Щоб навчилася сама любити. І себе, і інших. І щоб стала щасливою. З тобою це було неможливо.

І щоб працювала самостійно, бо вже іззріла для цього. Сам Бог роз’єднав наш союз, як я просила, щоб росла і розширялася наша справа. Це потрібно людям. Тому і видана книга «Характер за зовнішністю».

І, як обіцяно, лірика. Події реальні: один із вчинків Анатолія, заримований мною у поезії "Таємне стає явним" та "Оцінка іншого".

Післямова:

«Шана» вже 5 років мертва. Моє улюблене дітище: і назва, і дизайн, і рубрики, і статті. І без матеріальної компенсації – зігрівала лиш думка, що це потрібно людям, Богу. Анатолій вкрав і її. І вбив. У моєї «Шани» була традиція – давати соціонічний коментар після статей. Тож продовжуючи її,

Соціонічний коментар: У стосунках не обійтися однією соціонікою. Психоінформатика попереджає, що партнери в дуальності (та й не тільки), повинні бути рівні за розвитком, інакше нижчий буде боятися і ненавидіти вищого, а тому, у свою чергу, із нижчим буде нецікаво. Є ще відкриття у психології: проекції: коли на вас кричать, наговорюють те, чого у Вас немає – не ображайтесь – це на Вас проектують риси, властиві тому, хто це каже. Дуже властиво керівникам – особистим начальникам. За соціонікою – властиве екстравертам, бо свого внутрішнього світу не відчувають, а проявляють його – викидаючи на інших. А ІЕЕ взагалі нестримані в емоційних проявах, тож і можуть наговорити казна-чого… Щодо подання фактів, то в них орієнтуються сенсорні, інтуїтивні – губляться. А етик за емоціями губить правду й стає ще більш алогічним. Висновки зробити не важко.

Та й дуальні стосунки в однодихотомійних за підтипами дуалів дуже складні, непередбачувані й навіть небезпечні, адже підсвідомі впливи некеровані… Анатолій за підтипом – етичний, Тетяна – логічна. Тому й докоряв часто: Де твоя сенсорика?» Або: «Я шукаю жінку!», і ще: «Мені снилася така жінка – не те, що ти!». І стосунки – хоч серіал створюй…

Цитую Г.Шульмана: «Якщо Гек (ІЕЕ) не плюнув Вам у душу, значить, Ви помилились діагнозом. У патологічних проявах – нічого святого, бездуховність, безцеремонність, різкість до грубості, спочатку л-ляпнути (або зробити), і тільки потім, мо-о-же бути, подумати…

Якось мій добрий знайомий прикріпив відро для сміття на двері кухонної шафи під раковиною у своєї приятельки І ось вона на вечоринці з радістю йому повідомила, що як тільки відкриває ці дверці і бачить відро для сміття (підкреслено), одразу ж згадує про цього друга. Зрозуміло, з якою «вдячністю» було – під загальний регіт – вислухано моїм другом це повідомлення, що брало за душу (хоча він кинув жарт, що, мовляв, все ж таки краще, щоб про тебе згадували хоча б за такою асоціацією, ніж не згадували взагалі…).

Здібність дуже «точно» і брутально оговорити людину. «Точно» (в лапках) – оскільки оговір (будучи саме оговором) «надягається» на того, кого оговорює як гімнастичне тріко. Тобто, якби жертва оговору дійсно зробила те, що їй інкримінується, це було б зроблено саме так, як про це розповідається. Це тим паче незрозуміло, що відбувається – наче б то – абсолютно «на порожньому місці», як кажуть. Характерна реакція третьої людини (теж ІЕЕ, замітьте!), свого роду третейського судді, на розповідь про один подібний прояв одного із представників цього типу: «Та що Ви від нього хочете, - це ж Гек, - це він просто так… Ну, може, йому потрібно було покрасуватися. Він і не думав Вас образити… Та він взагалі про Вас і не думав у цей момент!».

Взагалі під час довгого і близького контакту з представниками цього типу (не з усіма) виникає важке відчуття того, що така людина не може не вдарити. І тоді якось підспудно починаєш уникати цих людей взагалі… Шкода…

Я довго шукав причини цього у собі. Але потім мені сказали, що я тут ні при чому – це Гек: «Ви що, не знаєте, що Гек, що не наплював у душу, це не Гек?!! І якщо він ще цього не зробив, значить, Ви не довго були із ним у контакті».

Та соціоніка може пояснити і ЦЮ – хоч і печальну, але і характерну – особливість цих людей. Виявляється, це типове, а не людське! Інакше кажучи, мова іде не про рису характеру, а про реакцію типу цих людей! А винна у цьому занадто екстравертна екстравертність ІЕЕ (виділений компонент тетради типу за псс). І проявляється це саме в тому, що слова часто вилітають із рота раніше, ніж людина встигає подумати, чи варто їх висловлювати! Тому і треба вивчати соціоніку – глибоко, по-справжньому, щоб зрозуміти, що відбувається перед очима!»

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Доля. Дуальність. Проблеми. Рішення.
  Доля. Як вона складається у дуальної пари? “Посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю” – писав Януш Корчак, і був правий, але частково. Долю формує не тільки сила характреру, а...
Історія любові від Тетяни Педан
Не дає спокою історія мого останнього кохання, я так була впевнена, що зустріла, нарешті, свою половинку, свою справжню велику і світлу любов, і думала, будемо разом завжди, про можливе розлучення і...
Тарас Гладкий про себе, про життя, про роботу, про соціоніку
  Про Життя Народився 22 липня 1981р., с. Задністрянськ, Галицького р-ну, Івано-Франківської області. Щирий і відданий Україні українець. Після Бурштинської школи вступив до Івано-Франківського...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment