Гармонійна сім’я - наше здоров’я, задоволення і щастя

Сім’я – це окремий унікальний Світ і там живе Щастя

Чому у кожному живе прагнення мати сім’ю? Чому не кожен її має? Чому одні мають щасливі сім’ї, а інші, і їх, на жаль, більшість – нещасливі? Сім’я – це окремий унікальний світ, де можна знайти притулок, втіху, спочинок, наснагу, любов, повагу, самоствердження. Віддати всі свої думки і почуття, і збагачуватися у взаємообміні ними. Радіти у взаємопіклуванні, ростити дітей і мати відчуття, що життя плине не даремно.

Сім'я - це той казковий світ, де кожен має шанс знайти своє щастя, навіть якщо життя за межами дому не складається. Сім'я може бути джерелом енергії і впевненості для успішної самореалізації. Кожна людина мріє про сімейну гармонію, щоб відчути ту особливу життєву силу, але не всі її знаходять. А результат сімейної ідилії залежить від того доленосного рішення - кого ми вибрали, щоб йти по життю.

Лев Толстой колись зауважив, що щастя однакове у всіх, а нещастя різне. Бо серед 16 типів стосунків лише одні сприяють сімейній гармонії, а інші 15 – різномаїттю негараздів. Недаремне в народі побутує думка, що не буває сімей без сварок, і тому подружжя заспокоюють, радять не розлучатися, терпіти. Але ж терпіння – це насильство над собою. Ми проти зовнішнього насильства і пропагуємо насильство добровільне, яке веде до самознищення. Терплячи сімейні негаразди, знищуємо власне єдине неповторне життя. 

Молодій дружині радять з перших днів "прибрати чоловіка до рук", а чоловіку принизливо знаходитися "під каблуком" і як в рингу починається бій "хто кого". Конфлікти зріють на рівному місці, а подружжя потопає в побутовому дріб'язку. В таких умовах не варто розраховувати на мир і злагоду, а на потаємну війну і протиборство.

Сім’я - це єдине ціле зі своєю атрибутикою і взаєминами, і бажають того члени сім’ї чи ні, вони підвладні внутрішньому порядку, усталеного роками спільного життя. Клімат "порядку" утворюється батьками чи іншими близькими, і впливає на атмосферу взаємин між дітьми і батьками. Тому від того, люди яких соціонічних типів живуть поруч, залежить, які саме природні закономірні стосунки будуть утворюватися між ними. І ці стосунки можна передбачити, якщо знати соціонічні типи близьких людей. Добре влаштовані взаємовідносини в сім’ї – це найважливіша і першочергова задача, а якщо сім’я ще й зможе налагодити гармонійні взаємини, стане більш безпечним і гуманним світ навколо.

Створювати сім’ю на основі прихильності, почуття взаємного кохання і не знати про закономірні стосунки між подружжям – ризиковано. А недуальні взаємини видозмінюють почуття і руйнується врешті решт сім’я, не має значення, розлучається подружжя, чи продовжує жити разом: без душевного тепла і взаєморозуміння сім’я всеодно втрачає свою суть

Знаходячись у дуальних стосунках і не відчуваючи при цьому любові, подружжя не має основного енергетичного підживлення, того двигуна, тієї рушійної сили і захисту, що допомагає долати будь-які перешкоди, труднощі і негаразди. На основі любові і тільки любові можна створити справжню сім’ю. Дуальність збереже і розвине почуття, зміцнить сім’ю.

Сім’я – це духовний осередок і Рай на Землі

І якщо розкіш спілкування людина отримує в сім’ї – то вона для неї той оазис, який можна назвати земним раєм. Ось як описує Людмила Гурченко сім’ю, в якій виросла, - вона була дуальною: "Мені ніколи не було нудно й нецікаво дома з моїми батьками. Завжди щось нове й обов’язково радісне. В нашому домі була напрочуд здорова атмосфера. Все - і погане, і хороше, і страшне – все відкрито! Ніхто не соромився бути слабким. Якщо комусь погано - припинялися жарти, і всі сили, ніжність і любов переносились на того, кому тяжко. А потім знову йшли "далі". Я виросла в ...чистій, добрій, широкій, щирій, життєрадісній, повній сил, ірраціональній сім’ї."

Наше спілкування побудоване на обміні інформацією за допомогою слів, поглядів, жестів, міміки, підсвідомого відчуття, оцінки співрозмовника, і в знайомстві люди приділяють увагу та оцінюють один одного саме з цієї точки зору. Але цього недостатньо. На жаль, першопричиною негараздів у суспільстві є продовження існування стереотипів у пошуках супутника життя: симпатія (почуття прихильності, доброзичливості), фізичний вигляд, здоров’я, зовнішній вигляд (як і у що одягнутий партнер), інтереси, освіта, прояви партнера як особистості, рівень культури, вік, національність, соціальний стан, посада, матеріальний стан, географічні умови, оцінюються батьки і стосунки в сім’ї. І не використовуються ще широко знання дуальної природи людини. Хоча вищеперераховані чинники теж мають сенс, але без дуальності втрачають його.

Навіть дуальності ще недостатньо для створення сім’ї, щоб бути дійсно впевненим у людині, з котрою бажаєте пов’язати все своє життя, створити радість існування двох різних людей у поєднанні єдиного невід’ємного цілого.

По-перше, треба самостійно пізнати людину такою, якою вона є, незалежно від того, як її сприймають інші. І при оцінці звертати увагу не стільки на її зовнішність, скільки на те, чи має вона для вас якесь значення: чи може задовольнити ваші потреби і які потреби має сама, чи зможете ви їх задовольнити зі своєї сторони. Отже, необхідно визначити і співставити потреби один одного.

По-друге, необхідно співставити життєві позиції, цінності, орієнтири і інтереси. Це і погляди людини, форми поведінки, почуття і риси характеру, рівень культури, і напрямок інтересів – щоб дивитися в житті в одну сторону, прагнути одного і допомагати один одному в досягненні спільної мети, а не дорікати, якщо не задовольняються потреби і прагнення один одного.

При ігноруванні хоча б одного з цих чинників сім’я не дає того бажаного задоволення, до якого прагнули обоє, адже в сімейному житті виявляється, що прагнули різного, тільки вчасно не звертали на це уваги.

Так буває, коли нехтують рекомендаціями фахівців

Молоді люди перед одруженням врахували всі ці чинники і навіть визначили свої соціонічні типи. Але знехтували рекомендаціями спеціалістів і попередженням, що тотожні стосунки нежиттєздатні для сім’ї, заборонені, і одружуватись не варто. Пояснювалося, що чекає на таку сім’ю – відстоювання своїх позицій, боротьба за владу і поступове відособлення. Не пройшло й півроку, як друзі, що відвідують цю сімейну пару, з болем констатували: "Вони зробили один одного нещасними".

Ще одна історія: захопившися дуальністю, пара знехтувала соціальними критеріями. Різниця інтересів, життєві позиції, цінності, рівень освіти і соціального стану, значна вікова різниця, різна національність, культура, географічні умови змінили симпатію на антипатію, яку підсилили ще й різні духовні й матеріальні потреби. Сім’я розпалася. 

Дуальність – не панацея. Це лише перший вирішальний крок у створенні сім’ї.

Була і така пара, яка врахувала всі критерії, а знаючи соціоніку і працюючи в цій галузі, подружжя мали досвід спілкування з багатьма дуалами до одруження, тому обрали для себе духовно найближчу людину. Обоє вдячні соціоніці, що допомогла віднайти один одного.

Соціоніка – одна з наук, яка допомагає кожному вирішувати сімейні проблеми, і єдина, що показує, як передбачити проблеми. Дотримуючись законів соціоніки, можна створити дуальну сім’ю - міцну, гармонійну, щасливу, де немає проблем, а тільки взаєморозумінні між усіма її членами.

Якщо ж сім’я вже є, і в ній – невдоволення і проблеми, але подружжя не хоче вирішувати їх розлученням, зв'яжіться із спеціалістами нашого центру, які проконсультують і допоможуть вирішити міжособистісні стосунки, розробивши покроковий ПЛАН ДІЙ.

Певні закономірні стосунки виникають між усіма членами родини, і для їх виявлення необхідно визначити соціонічні типи тих людей, стосунки з якими цікавлять. Люди, які не знайомі з законами соціоніки, звертаючись в центр за допомогою, дивуються як точно ми описуємо стосунки, а далі з такою ж впевненістю і точністю корегуємо їх.

Корегувати стосунки можна, але для цього не досить рекомендацій спеціалістів. Необхідна повсякденна робота над собою обох партнерів з дотримання наданих вказівок та рекомендацій. При прагненні безконфліктного життя, в постійних зусиллях волі, терпіння та наполегливості люди отримують певні бажані результати. Але повної гармонії і того приємного затишку, які природно виникають у дуальних родинах, все ж не досягти.

Людина звикає до доброго і поганого, в поганому – гине, а в доброму - квітне!

Іноді розлучення є єдиним виходом із нестерпної ситуації, в якій опиняються через сімейні негаразди батьки і діти. Разом із родинами страждає і суспільство: це і дратівливість, і агресивність, і алкоголізм, і наркоманія, і злочинність, і проблеми "важких дітей", зруйновані долі й душевні травми. Щоб не допускати цього, сім’ї повинні бути тільки дуальними.

Люди, які не знають соціоніки, шукають причину дискомфортних стосунків у недоліках характера партнера, намагаючись змінити його, або займаються самопоїданням, і таким чином ще сильніше ускладнюють ситуацію. Наукою доведено, а практикою підтверджено, що закономірні стосунки – явище природнє, вони виникають від взаємодій партнерів, точніше, їхніх психік, все залежить від того, який соціонічний тип мають обоє від народження. Цей тип не змінюється протягом життя. Середовище, в якому знаходиться людина, змінює риси характеру, але не соціонічний тип. І саме важкі сім’ї, на жаль, погіршують характер, а в дуальних люди стають добрішими, чуйнішими, життєрадіснішими.

Отже, закономірні стосунки можна прогнозувати. Всі стосунки спочатку приємні, але проявляються у повній мірі з травмами психіки обох партнеров, лише з часом, при більш тісних взаємодіях.

Щоб не страждати у майбутньому, не псувати життя собі і своїм дітям, варто одружуватися лише з психічно доповнюючими партнерами - дуалами. Причому з різнодихотомійними за підтипами. Дуал - це кращий друг, який і зрозуміє, і підтримає, і дієво допоможе. Дуалам завжди затишно, приємно, цікаво, кожен відчуває себе самим собою: невимушено, розкуто, вільно, нема потреби підлаштовуватися до іншого. Дуал - це Ваша половинка, якої завжди не вистачає, яку кожен шукає.

До речі, в дуальних сім’ях діти завжди народжуються дуальними: хлопчик має тип батька, а дівчинка - матері. Так діти легко виховуються й навчаються: отримують всю необхідну життєву інформацію й насичуються потрібними емоціями. В несумісних сім’ях діти обділені такою увагою.

Ця інформація стане в нагоді ще й вашим друзям. Поділіться з ними (кнопки соцмереж нижче). А ми продовжуємемо готувати корисний і життєвий матеріал. 

Далі заходьте на сторінку проекту "Соціонічна діагностика учнів. Розкриття стосунків між учнями та вчителями"

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал