Гармонійна сім’я - наше здоров’я, задоволення і щастя

Ви є тут

29.11.2010
Таня Педан

Сім’я – це окремий унікальний Світ і там живе Щастя

Чому у кожному живе прагнення мати сім’ю? Чому не кожен її має? Чому одні мають щасливі сім’ї, а інші, і їх, на жаль, більшість – нещасливі? Сім’я – це окремий унікальний світ, де можна знайти притулок, втіху, спочинок, наснагу, любов, повагу, самоствердження. Віддати всі свої думки і почуття, і збагачуватися у взаємообміні ними. Радіти у взаємопіклуванні, ростити дітей і мати відчуття, що життя плине не даремно.

Сім'я - це той казковий світ, де кожен має шанс знайти своє щастя, навіть якщо життя за межами дому не складається. Сім'я може бути джерелом енергії і впевненості для успішної самореалізації. Кожна людина мріє про сімейну гармонію, щоб відчути ту особливу життєву силу, але не всі її знаходять. А результат сімейної ідилії залежить від того доленосного рішення - кого ми вибрали, щоб йти по життю.

Лев Толстой колись зауважив, що щастя однакове у всіх, а нещастя різне. Бо серед 16 типів стосунків лише одні сприяють сімейній гармонії, а інші 15 – різномаїттю негараздів. Недаремне в народі побутує думка, що не буває сімей без сварок, і тому подружжя заспокоюють, радять не розлучатися, терпіти. Але ж терпіння – це насильство над собою. Ми проти зовнішнього насильства і пропагуємо насильство добровільне, яке веде до самознищення. Терплячи сімейні негаразди, знищуємо власне єдине неповторне життя. 

Молодій дружині радять з перших днів "прибрати чоловіка до рук", а чоловіку принизливо знаходитися "під каблуком" і як в рингу починається бій "хто кого". Конфлікти зріють на рівному місці, а подружжя потопає в побутовому дріб'язку. В таких умовах не варто розраховувати на мир і злагоду, а на потаємну війну і протиборство.

Сім’я - це єдине ціле зі своєю атрибутикою і взаєминами, і бажають того члени сім’ї чи ні, вони підвладні внутрішньому порядку, усталеного роками спільного життя. Клімат "порядку" утворюється батьками чи іншими близькими, і впливає на атмосферу взаємин між дітьми і батьками. Тому від того, люди яких соціонічних типів живуть поруч, залежить, які саме природні закономірні стосунки будуть утворюватися між ними. І ці стосунки можна передбачити, якщо знати соціонічні типи близьких людей. Добре влаштовані взаємовідносини в сім’ї – це найважливіша і першочергова задача, а якщо сім’я ще й зможе налагодити гармонійні взаємини, стане більш безпечним і гуманним світ навколо.

Створювати сім’ю на основі прихильності, почуття взаємного кохання і не знати про закономірні стосунки між подружжям – ризиковано. А недуальні взаємини видозмінюють почуття і руйнується врешті решт сім’я, не має значення, розлучається подружжя, чи продовжує жити разом: без душевного тепла і взаєморозуміння сім’я всеодно втрачає свою суть

Знаходячись у дуальних стосунках і не відчуваючи при цьому любові, подружжя не має основного енергетичного підживлення, того двигуна, тієї рушійної сили і захисту, що допомагає долати будь-які перешкоди, труднощі і негаразди. На основі любові і тільки любові можна створити справжню сім’ю. Дуальність збереже і розвине почуття, зміцнить сім’ю.

Сім’я – це духовний осередок і Рай на Землі

І якщо розкіш спілкування людина отримує в сім’ї – то вона для неї той оазис, який можна назвати земним раєм. Ось як описує Людмила Гурченко сім’ю, в якій виросла, - вона була дуальною: "Мені ніколи не було нудно й нецікаво дома з моїми батьками. Завжди щось нове й обов’язково радісне. В нашому домі була напрочуд здорова атмосфера. Все - і погане, і хороше, і страшне – все відкрито! Ніхто не соромився бути слабким. Якщо комусь погано - припинялися жарти, і всі сили, ніжність і любов переносились на того, кому тяжко. А потім знову йшли "далі". Я виросла в ...чистій, добрій, широкій, щирій, життєрадісній, повній сил, ірраціональній сім’ї."

Наше спілкування побудоване на обміні інформацією за допомогою слів, поглядів, жестів, міміки, підсвідомого відчуття, оцінки співрозмовника, і в знайомстві люди приділяють увагу та оцінюють один одного саме з цієї точки зору. Але цього недостатньо. На жаль, першопричиною негараздів у суспільстві є продовження існування стереотипів у пошуках супутника життя: симпатія (почуття прихильності, доброзичливості), фізичний вигляд, здоров’я, зовнішній вигляд (як і у що одягнутий партнер), інтереси, освіта, прояви партнера як особистості, рівень культури, вік, національність, соціальний стан, посада, матеріальний стан, географічні умови, оцінюються батьки і стосунки в сім’ї. І не використовуються ще широко знання дуальної природи людини. Хоча вищеперераховані чинники теж мають сенс, але без дуальності втрачають його.

Навіть дуальності ще недостатньо для створення сім’ї, щоб бути дійсно впевненим у людині, з котрою бажаєте пов’язати все своє життя, створити радість існування двох різних людей у поєднанні єдиного невід’ємного цілого.

По-перше, треба самостійно пізнати людину такою, якою вона є, незалежно від того, як її сприймають інші. І при оцінці звертати увагу не стільки на її зовнішність, скільки на те, чи має вона для вас якесь значення: чи може задовольнити ваші потреби і які потреби має сама, чи зможете ви їх задовольнити зі своєї сторони. Отже, необхідно визначити і співставити потреби один одного.

По-друге, необхідно співставити життєві позиції, цінності, орієнтири і інтереси. Це і погляди людини, форми поведінки, почуття і риси характеру, рівень культури, і напрямок інтересів – щоб дивитися в житті в одну сторону, прагнути одного і допомагати один одному в досягненні спільної мети, а не дорікати, якщо не задовольняються потреби і прагнення один одного.

При ігноруванні хоча б одного з цих чинників сім’я не дає того бажаного задоволення, до якого прагнули обоє, адже в сімейному житті виявляється, що прагнули різного, тільки вчасно не звертали на це уваги.

Так буває, коли нехтують рекомендаціями фахівців

Молоді люди перед одруженням врахували всі ці чинники і навіть визначили свої соціонічні типи. Але знехтували рекомендаціями спеціалістів і попередженням, що тотожні стосунки нежиттєздатні для сім’ї, заборонені, і одружуватись не варто. Пояснювалося, що чекає на таку сім’ю – відстоювання своїх позицій, боротьба за владу і поступове відособлення. Не пройшло й півроку, як друзі, що відвідують цю сімейну пару, з болем констатували: "Вони зробили один одного нещасними".

Ще одна історія: захопившися дуальністю, пара знехтувала соціальними критеріями. Різниця інтересів, життєві позиції, цінності, рівень освіти і соціального стану, значна вікова різниця, різна національність, культура, географічні умови змінили симпатію на антипатію, яку підсилили ще й різні духовні й матеріальні потреби. Сім’я розпалася. 

Дуальність – не панацея. Це лише перший вирішальний крок у створенні сім’ї.

Була і така пара, яка врахувала всі критерії, а знаючи соціоніку і працюючи в цій галузі, подружжя мали досвід спілкування з багатьма дуалами до одруження, тому обрали для себе духовно найближчу людину. Обоє вдячні соціоніці, що допомогла віднайти один одного.

Соціоніка – одна з наук, яка допомагає кожному вирішувати сімейні проблеми, і єдина, що показує, як передбачити проблеми. Дотримуючись законів соціоніки, можна створити дуальну сім’ю - міцну, гармонійну, щасливу, де немає проблем, а тільки взаєморозумінні між усіма її членами.

Якщо ж сім’я вже є, і в ній – невдоволення і проблеми, але подружжя не хоче вирішувати їх розлученням, зв'яжіться із спеціалістами нашого центру, які проконсультують і допоможуть вирішити міжособистісні стосунки, розробивши покроковий ПЛАН ДІЙ.

Певні закономірні стосунки виникають між усіма членами родини, і для їх виявлення необхідно визначити соціонічні типи тих людей, стосунки з якими цікавлять. Люди, які не знайомі з законами соціоніки, звертаючись в центр за допомогою, дивуються як точно ми описуємо стосунки, а далі з такою ж впевненістю і точністю корегуємо їх.

Корегувати стосунки можна, але для цього не досить рекомендацій спеціалістів. Необхідна повсякденна робота над собою обох партнерів з дотримання наданих вказівок та рекомендацій. При прагненні безконфліктного життя, в постійних зусиллях волі, терпіння та наполегливості люди отримують певні бажані результати. Але повної гармонії і того приємного затишку, які природно виникають у дуальних родинах, все ж не досягти.

Людина звикає до доброго і поганого, в поганому – гине, а в доброму - квітне!

Іноді розлучення є єдиним виходом із нестерпної ситуації, в якій опиняються через сімейні негаразди батьки і діти. Разом із родинами страждає і суспільство: це і дратівливість, і агресивність, і алкоголізм, і наркоманія, і злочинність, і проблеми "важких дітей", зруйновані долі й душевні травми. Щоб не допускати цього, сім’ї повинні бути тільки дуальними.

Люди, які не знають соціоніки, шукають причину дискомфортних стосунків у недоліках характера партнера, намагаючись змінити його, або займаються самопоїданням, і таким чином ще сильніше ускладнюють ситуацію. Наукою доведено, а практикою підтверджено, що закономірні стосунки – явище природнє, вони виникають від взаємодій партнерів, точніше, їхніх психік, все залежить від того, який соціонічний тип мають обоє від народження. Цей тип не змінюється протягом життя. Середовище, в якому знаходиться людина, змінює риси характеру, але не соціонічний тип. І саме важкі сім’ї, на жаль, погіршують характер, а в дуальних люди стають добрішими, чуйнішими, життєрадіснішими.

Отже, закономірні стосунки можна прогнозувати. Всі стосунки спочатку приємні, але проявляються у повній мірі з травмами психіки обох партнеров, лише з часом, при більш тісних взаємодіях.

Щоб не страждати у майбутньому, не псувати життя собі і своїм дітям, варто одружуватися лише з психічно доповнюючими партнерами - дуалами. Причому з різнодихотомійними за підтипами. Дуал - це кращий друг, який і зрозуміє, і підтримає, і дієво допоможе. Дуалам завжди затишно, приємно, цікаво, кожен відчуває себе самим собою: невимушено, розкуто, вільно, нема потреби підлаштовуватися до іншого. Дуал - це Ваша половинка, якої завжди не вистачає, яку кожен шукає.

До речі, в дуальних сім’ях діти завжди народжуються дуальними: хлопчик має тип батька, а дівчинка - матері. Так діти легко виховуються й навчаються: отримують всю необхідну життєву інформацію й насичуються потрібними емоціями. В несумісних сім’ях діти обділені такою увагою.

Ця інформація стане в нагоді ще й вашим друзям. Поділіться з ними (кнопки соцмереж нижче). А ми продовжуємемо готувати корисний і життєвий матеріал. 

Далі заходьте на сторінку проекту "Соціонічна діагностика учнів. Розкриття стосунків між учнями та вчителями"

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Ревізійні стосунки (мобілізація, контроль, вдосконалення)
Ревізійні стосунки - це стосунки вихователя і вихованця Призначення ревізійних стосунків – тримати під контролем і мобілізувати людей, які знаходяться в цих стосунках, сприяти вдосконаленню партнерів...
Закоханість, кохання, дуальність, інтим…
Закоханість, кохання, дуальність, інтим... Чомусь же розділяють ці поняття… Створюють теорії кохання логіки, щоб розібратися у своїх почуттях, етики ж просто кохають: відверто, як є, і саме у них від...
Міражні (розслаблення, відпочинок)
Розслаблення, закоханість, відпочинок і флірт Загалом приємні стосунки, в атмосфері яких найкраще відпочивати, партнери відчувають комфортне розслаблення, обговорюючи різні теми. В міражних стосунках...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment