Стратегічні і тактичні ролі керівника

Ви є тут

22.11.2010
Таня Педан

Стратегічні ролі

1. Прогресивні дії. Їх може виконати людина, яка бачить переваги змін в організації і сміливо ці зміни реалізує. Така роль вимагає наявності гарного стратегічного мислення, здібності здійснювати довгострокове прогнозування і вміння моделювати будь-які ситуації і проблеми, які можуть виникати в діяльності організації. Це по силам інтуїтивно-логічним екстравертам (ІЛЕ), які шукають нові можливості для вирішення проблеми незвичним способом, або беруться за абсолютно нову справу, та логіко-інтуїтивним екстравертам (ЛІЕ), які застосовують нові технології, інноваційні проекти, розраховані на перспективу.

2. Розподілення ресурсів і робіт. Сюди включаються розстановка пріоритетів, визначення термінів виконання завдань, їх послідовність і якість виконання. Тут вимагається наявність вольових якостей, ділової кмітливості у поєднанні з гнучкою тактикою при реалізації переважно адміністративно-господарських завдань. Це можуть добре зробити сенсорно-логічні екстраверти (СЛЕ), бо вміло розставляють сили в колективі, координують дії інших, спрямовують процес в правильне русло і досягають зримих результатів методом кнута і пряника, та логіко-сенсорні екстраверти (ЛСЕ), які використовують випробувані, традиційні й практичні методи.Read More

3. Зв’язок. Виконання функцій зв’язку між менеджерами своєї організації і представників інших фірм. Для цього необхідні такі якості, як дипломатичність, вміння вести переговори, розташовувати людей до відвертості, внутрішня привабливість особистості, гарне розуміння кон’юктури ринку, здібність рекламувати. З цими завданнями найкраще впораються етико-сенсорні екстраверти (ЕСЕ), які емоційно впливають на інших, та сенсорно-етичні екстраверти (СЕЕ), які досягають бажаного методом заохочень і вговорювань.

4. Організація зв’язків з громадськістю. Це соціально-культурний та освітньо-виховний напрямок. Тут потрібні творчі якості, вміння зберігати і підтримувати морально-етичні цінності і культуру свого народу, стимулювати і розвивати таланти співробітників. Краще всіх тут реалізують себе етико-інтуїтивні екстраверти (ЕІЕ), які емоційно впливають на інших з метою їх виховання, та інтуїтивно-етичні екстраверти (ІЕЕ), які знаходять нові можливості, а також талановитих людей для реалізації своїх ідей.

Стратегічні ролі під силу виконувати лише екстравертам. Але для ефективного управління треба вміти досягати сратегічних цілей конкретними методами. Це завдання можуть якісно вирішити як ектраверти, так і інтроверти, але за умови, що інтроверти прийматимуть вказівки екстравертів, які у будь-якій справі завжди будуть ведучими. Інтровертам легше працювати під керівництвом екстраверта, а екстраверту легше управляти інтровертом – такий закон природи. Тому найефективніше управління буде при такій розстановці сил, коли екстраверти працюють “назовні” – прйняття рішень і зав’язування зв’язків з іншими організаціями, а інтроверти “перекривають тили” – виконують внутрішню роботу по налагодженню і підтримці всіх технологічних процесів.

Тактичні ролі

1.  Розвідка ресурсів. Для виконання цієї ролі потрібен ентузіаст, який вміє надихати інших, зав’язувати багато зовнішніх контактів, налагоджує і підтримує зв’язки в колективі. Це етико-інтуїтивний екстраверт (ЕІЕ) та етико-сенсорний екстраверт (ЕСЕ), які приємні у спілкуванні.

2. Координація – розподіл обов’язків, уточнення завдань, налаштування виробничо-технологічних аспектів діяльності. Організовують і координують діяльність найкраще сенсорно-логічний екстраверт (СЛЕ) та сенсорно-етичний екстраверт (СЕЕ).

3. Інновація – вирішення глобальних загальних проблем. Потребується ідейна особистість з оригінальним і радикальним мисленням, яка може відстоювати власні ідеї і не потрапляти під вплив норм і групових пропозицій – це інтуїтивно-логічний екстраверт (ІЛЕ) та інтуїтивно-етичний екстраверт (ІЕЕ).

4. Впровадження – перетворення ідей у технології. Це здібен зробити надійний і цілеспрямований організатор, який відкидатиме невипробувані та нереальні пропозиції – логіко-інтуїтивний екстраверт (ЛІЕ) та логіко-сенсорний екстраверт (ЛСЕ).

5. Систематизація – впорядковування інформації, об’єктивна оцінка якостей партнерів. Вимагається методичність і послідовність, вміння доводити все почате до кінця – що найкраще виходить у логіко-інтуїтивного інтроверта (ЛІІ), та логіко-сенсорного інтроверта (ЛСІ), які об’єктивно аналізують речі і явища, створюють логічні схеми та закономірності, притримуються законів і правил.

6. Роль експерта найкраще виконують інтуїтивно-етичний інтроверт (ІЕІ), та інтуїтивно-логічний інтроверт (ІЛІ), які володіють інтуїтивним чуттям на сприятливий випадок, вловлюють позитивні та негативні тенденції, відчувають динаміку перемін, добре адаптуються до змін і стресостійкі, вміють адаптувати інформацію у зручну для сприйняття форму, хоча їм не вистачає вольових та організаційних якостей.

7. Гармонізація для цієї ролі підходить етико-сенсорний інтроверт (ЕСІ) та етико-інтуїтивний інтроверт (ЕІІ), які відчувають індивідуальні потреби та проблеми інших, проявляють лояльність і емпатію до партнера, вирівнюють і пом’якшують протиріччя, забезпечують сприятливий психологічний клімат у групі, при тому, що у них слабо розвинені адаптованість і конкурентноспроможність.

8. Якість - піклування про створення комфортних умов для праці та відпочинку, вміння естетично оформити продукцію, тверезий реалізм і прагматичність в оцінці користі і ефективності заходів зможуть здійснити сенсорно-етичний інтроверт (СЕІ), встановлюючи щирі стосунки й задушевний мікроклімат, та сенсорно-логічний інтроверт (СЛІ), який оперативно й технологічно вирішує конкретні завдання, естет і дизайнер. Разом з тим люди таких типів не можуть оцінити перспективність і дуже залежні від частих перепадів настрою і працездатності.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Стилі керівництва та соціотип керівника
Стилі керівництва На керівні посади обирати потрібно тільки екстравертів, їм природно бути ведучими, і керівниками. Прагнуть прогресивних дій, хочуть бути творцями власних починань, шукають у своїй...
Визначення типу особистості в роботі з персоналом
Пошук, підбір, розстановка та мотивація персоналу «Що не оцифровано, то некеровано» - говорить відома теза менеджменту. Застосувати її можна скрізь, крім роботи з персоналом. Виробництво, збут,...
Як правильно побудувати систему стимулювання персоналу
Питання підвищення мотивації співробітника до ефективної роботи хвилює багатьох власників бізнесу, управлінців, фахівців з персоналу. Створюються різні схеми нарахування зарплат, премій, системи...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment