Квадри - стиль діяльності, функції в суспільстві, цінності

Ви є тут

 

Квадра – це оазис у суспільстві і мінісоціон у соціоні. В кожній з них - власний образ світу і образ життя, одні цінності, світогляд. Спільність світовідчуття приводить до безконфліктності, якщо і бувають непорозуміння, вони зрозумілі і скоріше надихають, ніж шокують, сприяють розвитку. Людей різних квадр надихають різні ідеї, вони інакше, ніж з інших, живуть і спілкуються, інші речі їх смішать і хвилюють, ображають або приводять до тривог, переживань і печалі.

Існує також внутрішньоквадрова спеціалізація. Людина за певним соціонічним типом в будь-якій квадрі природно, невимушено виконує своє завдання.

Кожна з чотирьох квадр має свій стиль діяльності й функції в суспільстві, свої цінності:

1-квадрапрограматори

фантазери і теоретики, новатори теоретичного і конструктивного напрямів. Висувають і відстоюють нове, узагальнюють перспективні ідеї, створюють нові теорії, впроваджують їх в життя. Можуть заглиблюватись у таємниці природи, займаються просвітою до того ще невідомих знань, відстоюють нове своїм революційним запалом. Цілісно, з дитячою безпосередністю й захватом сприймають світ.

Їхні цінності: перспективні можливості, генерування нових ідей, фізичний комфорт, радісна емоційність, теоретичні побудови, вільнодумство, революційність, заперечення загальноприйнятих цінностей, пріоритет особи над державою.

2-квадра - координатори

це практики, що вміють діяти швидко й рішуче, здатні внести нове у суспільство, проштовхнути ідеї, мають вольовий потенціал, долають перешкоди. Відстоюють права людини. Мають дух юнацького азарту. Шукають справи, де можна проявити силу, організувати чи навести порядок, виявляють внутрішній запал і в умовах тиску середовища. Для реалізації сил та здібностей потрібна значна справа, екстремальна ситуація, в якій мобілізуються самі й  дисциплінують інших, проявляючи свою волю. Притаманні пристрасність, прагнення боротьби, пошук активної діяльності.

Їхні цінності: жорсткий порядок, вольові методи, конкретна логіка, драматичні емоції, занепокоєність глибокими питаннями, пріоритет держави над особою, прагнення бути впевненими, сильними, вольовими та непохитними.

3-квадракоректори

авантюристи, демократично розширюють ринкову та економічну діяльність, скептики: бачать недоліки, критикують, перевіряють і відкидають нежиттєздатне, звільняють соціум від непотрібного. Дипломатично ідуть на поступки, взаємно узгоджуючи інтереси, вирішують свої справи. Зберігають і відстоюють свої позиції, відчувають час. Відмовляються від некорисного та неприбуткового, але загалом задовольняються тим, що є. Не ставлять перед собою віддалених цілей, не бачать можливостей застосування нових ідей, тому критикують захмарні мрії й беруть те, що може знадобитися у сьогоденні. Впевнені, свідучі, вважають, що вміють правильно жити, знають, як отримати матеріальне.

Їхні цінності: демократизм, підприємливість, гнучкість, динамізм, критичне мислення, скептицизм, прагматизм.

4-квадрапрактики

це технологи, естети і гуманісти, які знають, що таке досконалість, впроваджують практичне в життя, налагоджують комфортні, гармонійні стосунки. Створюють стабільність, надають впевненості в завтрашньому дні, вміють доцільно використовувати моральні, духовні і матеріальні цінності. Намагаються все вдосконалювати – і в матеріальному і в духовному плані, зберігати порядок. Ощадливо використовують ресурси, не ризикують. Тонко відчувають дискомфорт, як зовнішній так і внутрішній, тому прагнуть комфортного оточення. Високо цінують злагодженість колективу.

Їхні цінності: якість і естетика, чесна праця, виваженість, мудрість, моральність, гуманізм, любов,  здібності й таланти, стабільність, наближення до істини, слідування законам природи.

У спілкуванні повне розуміння існує тільки серед представників своєї квадри. Ю.Симонов помітив таку тенденцію: якщо співрозмовник із сусідньої квадри, він перепитає: «Що Ви мали на увазі?»,  якщо через квадру, запитає те ж саме, але додасть: «Однак я Вам не вірю». В.Гуленко дослідив, що більшість ресурсів у руках представників серединних (ІІ та ІІІ) квадр – силовиків та матеріалістів, а периферійні (І та ІV) живуть скромніше, адже цінності їхні – духовні.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Квадри у цільових колективах
  Колектив, побудований з урахуванням закономірностей соціоніки, буде ефективним у досягненні будь-якої мети та реалізації стратегії розвитку компанії. Соціон – це обєднання людей, які знають свої...
Основа побудови цільового колективу
  Людина - істота внутрішньо організована, тому й прагне до організації свого оточення. Люди навмання, як прийдеться організовуються у групи із спільною метою – цільові колективи. Якщо це робочий...
Квадри - стиль діяльності, функції в суспільстві, цінності
  Квадра – це оазис у суспільстві і мінісоціон у соціоні. В кожній з них - власний образ світу і образ життя, одні цінності, світогляд. Спільність світовідчуття приводить до безконфліктності, якщо і...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment