Модель психіки ЛІІ - Робесп'єр, Декарт

Психотип Робеспьер -  мислитель, аналітик 

Логічно-Інтуїтивний Інтроверт         1 квадра
Псевдонім - Робесп'єр, Декарт    Коректор
Тварина - Орел    Меланхолік
 

Раціональність. Послідовний, систематичний і наполегливий. Розпочату справу прагне обов'язково довести до кінця, терпіти не може робити кілька справ одночасно; якщо змушений це робити - суворо дотримується певного розкладу, часто ніде не записаного. Дуже допомагає в роботі відмова від усіх занять та обтяжливих світських обов'язків.

Інтровертність. Не любить відвідувачів, не знає, що з ними робити, вважає, що вони лише відволікають, важко переносить необхідність постійно бути на людях. Потайний. Віддає перевагу самотності, думки більше зайняті теорією та ідеями, аніж людьми. Обов’язковий. Добросовісний, серйозно ставиться до своєї роботи, дотошний, уважний до деталей, шліфує все “до дірок”, повільний у виконанні.

 

1. Логіка структурна

Глибокий аналітик з розвинутим логічним мисленням. "Мислю - отже, існую". Схиляється перед таємничим світом знань, борець за справедливий, розумно побудований світ. "Справендливість – моє ремесло". Мета - істина, чітко вироблені власні уявлення про оточуючих, сім'ю. Психотип Робеспьер нетерпимий до невідповідностей. Прагне до чіткої ідеї, спеціаліст з поглиблення знань. Обирає вузьке коло і копає дедалі глибше і глибше, спираючись на послідовну систему. Стриманий, упевнений у собі, непохитний в судженнях. Логіка - зручний захист: говорить коротко і влучно, вміло доводить свою правоту.

2. Інтуїція можливостей

Докопується до суті явищ, розкриває їхню внутрішню структуру. Розкриває здібності людей, аналізує об'єктивні характеристики: рівень кваліфікації, працездатність, стаж і досвід роботи, освіту - все це для того, щоб здібностям кожного дати можливість включитися в роботу. При цьому суворий та прискіпливий.

3. Етика емоцій

Проблеми людських відносин, почуттів та емоцій є об'єктом його тривалих, болісних і пасивних роздумів наодинці. Ретельно приховує своє самолюбство (до речі, позбавлений пихи). Психотип Робеспьер не честолюбний, але з почуття справедливості не терпить, коли його обходять по службі. Взагалі, коли хтось намагається грати роль учителя та ідейного натхненника - це дратує.

4. Сенсорика вольова

Ненавидить насильство та сваволю, природний противник тиранії та диктату, вбачає у духовності запоруку існування цивілізованого суспільства. Будь-яка спроба натиснути на нього призводить до конфлікту: скоріше помре, ніж піддасться грубому тискові. Як захист проти таких спроб - нетерпимий характер. Не гримає на людей, не догоджає начальству. Опиняється у важкій ситуації, потрапивши до начальника, якого не поважає, а не поважає тих, хто застосовує грубий тиск. Якщо підвищують голос - ніби відключається, не реагує на звернуті до нього гнівні фрази, ігнорує настирні фрази та нотації, не піддається впливу.

5. Етика поведінки

Життєва енергія, здоров'я і навіть зовнішність залежать від почуттів оточуючих, у яких не розбирається. У спілкуванні часто відіграє роль людини ввічливої, люб'язної; прагне надіти маску ввічливості, яка, однак, перебуває в контрасті з його суттю і стомлює. Психотип Робеспьер іноді вважається безсоромним, перекірливим, навіть озлобленим і упередженим. Один із шляхів оволодіння етичною функцією - її форсування. Тоді замість віри породжується фанатизм, замість надії - непохитність і нетерпимість, замість любові - активний пошук ворогів, саме цьому станові М.Робесп'єр зобов'язаний тим, що його ім'я асоціюється зі словами "терор" і "гільйотина".

6. Сенсорика відчуттів

Необхідність займатись побутом просто дратує. Аскет: виявляє іноді жорстокість до своєї сім'ї, до себе самого.

7. Логіка ділова

В роботі характерна велика цілеспрямованість: "жертвуй малим в ім'я великого", звідси - аскетизм, самопожертва аж до самокатування в ім'я великої мети; обережний, завбачливий, небагатослівний. Психотип Робеспьер розуміє внутрішню структуру своєї думки, але не знає, де і коли він її реалізує. Прискіпливо ремонтує справні речі. Не нав'язує своєї думки, не диктує, коли і що робити - контролює результати.

8. Інтуїція часу

Живе мовби наперед, тому сьогочасні образи в сім'ї - суєта, не варта уваги. Рухи розмірені, ніколи не квапиться і скрізь встигає вчасно.

Найкращим для стосунків і роботи є психотип Гюго ЕСЕ. Обов'язково ознайомтеся з моделлю психіки і розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче)!

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал