Про саморозвиток і самопізнання в 1-й книзі Шовкошитного

Хто ми? Звідки? Куди йдемо? 

Ці питання турбують кожного нині сущого на Землі, породжуючи все нові й нові питання та сумніви. Ясна річ, що тільки занадто лінивий та обмежений здатен все у своєму житті приписувати випадку. Йому так зручно, бо його загіпсований войовничим матеріалізмом розум, не здатен до власного погляду на життя та неупередженого аналізу подій.

За останні дві тисячі років частково вдалося завоювати лише зовнішній світ: завдяки технічному прогресу змінилося матеріальне середовище людей. Глибоко в середині люди є дезорієнтованими й переповненими страхом перед завтрашнім днем: їх переповнюють страхи, упередженість, тривоги та пристрасті, що лишилися незмінними.

Навіть знакові події свого життя люди пояснюють випадковістю, але випадковість – це закономірність, причини якої нам невідомі.

І людина змушена шукати собі розраду у духовних наставників, що заполонили наш простір і час. Релігії, з властивою їм упертістю та догматизмом, всіма доступними їм засобами намагаються привнести спокій у душі "рабів Божих", приписуючи божественне походження саме своїм догмам. Та, врешті решт, усе зводиться до впертого повторення одних і тих же догм та постулатів, а замість пояснень та пошуку Істини - черговий заклик до "істинної віри". Про саморозвиток і самопізнання людини ніхто з цих "духовних наставників" і не задумується.

Особливо небезпечна думка про те, що люди – це "раби Божі", бо раб – це безправна тварина, призначення якого працювати до повного виснаження на свого господаря і розмножуватися, щоб народжувати нових рабів. Подивіться на фанатично віруючих, коли вони, як їм здається, у своїх молитвах звертаються до Вищих Сил.

в сектах відсутній саморозвиток і самопізнання

Скільки у самому їх зовнішньому виді у виразі обличчя рабського, скільки там смутку і скорботи! А з якого доброго дива? Спілкування з Богом, якщо воно справжнє, це – суцільна радість і благодать, яку навіть словами описати неможливо! То, виникає запитання, якому ж Богу вони моляться, що на них аж дивитися моторошно від тої вселенської скорботи?

скорбота і сум це не духовний шлях - ніяк не саморозвиток і самопізнання

Наука також додає нам не дуже веселих думок стосовно нашої самооцінки, бо керуючись тим, що жінки годують немовлят своїм молоком, віднесла усе людство до тваринного світу ссавців. Тобто, жінки – самки ссавців, а чоловіки самці, бо вони відіграють важливу роль у розмноженні виду, запліднюючи самок.

Звідси і надокучлива реклама, яка нав’язує усім "ссавцям" думку про те, що сучасна жінка має бути сексуальною, що вона повинна викликати у протилежної статі нездоланний потяг до скуплення. Тобто, нам просто наполегливо прищеплюють психологію тварини, до одного з видів якого нас так вдало і науково обґрунтовано віднесла наша шановна наука. Нас штучно утримують у тваринному стані. І уже не відомо, що краще – бути "ссавцем" чи "рабом Божим"...

Що ж залишається робити "вівцям заблудлим"? Нажаль, людина має слабкі сторони, їй притаманна непослідовність, недостатність сили волі, цілісності свідомості, вона охоплена безліччю всіляких бажань та пристрастей, що стають на заваді розвитку й закривають дорогу до божественного.

Щоб якось полегшити свою участь та позбавиться від хаосу в душі, багато хто, при погляді на цей, здавалося б, божевільний світ вдається до надмірного оточення себе продуктами матеріального світу, предметами розкошу та заповнює весь свій вільний час усілякими розвагами. Таким чином, за допомогою світського марнотратства, друзів на один вечір та пустопорожніх розваг, людина вдається до самообману аби якось забути про свою духовну спустошеність.

Багатство й фінансовий успіх ставиться понад усе, сподіваючись, що за їх допомогою можна всього досягти або, принаймні, купити. Велике розчарування чекає на тих, хто приносить жертви на цей оманливий вівтар! За звичку рабськи задовольняти усі тілесні бажання, обов'язково доводиться платити непомірно й невиправдано велику ціну. Слід про це пам'ятати.

Саморозвиток і самопізнання потрібні для усвідомлення спільної відповідальності.

саморозвиток і самопізнання для усвідомлення спільної відповідальності

Дехто шукає Істину, заглиблюючись у всілякі складні теорії, поглинаючи безмежну кількість різноманітних знань, що, здавалося б, мають наблизити до заповітної мрії – пізнання Істини. Такі "шукачі" утворюють цілий "культурний" прошарок людей, здавалося б, освічених й культурних, але в Душі у них, насправді, все той же "вінегрет", що складається зі смутку та хибних поглядів, які, власне, не дуже відрізняються від поглядів печерних людей.

Багато цих шукачів Істини кочують по різних монастирях і школах Тибету, Індії, чи пострадянського простору. Вони не усвідомлюють головного, що єдиним місцем, де є все насправді їм життєво необхідне - це є їх власний внутрішній світ.

Найвищі істини й таємниці всесвіту, як це не дивно, містяться у дуже простих речах, без зайвої плутанини та перекручень. Тільки той, хто спромігся пізнати самого себе через саморозвиток і самопізнання, здатен поступово пройти шлях прозріння та просвітлення. Тільки така людина здатна насолоджуватись Істиною та знаходити глибинну сутність у своєму повсякденному життєвому досвіді. Це шлях мудрості.

Життя – це грандіозна вистава, бо Світ є, не що інше, як універсальна свідомість, що проявляє себе у різний спосіб. І, змінючи себе, ми змінимо Світ. Наші слова і думки – це живі, творчі явища світового масштабу, бо поле свідомості народжує усе і причина більшості наших бід – втрата дотику до Істини, втрата Єдності з Цілим.

наші слова і думки – це складові саморозвитку і самопізнання

Саморозвиток людини і самопізнання приводить до розуміння, що Істина – це є те, що існує насправді і її треба уміти бачити. Щоб пізнати Істину, потрібно пізнати самого себе. Існує багато напівістин, що загально відомі та загально визнані. Коли люди користуються напівістинами, то вони стають напівмудрецями, котрі несуть у життя напівсвіт – напівтемряву.

Мало хто серед людей усвідомлює, хто він є насправді, у чому полягає сенс його життя

Більшість людей відрізняється мінливим станом, постійними протиріччями та коливаннями між полюсами високої духовності та звірячих пристрастей і бажань. Чим пояснюється ця, здавалося б, несумісність та подвійність? Ми живемо у подвійному світі, у якому усе, що є, ділиться навпіл, на дві протилежні частини. Це умови дуальності нашого світу.

Ми маємо оцінювати людей не за їх матеріальним чи інтелектуальним рівнем, не за посадою чи громадським становищем, а тільки за рівнем розвитку свідомості, за оцінкою того, наскільки далеко людина відійшла від свого тваринного стану. Можна навести безліч прикладів, коли інтелектуально розвинені люди не є, насправді, свідомими тому, що рівень свідомості визначається здатністю людини керувати своїм розумом, а не бути керованим психічними інстинктами.

Критерій у оцінці людини один – рівень розвитку свідомості. Більшість людей потребують корекції ментального запису.

Чим пояснити, що люди мають мінливий стан? Земна, тваринного походження, популяція людей була запліднена прибульцями, які мали значно вищій від аборигенів рівень розвитку свідомості. Подальша еволюція призвела до того, що в людських генах успадковано обидві складові походження.

Тому частина людей стає носіями справжніх знань, успадкованих від своїх небесних пращурів (зіркові діти). Але більш значна частина людей так і лишається тварино-людьми.

Тварино-люди завжди відчувають до божественного відразу, ненависть, ворожість і заздрість, бо воно їм чуже та незрозуміле.

Саме цим пояснюються усі земні конфлікти та війни. Тільки після розп'яття вибраних, тварино-люди (як їм і годиться) починають захоплюватися й возвеличувати їх. Примітивні аборигени, по відношенню до своїх духовних провідників, завжди одночасно відчувають ненависть і любов. У цьому - їх суть... Тільки перед ликом смерті відроджується ідея Бога, Любові, Духа. Шкода, їй Богу!

Духовних шляхів є безкінечна кількість: скільки людей, стільки й шляхів, але усі духовні шукачі проходять три стадії:

 • подорож від Бога;
 • подорож до Бога;
 • подорож з Богом.

Різновиди духовного шляху визначаються культурою, ментальністю народу: йога, суфізм, іудаїзм, індуїзм, буддизм, ДАО, сінто, християнство, рідновірство, характерництво тощо.

Взагалі, якщо говорити про світосприйняття, то воно поділяється на семітський і арійський підхід:

 1. Семітський - Я у центрі світу, який разом із Богом крутиться довкола мене і тому немає потреби мені змінюватися. Я – головний!
 2. Арійський - Завжди відповідати патернумовам, нагвальній частині світу. Змінюватися разом зі світом. Я – частина світу!

Усі ми – люди, а головне божество для пересічної людини – це триголовий ідол: влада, гроші і задоволення.

в цих руках ваш саморозвиток і самопізнання

І ми всі настільки захоплюємося цими принадами, що потрапляємо у ілюзійний світ, нехтуючи своїм божественним призначенням на Землі. У своєму прагненні матеріальних благ люди доходять до їх обожнювання. Для них матеріальна вигода, прибуток, багатство і товар - Абсолют і Божество.

Буває так, що тільки смерть здатна відняти у нас цю забавку, позбавивши нас задоволення від досягнутого: чим вона ближче, тим ясніше ми усвідомлюємо, що нічого із накопиченого за довгі роки не згодиться нам там, за межею...

За п’ять хвилин до смерті усі стають просвітленими, коли приходить розуміння того, що все, чому так вірно служив, стає абсурдним, коли спадає пелена ілюзії з ідола, коли перед людиною відкривається справжня картина життя. От чому багато з тих, хто переходить за межу, не може сказати ні слова, бо той справжній світ, який вони бачать, не піддається опису словами. Він викликає незрівнянні внутрішні переживання. Ті, кому довелося зазирнути за межу, починають жити іншим життям, бо вони доторкнулися до Істини.

Саморозвиток і самопізнання неможливі без зовнішнього Вчителя. Неможливо ступити на твердий духовний шлях відразу, не потрапивши у тенета духовних шукань. Для того, щоб не заблукати остаточно і ще й вижити при цьому потрібен зовнішній Вчитель, який знає, що насправді з вами відбувається.

Не забувайте, що символ відповідальності духовного шукача – Атлант, який тримає на своїх плечах небо. Це дуже точний символ, бо духовний учень поступово набуває могутності Бога і, безумовно, важливо як він ту силу застосує.

Книги "Шлях просвітлення", ви можете придбати за допомогою онлайн-замовлення книг. Після оплати ми зв'яжемось з вами, щоб уточнити реквізити. За необхідності, ви завжди можете написати в нашу Службу підтримки.

Розкажіть про нас друзям (кнопки соцмереж нижче), якщо вважаєте корисною нашу статтю. А для нас це буде додатковою мотивацією публікувати матеріал для вашого саморозвитку.

                         << ПРО СТРУКТУРУ ДУШІ В 8-ІЙ КНИЗІ                                              ПРО ЗНАННЯ СВІТЛА >>

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Свіжі матеріали блогу

Квазігендерна соціоніка: Звідки виникли терміни "чоловікоподібна" жінка, і "жінкоподібний" чоловік? Квазігендерна соціоніка У даній статті пояснюються особливості поведінки людей одного і того ж Типу, незалежно від статі, коли при посиленні певних функцій (природженому), загальний стиль поведінки схожий на стереотипні уявлення чоловічої та жіночої поведінки, але при... Дізнатись більше
Про розвиток соціоніки, якій вже 40 років Соціоніці 40 років_про розвиток соціоніки   Виповнилося 40 років з дня визнання соціоніки наукою, а саме 1 жовтня 1980 року її основоположниці - Аушрі Аугустінавічутє вручено патент на винахід. Маємо два томи зібрання її праць. А тоді - у вісімдесятих передруковувались на друкарських... Дізнатись більше
Гармонія особистості Гармонія особистості Застосування законів соціоніки, психософіі Афанасьєва, розуміння функціонування Моделі-А і управління власними реакціями, сприйняття людей усіх типів і комфортні стосунки з будь-якою людиною - ось показники гармонійної особистості. Застосування... Дізнатись більше

Найближчі події центру

 • Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • Тренинг "Практическая соционика и визуальное определение типа личности"

  Научитесь по внешности определять типы людей и будете всегда на шаг впереди!

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал